Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

İzinsiz bir konunun başka sitelerde yayınlanması

Bu kopyalama işini ilk defa bugün duyuyorum :o
Hırsızlar her tarafa el attılar biliyoruz da,çalınmayacak bir site kaldıydı oda oldu desenize :o :o
Ama arkadaşlar bu işe de olumlu tarafından bakalım bence,Piri Reis kardeşimizin imzasında bir söz vardı önceden,yazıyordu ki

''Takdir ediliyorsanız değil,taklid ediliyorsanız başarmışsınız demektir'' ((İnşaallah tam olarak yazmışımdır ;D))

Taklid edildiğimize göre,demekki onlar tarafından da biliniyor Molla'nın başarısı :D
E sonuçta Piri Reiste görebildiğine göre bunları,diyecek birşey yok gibi gibi :) :)
Bizde susalım o halde :)

...............................

forum merkezi sistemi ile tüm forumlardaki konuları karşılatırabiliyorum. hangi konu hangi foruma en önce eklenmiş görebilyorum. böyle hangi forum hangisinden KİMLER tarafından taşındığını da görebiliyoruz..

ben şimdilik susuyorum.

http://www.mollacami.net/forum/index.php/topic,15480.0.html

bu linkteki işlemi gerçekleştirdiğimde de susmaya devam edeceğim.. ;D

Bu sistem çok güzel olacak. ;)

Tabi bazı kardeşlerimiz haliyle bu mevzudan rahatsız olabiliyorlar. Meselenin ehemmiyetini anlamış olsalar böyle düşünmeyeceklerine eminim. "Bilgi değil mi, paylaşılsın, ne olacakmış; herkes faydalansın" görüşünün de ne kadar yersiz olduğu anlaşılacaktır muhakkak. :) MollaCami Forumu ciddi bir forumdur, dolayısıyla eklenen her yazı bu ciddiyeti muhafaza etmelidir.

Bu meseleyi bir yalnızca bir yazı için günlerini feda edenler çok daha iyi anlayabilirler. :)

Olmadı be kardeş bir de dedektif tutsaydın. Her neyse konuyu kopyele veya başka siteden buraya taşımadığım için, üzerime alınmıyorum. Benim anlamadığım; Neden? . Amaç hizmetse neden paylaşılmasın. Ha bu demek değil ki ben alıyorum başka sitelerde paylaşıyorum. Öyle bir alışkanlığım yok.
Şimdi konusunu ya da yazısını paylaşmak istemeyn bir arkadaşımız ben şu-şu sebeblerden dolayı istemiyorum diye makul bir cevap versin. Ben de ikna olayım.
Ya da bu arkadaşlar yazdıkları yazıya bir teknoloji geliştirsinler, radar gibi filan anında cep tellerine dıtttt diye sinyal gelsin (aman koş-koş yazın calındı) hı ne dersiniz?

Kendimize yakışmayan ifadeleri kullanmayalım. Zira kaynak ve kopyalama meselesini bu kadar hafife almanız da dikkat çekici bir durum, bu denli ciddi ve olması gereken bir konudan neden bu kadar rahatsız oldunuz? Forum yönetiminin isteği ve çalışmaları bu yöndedir. Bu yönde olmaya da devam edecektir inşaallah. Zira hiç kimse kafasına göre karar alıp uygulamaz.

.................................

Asude kardeşim blog vs zaten yayınlanmasına bişi denmiyor.

1. arkadaşımız belirtti ise özel izinle her yerde yayınlayabiliriz.

2. burada görülmeyen taraf, Sitenin yöneticine kızıp ya da birileri ile kavga edip, burada ne var ne yok başka siteye taşımayı vazife bilmiş kişilere ya da takdir ağır gelip taklit etmeyi tercih edenlere uyarı..

şahsi fikrimi soracak olursanız. ısrarla kopyalamayı engelle denmesine rağmen ben izin veriyorum. Paylaşılsın. Alan alsın bundan rahatsız değilim. Okunabildiği kadar çok okunsun. Bundan da mutlu olurum. Bizim abdestimizden şüphemizde yok..

Üzüldüğüm ya da tepki verdiğim nokta ise SELAM verdiklerimizin aramızda hukumuz geçmişlerin bilinçli olarak böyle bir girişim içinde olmaları.. Onlara ısrarla vurguladığımız yaptığınız her iki tarafa zarar verir. Google nezdinde her iki taraf zarar görür. Benzersiz şeyler üretin ki hepimiz kazanalım..

Amaç hizmetse neden paylaşılmasın diyenlere: karşılıklı link verilen sitelerde özellikle aynı içerikler varsa google nezdinde kopya içerik görür ve her iki sitede ZARAR eder.. Bunlar teknik mevzular. Eğer uyarılarımıza rağmen kaale alınmıyorsak bizde mecburen hatırlatma yapmak zorunda kalırız..

Gülürana kardeşim sen bizim dedektifimizsiniz zaten ;)

Gayet ciddiyim sayın Faruk bey, bizlerde saatlerce yazı hazırlıyor, paylaşıyoruz. Bu demek değil ki, karşımdaki insanı anlamıyorum. Nasıl ummalı bir çalışma gerektiğinin idrakindeyim. Sadece nedenini bilmek istiyorum.
Amaç: Rızâ-yı ilâhi olup, doğru bilgileri hedefine ulaştırmak değil mi?
Öyleyse, nedir bu bilgi cimriliği (yazı cimriliği)
Saygılar...

Bir tane yazınızı görebilir miyim bu şekilde 3-4 gün uğraştığınız? Yayınladığınız site, dergi, gazete vs. adresle birlikte...

............

Yazınızda aşağılıyor gibi bir durum sezinledim. Kimseye isbatlamak zorunda değilim. Dergi ve ya gazetelerde yazacak kadar bilgili-alleme değilim. Kendi çapımda yazdıklarım tabi ki var, fakat neden paylaşayım ki...
Sizin yaptınız gibi bana kalsın o da..

Bak, siz de "bana kalsın, neden paylaşayım ki?" demekten kendinizi alamıyorsunuz... Küçümseme gibi bir düşüncem asla yok; şayet böyle bir yazınız varsa muhakkak düşünceleriniz aksi yönde olurdu, ve o yazdığınıza sahip çıkardınız. ;)

Gönderen açık: Bugün 16:27:51Gönderen: Asude
Alıntı Ekle
Saygısızlık yaptığımı düşünmüyorum ve üzerimede hiç alınmadım sevgili yağmur.
Kardeşimize sadece neden dedim ve kendi fikirlerimi söyledim.

Şunu belirtmek isterim yağmur kardeşim,mollada yüzlerce konu var,illaki bunlar başka sitelerdede yayınlanıyor.Konuları mollada taşıyanlar saatlerce kitap karıştırıp onları tek tek yazıyor diyebilirmiyiz bu mümkünmü sizce.İllaki paylaşılacak.

Fikrimi söylemem kardeşimize saygı duymuyorum anlamına gelmez.
Bende gulurana gibi hala sözlerimin arkasındayım.

Alıntı sahibi: gulurana üzerinde Bugün 16:29:09
Olmadı be kardeş bir de dedektif tutsaydın. Her neyse konuyu kopyele veya başka siteden buraya taşımadığım için, üzerime alınmıyorum. Benim anlamadığım; Neden? . Amaç hizmetse neden paylaşılmasın. Ha bu demek değil ki ben alıyorum başka sitelerde paylaşıyorum. Öyle bir alışkanlığım yok.
Şimdi konusunu ya da yazısını paylaşmak istemeyn bir arkadaşımız ben şu-şu sebeblerden dolayı istemiyorum diye makul bir cevap versin. Ben de ikna olayım.
Ya da bu arkadaşlar yazdıkları yazıya bir teknoloji geliştirsinler, radar gibi filan anında cep tellerine dıtttt diye sinyal gelsin (aman koş-koş yazın calındı) hı ne dersiniz?

Alıntı sahibi: gulurana üzerinde Bugün 16:39:40
Sadece nedenini bilmek istiyorum.
Amaç: Rızâ-yı ilâhi olup, doğru bilgileri hedefine ulaştırmak değil mi?
Öyleyse, nedir bu bilgi cimriliği (yazı cimriliği)

Ali Efendi Fetvalarından: "Gasp olunmuş bir evde, sahibinin rızası olmaksızın, namaz kılmak mekruhtur" (H.Ec. 1/8)
Sahibinden izin almadıkça bir adamın tarlasında namaz kılmak, kerahatten hali görülmemektedir…

Bildiğimiz gibi işte İslam Dini böyle ince bir Din.Bir kimse izinsiz başkasının mülkünde, tarlasında dahi ibadet edemiyor namaz kılamıyor. Buna binaen bilgi değil mi, paylaşılsın, ne olacakmış herkes faydalansın gibi şeylerin arkasına sığınarak mazeret aramak doğru değildir. Velev ki izinsiz oldu Kul Hakkıdır. Bazı konular oluyor saatlerce araştırılıyor yeri geliyor günümüzü dahi alıyor. Kul hakkı değilmidir? Diyebilirsiniz, onda itirazımız yok peki bu konu niçin uzamakta!!...
Bir sürü zahmet çekerek yaz, bir başkası sizin yazınızı bir başka yerlerde dakika da yayınlasın, yazsın…
Bunu neden söylüyorum benzer olayı deli_prof kardeşimiz de şahit olmuş, aynısını bende yaşadım. Sitede arama yapıyorum benim yazı karşıma çıkıyor…Bizim itirazımız bu nokta işte...İZİNSİZ KOPYALAMA

Belki diyebiliriz amacınız Rızai ilahi Allah Rızası değilmi? Evet Allah Rızası… Allah Rızası ise [color=purple]Piri Reis’in ifade ettiği gibi alacaksın kalemi yazacağız...Zor bir şey değil,gaye Rızai ilahi. İşte o zaman anlarız. KOPYALAMA İŞİNİ. Herkez Molla Cami üyeleri gibi bilgili, amil, takva sahibi olmaya çalışan insanlar değil. Bazı kişiler Ruh’ul Beyan gibi bir değerli tefsirin ne olduğunu bilmiyor. Bunlarla karşılaşılıyor o da ne? diyor…Hal böyle olunca, değerli kitabımızın alçalmasına sebep kim….kopyalayan mı? İlk yazan mı?...

Bir gün komşusu Nasreddin Hoca'ya (ra),sende kırk yıllık sirke olduğunu duydum. Doğru mu? demiş.
Doğru demiş Hoca. Biraz versene, ilaç yapacağım. diye ricada bulunmuş adam Hoca’ya. Hoca, Olmaz, veremem. Her isteyene verseydim kırk yıllık sirke olur muydu bende? demiş.
Şimdi herkez Molla Cami Forum'dan bir başka yere taşısa kopyalasa Molla Cami Forum'un ne özelliği kalırdı...

Nasreddin Hoca (ra) kızının iyi ve ahlaklı yetişmesi için her imkânını kullanmış. Hoca kızına iğneye iplik takmaya kadar her şeyi öğretmenin mutluluğunu yaşamış. Neticedede Hoca’nın kızı gelinlik çağa gelmiş ve kısmeti de çıkınca gelin olmuş. Kızı yeni hayatına başlayacağı eve doğru yol alıp uzaklaşmaya başlamışken, Nasreddin Hoca bir anda heyecanlanarak bir şey unuttuğunu fark ederek kızının ardından koşmuş ve nefes nefese kızının arkasından kervanına yetişmiş. Heyecanla kızının kulağına eğilerek, Kızım, aman dikkat et! Sakın ola ki iğneye ipliği taktıktan sonra düğüm atmayı ihmal etme. Sonra dikişi tutturamazsın demiş.

Hayatta yapılan her şey bir gayret ve bu gayretin neticeden ibarettir. Hayat boyu yapılan her türlü iş, elbise dikmek veya işimizi görmek gibidir. Gayretten, şükür anlayışından uzak olan her türlü iş, iğneye takılmış ama düğümlenmemiş iplik gibi olur ve bedeva olduğu için hayatta da bir türlü istediklerimizi elde edemeyiz. Hayat dikişini tutturamayız.

Kendimize yakışmayan ifadeleri kullanmayalım. Zira kaynak ve kopyalama meselesini bu kadar hafife almanız da dikkat çekici bir durum, bu denli ciddi ve olması gereken bir konudan neden bu kadar rahatsız oldunuz? Forum yönetiminin isteği ve çalışmaları bu yöndedir. Bu yönde olmaya da devam edecektir inşaallah. Zira hiç kimse kafasına göre karar alıp uygulamaz.

Hakikaten kendi basina bir konu, mevzu düzenlemek, bazen 3-4 gün degil haftayi veya bir kac haftayi bulabiliyor.

ayeti yaziyorsun, tefsire bakiyorsun...
Hadis kitablarina bakliyor
ve bunun disinda kac tane kitabda arastirma yapiliyor

not aliyorsun,
temize cekiyorsun

Birde Pc ye aktarmak...

Bazen parmaklarinin uyustugunu his ediyorsun..

Ve bu kadar emekten sonra...kardeslerim baska yerde yayinlanmasina karsilarsa saygi duymak en güzeli

Altinin kiymetini sarraf anlar misali...

Mevzu hazirlamakta mesakkati bilenler bence bu kardeslerimize hak vereceklerdir...

Sürcü lisan olduysa mazur görüle

Altinin kiymetini sarraf anlar misali...

Ya... Bakın ne güzel ifade etmişsiniz. Fakat uygulamaya geçirmek öyle güç ki. :)

Adminimizin bu konudaki uygulamasını çok beğendim. Allah razı olsun...

Ya... Bakın ne güzel ifade etmişsiniz. Fakat uygulamaya geçirmek öyle güç ki. :)

Adminimizin bu konudaki uygulamasını çok beğendim. Allah razı olsun...

Insallah uygulamaya gecilir Faruk Aktas kardesim

Aklima su hikaye geldi...
Bir hanimin beyi her gün daga, gider ,odeun ve cira hazirlar
Evin hanimida ciralari odunlari isteyenlere dagitirmis...
Bir gün hanimda gider evin beyiyle oduna...

Komsulari tekrar odun istemeye geldiklerine
Söyle der
- Komsular! Kendi getirdigimden bir tane bile veremem
Beyimin getirdiklerinde ise gidin ondan isteyin !
( Zorlugunu anlamis)

Insallah uygulamaya gecilir Faruk Aktas kardesim

Aklima su hikaye geldi...
Bir hanimin beyi her gün daga, gider ,odeun ve cira hazirlar
Evin hanimida ciralari odunlari isteyenlere dagitirmis...
Bir gün hanimda gider evin beyiyle oduna...

Komsulari tekrar odun istemeye geldiklerine
Söyle der
- Komsular! Kendi getirdigimden bir tane bile veremem
Beyimin getirdiklerinde ise gidin ondan isteyin !
( Zorlugunu anlamis)

İnşeAllah deyip, Hikayeden kendimize hisse çıkarıp amil olanlardan kılsın Rabbim...

İnşeAllah deyip, Hikayeden kendimize hisse çıkarıp amil olanlardan kılsın Rabbim...
Amin. inşaAllah

Genel Duyurular

MollaCami.Com