Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

BENIM BACIM

BENIM BACIM

Surasi unutulmamalidir ki, benim bacim, paha bicilmez degerdeki varligini, seytani gozlerin igrenc bakislarindan korumak icin giyindigi simsiyah carsafiyla, imanla atan kalbiyle, irfanla calisan akliyla ve tavizsiz vakur karakteriyle essiz bir âbidedir.

Arkasina sigindigi ortu onun esaret zinciri degil, hurriyet belgesidir.

Evinde oturup sokaklara cikmamasi, acilip sacilmamasi onun kokusmusluguna degil, korunmusluguna, asaletine ve temizligne delalettir.

Kocasinin getirdigi parayi yemesi, onun kapidan karsilayip guleryuzle iceri almasi ekonomik bir zillet degil bilakis, ideal isbolumunun gereklerini yerine getirmesidir.

O, alacagi bir kac kurus icin, yolda, otobuste perisan olan; isyerinde ezilen, bazan da suflîlesen cagdas kadindan cok daha farklidir.

Onun oturusu miskince bir bekleyis degil buyuk bir istikbale hazirlanistir.

Gelecegin mucahid erlerine ana olma istikbaline.

O, Rabb'inin kendisine verdigi haklardan memnun ve fazlasiyla razidir.

Kafirlerin daha buyuk degerlerini elinden cekip almak icin yem olarak onune surdukleri sahte hurriyetlere, haklara ihtiyaci yoktur.

Cunku o, hic bir sistemin yapamiyacagi kadar hur, hic bir mukafatin edemiyecegi kadar mutludur.

O benim bacimdir.

Onun namusunu korumak ve islâm'in koydugu olculer dahilinde muhafaza etmek benim gorevimdir.

O, benim bacimdir. Onun namusunun dokunulmazligi vardir. Namusunun ve namusuna gelinceye kadar en ufagindan en buyugune butun degerlerinin...

Onun dokunulmazliginin garantisi kalbimizdeki sonmez inancimizdir

O benim bacimdir.

Onun namusunu korumak ve islâm'in koydugu olculer dahilinde muhafaza etmek benim gorevimdir.
...........

yazıyı okuyunca aklıma bende derin iz bırakan bir olay geldi,

üniversiteye servisle gidip geliyorduk,

serviste ayakta iki genç kız vardı,biri başörtülü diğeri değil,bizim zamanımızda başörtüsü problem değildi,

başörtülü olan kardeşimize sakal kesiminden islami düşüncelere sahip olduğu anlaşılan bir genç kalkıp ,buyur bacım deyip yer verdi,

diğer genç kızımızın yüzünü ve gözlerinden akan o bir damla yaşı görmenizi isterdim,

evet başörtüsü farzdır,

ama başörtülü ,başörtüsüz tüm kızlarımızı bacımız yerine koyup korumak değilde kollamak hepimizin görevi olmalı,

birde bekar olan kardeşlerimizin şunu bildiğini umuyorum,

bir erkekten bir kıza ,baba olur,kardeş olur,dede olur,amca,dayı yeğen olur geri kalanların hepsi koca olur,

bir kadından bir erkeğe ana olur,bacı olur,nene olur,amca,dayı,yeğen olur geri kalanların hepsi hanım olur,

bu kızların namusu önce kendilerinden sonra babalarından ,kardeşlerinden,dede,amca ve dayılarından sorulacak,

ben olaya nedense farklı bir açıdan bakıyorum veya yazıdakileri anlayamadım sayın kardeşim........

...BACIMIN ÖRTÜSÜ BATMAKTA,KAFİRİN GÖZÜNE.

Her ikinizede yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar.Yazıda anlatılmak istenense dediğiniz ::) Genelde diğer kesimde başörtülüler yobaz,cahi,gerikafalı vs vs görülüyor bunun öyle olmadığı sadece gerçeklerin gün yüzüne çıkacagı günü sabırla beklediğini anlatmaya çalışıyo ama siz ayrım yapıldığı kanısına varmışsınız ASLA....aslında bizi ayıranlar dışlayanlarda diğerleri şöyleki eger o bahsettiğiniz gen sakalından belli dini yaşayışı olan birisi demişsiniz tam tersi olsaydı belkide başörtülü bayan ayakta kalacaktır :-\ siz açık olan bayanın göz yaşlarına üzülmüşsünüz..

Çünkü Rabbimin merhametini korkusunu yürağinizde taşıyorsunuz.Peki okadar başörtülü kızlarımız okullardan yada diğer kurumlardan başörtüleri yüzünden coplanırken yada yerlerde sürüklenirken akan göz yaşlarını kimse görmüyomu neden bize merhamet edilmiyo..Bize merhamet edilmiyo diyede biz gene onlara merhametsiz değiliz rabbim merhametini içimizden eksik etmesin.Herkesin düşünceside yorumuda farklı işte :-\ ;) :)

>:( >:( >:( :-X :-X :-X
TEŞEKKÜRLER

.. mazlumun ahı .çıkar aheste aheste,

Çok anlamlı kareler teşekkürler sevgili ihvan artık anlayana....Rabbim kalp gözü gören kullardan eylesin.

neden bize merhamet edilmiyo..

bunun cevabı yine sizde,bizde galiba.......

akıllı olalım,feraset ve basiretli olalım ve başımıza akıllı,feraset ve basiret sahibi insanları getirelim,

getirelim ki kötü yönetilmeyelim,

ve Nasılsanız öyle yönetilirsiniz ; hadisinide göz ardı etmeyelim,

Çok teşekkür ederim sevgili cepni :) ::) :-\

Edebiyat

MollaCami.Com