Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Bize Kırgınmısın Efendim..

Yokluğunda seni çok özledik,tıpkı çatlamış toprağın suyu özlediği gibiSana değen rüzgarı seni örten bulutu özledikAşkı,gözyaşını,ahlaki adabı,irfanı,adaleti muhabbeti özledik

Senden sonra meşrebimiz tefrika,mezhebimiz taklit mektebimiz cehalet sıfatımız ihanet,velinimetimiz kafirler oldu

Sana iman eden bazılarımız,hürmet adi altında seni kulluktan kurtarıp melekleştirerek hayattan dışladılar,bu ifrata karşı bazılarımızda tefrite kaçıp seni" güzel olmak"tan çıkarıp bir postacı seviyesinde görerek hayattan uzaklaştırdılar

Efendimsen,kuranın konuşanı yürüyeni hareket edeniydin

Tıpkı bir ağaçta suyun meyveye,bir arıda çiçeğin bala,bir tavukta buğdayın yumurtaya,bir koyunda samanın süte dönüşmesi gibi ayetler sende hayata dönüşüyordu

Efendimkitapsızlıktan değil, peygambersizlikten kuruduk

Seni hatırlatan seni andıran insanların hasretini çekiyoruz

Simdi kuran öksüz efendim! Seninle kuranın arasını ayırdık etle tırnağın,toprakla tohumun,anayla evladın arasını ayırır gibi

Gel de bir bak efendim bu mazlum ümmetin perişan haline

Bıraktığın din tanınmaz hale geldiBıraktığın hazinenin harabelerinden şimdi baykuşlar tünediGün geçmez ki ümmetin coğrafyasından feryat yükselmesin,oluk oluk kan akmasın

Bir olarak bıraktığın ümmetin kaç parçaya ayrıldığını onu parçalayanlar dahi unuttu

EfendimEfendimİsrail oğulları peygamberlerini katlediyorlardı
Bizde senin güzel emanetini,adını ve sünnetini katl ettik, seni katl ettik efendim

Kimileri için sen hiç ölmedin onlar seni hep içlerinde yaşattılar

Kimileri içinde sen hiç doğmadın onlar hep senden mahrum hayat sürdüler
Nasipsizliği yaşadılar

Senin varlığının kaç bahara bedel olduğunu bilmeyenler,
yokluğunun ızdırabını nasıl duysunlar EFENDIM

SENİ ÇOK ÖZLÜYORUZ, ÇOK SEVİYORUZ, YİNEDE BİZE KIRGINMISIN EFENDİM

Alıntı

Edebiyat

MollaCami.Com