Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Tıklayın bütün akrabalarınızı bulun

[right]03 Aralık 2008[/right]
Tıklayın bütün akrabalarınızı bulun

Hem de Türkiye Cumhuriyeti kurulduğundan beri bütün akrabalara ulaşılabiliyor!

Üniversite öğrencisi iki genç tarafından geliştirilen 'Akraba Bulma Programı' ile 1923 yılından bu yana varlığından haberdar olamadığımız akrabalara ulaşmanın mümkün olduğu belirtildi. Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Elektrik Elektronik öğrencisi Buğra Ayan ve Hacettepe Üniversitesi Elektrik Elektronik öğrencisi Said Saraçoğlu tarafından geliştirilen Akraba Bulma Programı ile Türkiye Cumhuriyeti kurulduğundan beri yaşayan tüm akrabalara ulaşılabiliniyor. Sistem şöyle çalışıyor:

İlk olarak "." adresinden tıklayarak programı indiriyorsunuz. Daha sonra TC Kimlik numaranızı yazıyorsunuz ve güvenlik kodunu doğru girerek 'sorgula' butonuna basıyorsunuz. 50. sırada sizin TC Kimlik numaranız olmak üzere toplam 100 TC kimlik no üretiyor. Daha sonra bulunan TC Kimlik Numaraları alt taraftaki T.C. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Kimlik Numarası Sorgulama Sayfası üzerinden sorgulayabiliyorsunuz. Sistemin kullanımı tamamen ücretsiz ve herhangi bir üyelik istemiyor.

[right]İHA[/right]

Her şey bir yana haberin kokusu hiçte hoşuma gitmedi :-\

epey tanımadığım akrabam varmış.tabi ki bu proğrama göre. ;D
kardeşim emeğine sağlık..

Her şey bir yana haberin kokusu hiçte hoşuma gitmedi :-\

nasıl yani, mesela altından ne çıkabilir ???

sistemi denedim doğru çalışmıyor kardeşim..
en yakın akrabam dayıoğullarını bile bulamadı.

belli bir kombinasyon geliştirmişler ama nüfustaki kütük farklı olunca tc başlangıcıda değişiyor..

mesela 590 olan birinin 120 ile akrabası varsa bulamıyor..
ben 599 denedim 620 li akrabamı bulamadı

bu liste tahminim toplu key ödemeleri listesi vs den elde edilmiş ve rast gele gösterilmiş olan olabilir..

zaman harcamaya değmez

bu liste tahminim toplu key ödemeleri listesi vs den elde edilmiş ve rast gele gösterilmiş olan olabilir..

Eğer böyleyse iyi.

Haberin hoşuma gitmeyen tarafı şu aşk rüzgarı;
Ailelere mahsus bu gibi bilgiler bir üniversite öğrencisinin eline geçebiliyorsa vay halimize! Bence devlete ait ve gizli kalması gereken bir bilgi(ler), tabi bence... 7 sülale öteki akrabama bir tık ile ulaşıyor olmak beni sevindirmez aksine endişelendirir.

Hem madem çok merak ediyor, öğrenmek, tanımak istiyoruz akrabalarımızı gidip araştıralım ve yüzyüze görüşelim daha iyi. Her bir şeyin sanala dönüşmesi de ayrıca hoşuma gitmeyen durumlardan biri :-\

Neyse ben programı kullanmadım, kullanmayı da düşünmüyorum. Sn Prof ve Sn Reis'in verdiği bilgiler doğrultusunda çokta sahih bir döküman olmadığını anlamış olduk, teşekkürler :)

doğrusu hiç bir programa gerek kalmadan tc kimliginde aile listeni yine cıkartabilirsiniz. İstedikten sonra koca bir köyü bir çıkartabilirsiniz :) cok kolay ve cok basit işlem bunlar.

otomatik herhangi bir programla ise bulunamaz.

neden?

cünkü programa karşı koruma önlemleri aldılar sonunda :) eskiden yoktu. o dönem tüm tcyi listeletebilirdik :)

kardelen kardeşim, madem programı beğenmediniz ve sizi endişelendiriyor neden paylaştınız ??? :)

kardelen kardeşim, madem programı beğenmediniz ve sizi endişelendiriyor neden paylaştınız ??? :)

Haberin içeriği hakkında ki endişelerim o haberi paylaşmama engel değil sanırım ::)
Ve burada paylaşmasam bile okunmuş, yorumlanmış, içeriğinde ki program bir çok kişi tarafından kullanılmış da zaten. :-\

Ayrıca siz değerli üyelerimizin görüşlerini merak ettiğim için paylaştım ;)

paylaşılmakta bir mahsur olmasa gerek

Haberin içeriği hakkında ki endişelerim o haberi paylaşmama engel değil sanırım ::)

ben haberi değil programı kasdetmiştim kardeşim.yanlış anlaşılmasın.
haber için teşekkürler :)

Güncel Haberler

MollaCami.Com