Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Allah’ın Rızasını Arzu Eden Kimselerin Alameti..

Zeydü’l-Hayr (ra) anlatıyor: “Ey Allah’ın Resûlü!” dedim.

“Allah’ın rızâsını arzu eden kimselere ve Allah’ın rızâsını arzu etmeyen kimselere Allah’ın koyduğu alâmet nedir, bana haber verin!”

Cevâben: “Ey Zeyd, sen nasıl sabahladın?” diye sordu.

“Hayrı ve hayır ehlini seviyorum. Eğer hayır yapmaya gücüm yeterse yapmaya koşuyorum. Eğer yapamaz, kaçırırsam bu sebeple üzülüyorum ve onu yapmaya şevkim daha da artıyor!” dedim.

Bunun üzerine Aleyhissalâtü Vesselâm:

“İşte bu söylediklerin Allah’ın rızâsını arayanlara Allah’ın koyduğu alâmettir. Eğer Allah senin başka bir şey olmanı isteseydi, seni ona hazırlardı” buyurdular.

[Rezîn]

Allah razı olsun hak yolcusu.

sizdenda RAHMAN razı olsun kardeşim
gözlerinize sağlık teşekkür ederim..

“Hayrı ve hayır ehlini seviyorum. Eğer hayır yapmaya gücüm yeterse yapmaya koşuyorum. Eğer yapamaz, kaçırırsam bu sebeple üzülüyorum ve onu yapmaya şevkim daha da artıyor!”

Rabbim bu yoldan ayırmasın, cümlemizi Rıza-ı İlahiye adeta koşan kullardan eylesin.

Ehemmiyeti sebebiyle üzerinde durulması gereken bir konuya değindiniz, Allah (c.c.) sizi razı olduğu kullar arasına dahil eylesin sn. Hak Yolcusu.
Teşekkür ederiz...

bende teşekkür ederim gözlerinize sağlık ...

Allah celle celaluhu razı olsun kardeşim. Rabbim ihlas ile amel eden kullarından olmayı nasib eylesin bizlere.

Allah celle celaluhu razı olsun kardeşim. Rabbim ihlas ile amel eden kullarından olmayı nasib eylesin bizlere.

aminn inşallah kardeşim
teşekkür ederim sağolasın..

:)

aminn aminn inşallah gözlerinize sağlık..

RAHMAN sizdende razı olsun

inşallah bu güzel alametler bizlerdede vardır..

Hayatın İçinden İslam

MollaCami.Com