Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

1Kasım günü sabit telefonlara grev var....(mutlaka okuyun)

1 KASIM 2008 GÜNÜ SABİT TELEFONLARI SUSTURALIM...

BU DEMOKRATİK HAKKIMIZI KULLANARAK BİZİ SOYANLARA EN AZINDAN BİR GÜN BİLE OLSA DUR DİYORUZ.
BU POSTAYI BÜTÜN TANDIKLARIMIZA GÖNDERELİM
UNUTMAMAMIZ İÇİN TEKRAR BİLE GÖNDEREBİLİRİZ.
TÜKETİCİ KORUMA DERNEKLERİNİN ÖNCÜLÜĞÜNDE 1 KASIMDA SABİT TELEFONLARLA GÖRÜŞME YAPMIYORUZ.
BİR GÜNLÜK BU PROTESTO TELEKOMA OLDUKÇA AĞIR BİR CEZA OLACAK.
BU POSTAYI BİR BAŞKA KİŞİYE GÖNDERMENİZ SADECE 2 DAKİKANIZI ALIR.
VE BU 2 DAKİKA BİZLERE ÇOK ŞEY KAZANDIRIR.
ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.

Bir ev telefonundan 3.90 YTL lik görüşme yapılıyor. Telefon faturasının TOPLAM tutarı 19.25 YTL oy oy oy bu ne. Bu ne biliyor musunuz? Kış uykusuna pardon kış uykusuna değil koyun uykusuna yatırıldığımızın aslında yattığımızın resmidir.
Sabit ücret: 10,43 Ytl.. bu rakam her konuşsanda konuşmasanda faturana yansıtılıyor...

Kdv matrahı : 14.54 bu ne anlam taşıyor vallahi billahi bilmiyorum.
Katma Değer Vergisi : 2.62 üsteki kdv ile alttaki sanki aynı biri diğerinin kısaltılmış hali. Neden ikisi de kısaltılmış olarak yazılmamış. Yada ikisi de uzun hali ile yazılmamış
Özel iletişim vergisi : 2.18
--------------------------------------------------------
Toplam uyuma Parası : 19.25

Aslında Telekom Panikte. Çünkü vatandaş uyanıyor. Sabit telefonlar birer birer iptal ediliyor. Bu nedenle reklâmlara başlamış Telekom. Ama yılda 2 milyar dolar kar yapıyormuş Telekom. ………………
Şimdi ünlü komedyen standalp uzmanı bu özelliğini halkı kandırmak için kullanıyor. CEM YILMAZ bu işten iyi para kazanmışa benziyor.

(YENİ NUMARASI 11811)
Kontrol ettik, 118 den bilinmeyen
bir numaranin ögrenilmesi icin en az 60 saniye gerekiyor. Yani 8
kontor. Baska bir deyisle eski parayla dörtmilyonücyüzyirmibin TL.
Bir numara ögrenmek için Lübnanli sirkete bu kadar para
ödüyorsunuz. Türk Telekom Soygunu 118 ve 133 e dikkat !..

Turkçede buna resmen soygun hatta dolandiricilik denir. Özel Türk Telekom Servisleri Servis Numarasi ve kontur fiyatlarini okuyun da milletin nasil gizlice soyuldugunu gorun .

Bu numaralar 110, 112, 121, 122, 123, 124, 126, 154, 155, 156, 158' 'i ararsaniz ücretsiz 113, 153, 163, 166, 169, 174, 175, 176, 179, 180, 181' 'i ararsaniz 60 saniyede atacak bir kontur icin icin 72.000TL ..

185, 186, 187, 188, 189, 114, 117, 119, 130, 170, 171, 172, 173, 178, 182, 183, 184' 'u ararsaniz,15 saniye icin 288.000 TL.

Simdi SIKI durun !.. 118' 'i ararsaniz 8 saniyede bir atacak kontur icin tam 540,000 TL, v! e 133' ' u ararsaniz 3.6 saniyede atacak bir kontur icin 1.200.000 TL,
Dikkat ederseniz bilinmeyen numaralari aradiginizda dakikalarca
bekletirler. Sürekli olarak banttan ' hatlarimiz dolu bekleyin'
talimati verirler. Buna resmen dolandiricilik denir.. Turkiye''de
bilinmeyen numaralari sormanin bu kadar pahali oldugunu Kim
biliyor? Insanlarin bilgilenmek icin kullandiklari ve dunyanin her
yerinde bedava olan bu kamu yararina hatlarin fahis fiyatlarda
olmasi talimatini kim verdi?.Bu yazidan sonra hala bilinmeyen
numaralari aramak istiyorsaniz cebinize dikkat edin.

Siz hala 'ALO' diyebiliyor musunuz..? EKONOMIST dergisinde yayinlanan
bilgilere göre Ev Telefonlarini Kapatma Zamani geldi. Türk Telekom'un konusma ücreti/dakika 81.400 TL. oldu. GSM sirketlerinde bu rakam neredeyse benzer. 99.846 TL. Evden Cebi ariyorsaniz ödeyeceginiz 407.000 TL . Oysa GSM'den evi ararsaniz dakikasi 297.521 TL. Yeni patron getirdigi 'Milli Güvenlik riski' yaninda Türk Milletini de 'APTAL' yerine koyuyor anlasilan.
LUTFEN PROTESTO EDIN. BU MESAJI OLABILDIGINCE YAYARAK YENI FIYAT POLITIKASININ DA BILINMESINI SAGLAYIN...

aklıma takıldı bilinmeyen numaralar için rahatca arayıop konuştuğumuz 118 numarasına bu denli paramı bayılıyoruz? 540.000 rakamı geçiyorda bu birkaç saniyede yazılan miktarsa birkaç dakika konuşsak, işimiz iş yani... bu memlekette yaşayanlar olarak sabit telefondan alınan "10 ytl " küsüratlı ücrete bir dur diyebilmemiz lazım... ama; bu telefon hayatımıza öyle bi girmişki.. sanki vazgeçilmez olmuş... özelliklede cep telefonları...!!!
inanınki biz vatandaşlar bir kaçgün dişimizi sıkıp cep kullanmasak, görüşme ve kontör ücretleri aşağıya doğru inmeye başlar... her ay her ay, 17. ytl 100 kontöre para vermek, yıl bazında muazzam bi para yapıyor. tabi arada yüklediğimiz parça kontörler haric...!!!

bu memlekette birşeye zam gelince, sebeb olarak, petrol veya döviz yükseldi denir..
iyi tamam kabul ettik bunu... peki ama, aynı şeyler fiyat olarak gerileyince neden bizim ihtiyacımız olan şeylerin fiyatı düşmez..?
bu soruyu türkcell adlı operatörün müşteri temsilcisine sordum, 100 kont.17 ytl sorusu:
telefondaki adam bu sorum karşısında afalladı kaldı ve cevap bile veremedi, sadece aynı şeyleri tekarlayıp durdu... bu söylediklerinizi ileteceğim vs. vs... velhasıl biz bile bile birilerini zengin ediyoruz...!!! bu cep telefonu sigaradan bile daha illet bişey, ama bir kere girmiş hayatımıza ve çıkacak gibide görünmüyor...
en ideali ihtiyacımız kadar kullanıp, no tuşuna basmak... kimse bedava kontör vermiyo ya..!!

konuya olan ilginiz için tşkkr ederim.
malesef ülkemizde daha bilmedgmiz veyahut bildigimiz insanlar bizden alınan vergilerle mecliste terörist besliyolar...
kim bilir neler dönüyodurda haberimiz yoktur...
memleketimiz için çok çok dua edelim inş....

yıllardır her ay en azından 20 ytl kazık var...sesimizi duyuramıyoruz..iptal etsek daha iyi olacakta......özelleşti..bu kazık arttı..satılan telekom un PARASI YİNE BİZDEN ÇIKIYO.....bu nasıl SATIŞ......abonelerden toplanan bu paraları ben HELAL etmiyorum...SATANLARIDA PRETOSTU EDİYORUM..KAR EDEN BİR KURULUŞ NİYE SATILDI...

hep söylüyorum şu telefonlara verdigimiz paralarla çoktan köşeyi dönerdik gerçekten.....sadece kullandıgımız tlfnlara bu ay 100 ve üzeri para ödedim...
okudugunuz için tşkkrlr...

Ben kökten çözüm buldum ev telefonumu kapattırdım. en büyük grev bu olsa gerek :) :D ;D

internet alabilmek için mecbur baglattık biz...
okudugunuz için tşkkrlr...

Arkamızdan dönen oyunlar telefonla sınırlı kalsa keşke!

keşke internet için ev telefonu zorunlu olmasada kullanmasak çünki artık herkesin cebi var ev telefonuna gerek kalmıyor boşyere bir sürü para ödüyoruz TEŞEKKÜRLER LEYYA KARDEŞ ;)

GREVİ DESTEKLİYORUM VE GEÇ KALINMIŞ Bİ GREV OLARAK GÖRÜYORUM

destekler için tşkkr edrim...

Güncel Haberler

MollaCami.Com