Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

BAZI SÜSLERE DİNİMİZ MÜSADE ETMEMİŞTİR.

1-Takma saç caiz değildir.Zaten peruk ya ölmüş kadınların saçı, veya plastikten yapma çirkin şeylerdir.
2-Sırf moda olduğu için alınan pahalı ve değersiz şeyleri kullanıp israf etmemelidir.
3-Yüze yapılan makyajla sokağa çıkılmamalıdır.Zaten makyaj malzemeleri,içindeki tahriş maddeleri sebebiyle daha genç yaşlarda kadının yüzünü buruşturmaktadır.Ayrıca ihtiva ettiği asidik maddeler insan sağlığına zarar vermektedir.Sağlığa zararlı olan şeyler de dinimizde mahzurlu görülmüştür.
4-Kadınlar erkek elbisesi giyinmemelidir.Çünkü Peygamberimiz:"Kadın elbisesi giyen erkek, yahut erkek elbisesi giyen kadın Allah'ın rahmetinden uzak olsun"şeklinde beddua etmiştir.(Pantolon gibi.)
Bu şekilde giyinmelerin cemiyet yapısına büyük zararları vardır.Kadın ve erkek,cemiyet içinde kendilerine verilen ilahi vazifelerini layıkıyla ifa edebilmeleri için şahsiyetlerini yitirmemelidirler.Bu sebeble kadının kadın, erkeğin de erkek gibi olması ve görünmesi lazımdır.
5-Kadınlar sadece kocaları için süslenmeli ve zinetlerini namahreme göstermemelidirler.

Teşekkürler bu degerli bilgilendirmeler için.

uyulması gereken önemli kurallar. erkeklerin küpe takmaları da öyle ki bu grupta yer alıyor. teşekkürler

Beğenmenize sevindim, ben teşekkür ederim!

Allah razi olsun kardesim paylasim icin...

Selam ve dua ile kalin ins.

Sizdende razı olsun kardeşim.

yazın istanbulu geziyorum ,yanımda saçı uzun kulağı küpeli yeğenim..ziyaretleri beraber yapıyoruz..samimi içten dua ları da var...atsam atılmıyo satsam satılmıyo......şunu demek istiyorum öyle bir asırdayızki,artık cinsiyetler birbirine karışmış,altından çıkılmıyor..kişilikler o kadar bozulmuşki,.kimse kendine benzemeye çalışmıyo...hep başkalarına özenme....malesef

Teşekkürler bu degerli bilgilendirmeler için.

emeğine sağlıkkardeşim ben kaynağı merak ettim daha öncede duymuştum

Gihanna kardeşim okuduğunuz için teşekkür ederim.
Kaynak: osmanlı yayınevi,hanımların vazifeleri.

Hayatın İçinden İslam

MollaCami.Com