Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Bir Hadis bir Yorum (Müminin Bayramı)

Bu gün Cuma olması hasebiyle cuma müminin bayramıdır lakin,
(Enes bin Malik r.a buyurdular. Müminler için beş bayram daha vardır.)
Bakıpta görelim, görüpte okuyalim, hangisi bizde mevcut, hangisinin bizde olması gerek. Veya demekki bundan böyle şu şekilde yapmam lazımmış ki bayram yapmam lazım. Fazla sözü uzatmadan gelelim sadede

1) Bir gün ki, o gün insan üzerine meleklerinin günah yazmadığı gün, o kişi için bayramdır...Allahım o insanlardan eyle.

2) Bir kul ki, dünyadan geçip giderken imanla çıkarsa, şeytanın hilesinden son nefeste kurtulursa o günde mümin için bayramdır...O halde Allahım son nefes dahil şeytanın hilesinde muhafaza buyur.

3) Kul, sırat köprüsünden geçip zebanilerden kurtulduğunda, emin olduğunda, mümin için bayramdır...Allahım cümlemize zebanilerden uzaklaştıracak fiiller nasip eyle...

4) Kulun, Cennete girip ve cehennemden halas olacağı günde mümin için bayramdır... Allahım Senden Cennete yaklaştıracak ve Cehennemden uzaklaştıracak amel istiyoruz.

5) Cennete girdikten sonra kul, Rabbül Alemine nazar ettiği günde müminin bayramıdır...

İşte en büyük BAYRAM bu bayram Allahım cümlemize bu Bayramı nasib eyle...(Amin)

( Mekasiduttalibin - ihyaforum.com - ücharfbeşnokta)

5)Cennete girdikten sonra kul, Rabbül Alemine nazar ettiği günde müminin bayramıdır...
İşte en büyük BAYRAM bu bayram Allahım cümlemize bu Bayramı nasibi müyesser eyle

...inşaallah.....

İnşeAllah kaedeşim cümlemize

Allahım bizi bu beş bayramla nimetlendir.Amin
çok teşekkürler üçharfbeşnokta

Rica ederim eyvallah kardeşim

Cennete girdikten sonra kul, Rabbül Alemine nazar ettiği günde müminin bayramıdır...
İşte en büyük BAYRAM bu bayram Allahım cümlemize bu Bayramı nasibi müyesser eyle

en büyük bayram bu olsa gerek...

rabiyatül adeviye hazretlerinin duası gibi...
ALLAH'IM SANA CENNET ARZUSUYLA İBADET EDİYORSAM,BENİ ORAYA KOYMA!
SAYET CEHENNEM KORKUSUYLA İBADET EDİYORSAM BENİ ORADAN ÇIKARMA!
ANCAK BEN SANA,SEN OLDUGUN İÇİN İBADET EDİYORUM..
SEVİLMEYE LAYIK TEK SEN OLDUGUN İÇİN SENİ SEVİYORUM...

paylaşım için hak tebessüm buyursun..

inşeAllah kardeşim eyvallah

Allah'ım cümlemize bu Bayramı nasibi müyesser eyle
Amin Allah razi olsun kardeşim,bunları düşünmek bile çok güzeldi.

Amin Allah razi olsun kardeşim,bunları düşünmek bile çok güzeldi.

cümlemizden kardeşim eyvallah

Allahım bizi bu beş bayramla nimetlendir.Amin
çok teşekkürler üçharfbeşnokta

Amin KArdeşim
Rica ederim EyvAllah okuyan gözlere sağlık...

Gerçek bayram ebedî saâdeti kazanmış, O’na kul, Habibine ümmet olabilen, Kur’an ve sünnet yolundan ayrılmayan o bahtiyar kullaradır.

Allah’ım bizi dünyada ve ahirette sevgili kullarıyla, sâlih kullarıyla, sâdık kullarıyla, şehitlerle, peygamberlerle beraber kılsın ve beraberce lütfuyla haşr eylesin.

Paylasim icin tesekkurler kardesim...

Gerçek bayram ebedî saâdeti kazanmış, O’na kul, Habibine ümmet olabilen, Kur’an ve sünnet yolundan ayrılmayan o bahtiyar kullaradır.

Allah’ım bizi dünyada ve ahirette sevgili kullarıyla, sâlih kullarıyla, sâdık kullarıyla, şehitlerle, peygamberlerle beraber kılsın ve beraberce lütfuyla haşr eylesin.

Paylasim icin tesekkurler kardesim...

Dualarınıza can -u gönülden Amin kardeşim
Okuyan gözlere sağlık...

[hz allah cumlemıze salıh ameller ıslemeyı nasıp etsın ıns cok guzel .hz allah razı olsun paylasımınızdan dolayı.SELAMETLE ....

Dualarımız için elfü elfin Amin.

Tasavvûf

MollaCami.Com