Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

İzinsiz bir konunun başka sitelerde yayınlanması

Not:Lütfen izinsiz başka yerde yayınlamayınız

Nedenki kardeş ??? paylaşıma açık bir forum değilmi burası.
Şiir olsa tamam size ait derim ama altına adınızıda yazarım ama bu alıntı olsa gerek.
yinede sorayım izin varmı ücharfbeşnokta ? :)

Piri Reisten eklenti:

Eğer bir kişi herhangi bir yazıyı paylaştıktan sonra altında bu ibareyi koyuyorsa saygı duymanız gerekir. Bu başka bir sitede de olabilir. Arkadaşlarımdan tavsiyem başka bir yerden de böyle bir durumda buraya kopyalamasınlar.

1. Madem ki yayınlamak istiyorsun yazıyı paylaşandan özelden izin al ve nerede kullanacağını belirt. izin verirse paylaşırsın

2. kişiden izin almak ağır geliyorsa google amcana danış varsa başka sitede orada kaynak o yazar belirtilmemişse ordan istediğin yere al koy

3. google amcanda cahil kaldı yazıyı bulamadı ise al kağıdı kalemi kitaplardan sen de derle yaz..

ama kalkıpta yazıyı paylaşan kişiye döver gibi sorguya çekmenin ne alemi var?

Özür dilerim benzeri sorunlar yaşamaktayız. Bazı sonradan görme durumları yaşanmakta bir sitede olanlar olduğu gibi başka yerlere taşınmakta. Reklam amaçlı da ordan alınanlar buraya konurkende büyük puntolarla kaynak belirtilmekte.. Bu arkadaşımızın tepkisi molla sakinlerine değil o sonradan görmelere olsa gerek... sözüm meclisten dışarı. kimse üzerine alınmasın ;))

selam sevgi ve dua ile

Nedenki kardeş ??? paylaşıma açık bir forum değilmi burası.
Şiir olsa tamam size ait derim ama altına adınızıda yazarım ama bu alıntı olsa gerek.
yinede sorayım izin varmı ücharfbeşnokta ? :)

Tamamen bana aittir...Kendim derleyip toparladım...

Derleyip toparlayıp paylaşıma sunmanız çok güzel.
Ecrini illaki Rabbim vericektir .
Eee şimdi biz bunu başkalarıyla paylaşamıycakmıyız şimdi,bencillik olmuyormu ne dersiniz.
Hala izin çıkmamışta :)

derleme güzel olmuş kardeşim...
inşaallah daha dikkatli oluruz...
hatırlatmanız için teşekkürler..

Amacınız hizmetse, neden yayınlanmasın sevgili üçharfbeşnokta.
Siz derledinizse, dipnotlar, kaynak kitapların sayfa ve cild nolarıyla yazsanız nasıl olurdu?
Ruhu'l-beyân demekle iş bitmiyor, sayfa noları varsa bizahmet..
Kusurumabakmayınız, böylesi durumları tasvip etmiyorum, foruma koyulmuşsa heryerde yayınlanabilinir diye düşünüyorum. Şimdi bu bilgilerden başka sitedeki kardeş-arkadaş-dostlarımız istifade etmesinler mi?
Cidden çok üzüldümmmm. :-[ :-\

Allah razi olsun Ücharfbeşnokta bilgiler için teşekkür ederiz. Kararınıza saygı duyuyorum kardeşim ;)

Eğerki emeği varsaki bizler için toplamış var her halukârda hükmetme hakkıda ücharfbeşnokta ya aittir. İster başka sitelerde yayınlanmasına izin verir isterse vermez onun kararıdır.Sen uğraşıyorsun gerek tarayıp gerekse yazarak emek veriyorsun bi müddet sonra yazı nereden alınmış kaynağı ne hiçbir bilgi eklenmeden sitelerde dolaşıyor. Kendileri takdim ediyormuş gibi sunan nice insan görüyorsun. Halbuki onu kendi hazırlayarak sunan kişi başka yerlere aktarılmasına musade vermiyorsa hakkı geçiyor kul hakkı ise mesuliyyeti en ağır olanıdır malum!
Foruma koyulması demek heryerde izinsiz eklenebilir demek olmuyor hiç olmazsa hangi siteden alındığı bi zahmet eklenmesi gerek.

Ankebut-57 kardeşimde güzel ifade etmiş teşekkür ederiz. -->tıklayın ve görün

Nedenki kardeş paylaşıma açık bir forum değilmi burası.
yinede sorayım izin varmı ücharfbeşnokta ?

Amacınız hizmetse, neden yayınlanmasın sevgili üçharfbeşnokta.
Siz derledinizse, dipnotlar, kaynak kitapların sayfa ve cild nolarıyla yazsanız nasıl olurdu?
Ruhu'l-beyân demekle iş bitmiyor, sayfa noları varsa bizahmet..
Kusurumabakmayınız, böylesi durumları tasvip etmiyorum, foruma koyulmuşsa heryerde yayınlanabilinir diye düşünüyorum. Şimdi bu bilgilerden başka sitedeki kardeş-arkadaş-dostlarımız istifade etmesinler mi?
Cidden çok üzüldümmmm.

[b]Öncelikle okuma zahmetinde bulunduğunuz için şükranlarımızı sunarız...
Şöyle bir tabir vardır. Beş parnağın beşide bir değildir doğrudur ve eminim katılacaksınız...
O sözü neden söyleme ihtiyacı hissettim...Şurası bir gerçektir ki Molla Cami Forum üyeleri bilgili, inançlı.şek ve şüpheden kaçınan takva sahibi olmaya çalışan insanlardır...

Bazı formlarda okuyorum... Çok değişik şeyler var... Mesela Kadının Neden Cuma Namazına gidilmediği tartışılmakta...Tartışılan bu formlarda bu yazının paylaşıldığını farzetsek, ne olur onu düşünelim...Gönül ister ki herkes Molla Cami Forum üyeleri gibi anlasın, uygulasın...

Tartışıyorsa, tartışırız, önemli olan doğru bilgileri doğru şekilde ulaştırmak. Siz paylaşmışsınız, doğruluğuna emin olduğumuz içinde başka bir forum sayfasında gönül rahatlığı ile paylaşabiliriz. Fakat hayır efendim derseniz, kaynak kitaplardan bizlerde derlemeye çalışır onları paylaşırız. Yalnız gerçekten üzüldüm. Bizlerde gidip, tartışılan forum sayfasına yazmayacağız ki, hem öylesi itikadı bozuk kimseler gelir sizi burda da bulur. Yani ha burda paylaşmışsınız, ha başka yerde... Saygılar hocamm.

hem öylesi itikadı bozuk kimseler gelir sizi burda da bulur. Yani ha burda paylaşmışsınız, ha başka yerde... Saygılar hocamm.

Yeter ki Molla Cami Forum sayfalarında bulsun,bizim yanımızda dura dura huyumuzdan veya suyumuzdan alacaktır elbet...Sevgiler Kardeşim

Yüzlerce kitaplar yazılıyor,okunsun paylaşılsın ilim öğrenilsin diye.
Amaç bu değilmidir.Siz yazılan kitaplardaki alıntılarınızı bile esirgiyorsunuz.
Burda ki yaklaşımınız gerçekten beni şaşırrtı ücharfbeşnokta kardeşim.
Bu kadar katı olmak neden ben anlamış değilim.
Yaklaşımınızı değiştirmenizi ümid ediyorum.

Aslında burası tartışma yeri değilde, şöyle düşünüyorum. Madame ki paylaşılmasın istiyorsunuz, sebebi nedir?
Veya "Halis Ece" hocamız gibi kendi isminizle üye olsanız ve yazılarınızın altında isminiz olsa, sonra da o, değerli bilgilerinizden istifade etsek ya da paylaşsak nasıl olurdu?

Yüzlerce kitaplar yazılıyor,okunsun paylaşılsın ilim öğrenilsin diye.
Amaç bu değilmidir.Siz yazılan kitaplardaki alıntılarınızı bile esirgiyorsunuz.
Burda ki yaklaşımınız gerçekten beni şaşırrtı ücharfbeşnokta kardeşim.
Bu kadar katı olmak neden ben anlamış değilim.
Yaklaşımınızı değiştirmenizi ümid ediyorum.

Aslında burası tartışma yeri değilde, şöyle düşünüyorum. Madame ki paylaşılmasın istiyorsunuz, sebebi nedir?Veya "Halis Ece" hocamız gibi kendi isminizle üye olsanız ve yazılarınızın altında isminiz olsa, sonra da o, değerli bilgilerinizden istifade etsek ya da paylaşsak nasıl olurdu?

Sebebini yukarda açıklamaya çalıştım...Kitap kaynak ismide verdim,o halde açıp okumak size düşmektedir,Kaldı ki Bu hali ile istifade etmişiz zaten kardeşim
Mevlam görelim neyler neylerse güzel eyler...

Yalnız yazıları koyarken, biraz daha dikkat edip etraflıca tetkik-tahsis ettikten sonra koyarsanız sevinirim. Mâdame ki Molla'ya özel yazıyorsunuz, değerli üye ve ziyâretçilerimiz yazımda olsa yanlış bilgiye vâkıf olmasınlar. Saygılarımla Hocam.

[b]Öncelikle okuma zahmetinde bulunduğunuz için şükranlarımızı sunarız...
Şöyle bir tabir vardır. Beş parnağın beşide bir değildir doğrudur ve eminim katılacaksınız...
O sözü neden söyleme ihtiyacı hissettim...Şurası bir gerçektir ki Molla Cami Forum üyeleri bilgili, inançlı.şek ve şüpheden kaçınan takva sahibi olmaya çalışan insanlardır...

Bazı formlarda okuyorum... Çok değişik şeyler var... Mesela Kadının Neden Cuma Namazına gidilmediği tartışılmakta...Tartışılan bu formlarda bu yazının paylaşıldığını farzetsek, ne olur onu düşünelim...Gönül ister ki herkes Molla Cami Forum üyeleri gibi anlasın, uygulasın...

Anlayışımmı kıt yoksa sizmi açıklayıcı yazmadınız ben hala muallaktayım.
Şöyle düşünürsek,kaynak (Ruh'l Beyan).Kitabı yazanda sizin gibi düşünseydi burdaki bilgiler hiç bir yerde paylaşılmayacak müsade etmiyorum deseydi nasıl karşılardınız acaba.

Rabbim kendi kitabını her dinden her ırktan tüm insanlığa sunmuşken ben size söyleyecek söz bulamıyorum artık.

Ne hızlısınız böyle kardeşim, şaşırdım. Hemcecikte nasıl taşınmış.

Eğer bir kişi herhangi bir yazıyı paylaştıktan sonra altında bu ibareyi koyuyorsa saygı duymanız gerekir. Bu başka bir sitede de olabilir. Arkadaşlarımdan tavsiyem başka bir yerden de böyle bir durumda buraya kopyalamasınlar.

1. Madem ki yayınlamak istiyorsun yazıyı paylaşandan özelden izin al ve nerede kullanacağını belirt. izin verirse paylaşırsın

2. kişiden izin almak ağır geliyorsa google amcana danış varsa başka sitede orada kaynak o yazar belirtilmemişse ordan istediğin yere al koy

3. google amcanda cahil kaldı yazıyı bulamadı ise al kağıdı kalemi kitaplardan sen de derle yaz..

ama kalkıpta yazıyı paylaşan kişiye döver gibi sorguya çekmenin ne alemi var?

Özür dilerim benzeri sorunlar yaşamaktayız. Bazı sonradan görme durumları yaşanmakta bir sitede olanlar olduğu gibi başka yerlere taşınmakta. Reklam amaçlı da ordan alınanlar buraya konurkende büyük puntolarla kaynak belirtilmekte.. Bu arkadaşımızın tepkisi molla sakinlerine değil o sonradan görmelere olsa gerek... sözüm meclisten dışarı. kimse üzerine alınmasın ;))

selam sevgi ve dua ile

Genel Duyurular

MollaCami.Com