Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Namaz, gözlerine şifa oldu

Cüneyd-i Bağdadî, hocasına âit olan evin bir odasında kalırdı. Her an Allahü Teâlâ’yı hatırlardı. Seccadesi üzerinde, sabaha kadar Allah’ı zikreder, aynı abdestle sabah namazını kılardı. Bu hâl senelerce böyle devam etti.
Cüneyd-i Bağdadî Hazretleri, otuz sene cemaatle namazda ilk tekbiri kaçırmadı. Namazda kalbine dünya düşüncesi gelse, o namazı tekrar kılardı. Daima Allah’ı zikrederdi.
Her gün 400 rekât namaz kılardı. Otuz yıl yatsı namazından sonra hiç uyumadan ibadetle meşgul oldu.
Bir zaman Cüneyd-i Bağdadî’nin gözlerinde ağrı meydana geldi. Doktor çağırdılar. Gelen doktor, Hıristiyan idi. Muayene edip:
– Gözlerinize su değdirmeyeceksiniz, dedi.
Cüneyd-i Bağdadî:
– Su değdirmesem nasıl abdest alırım, diye sorunca, doktor:
– Gözleriniz size lâzımsa su değdirmeyeceksiniz, cevabını verdi.

Cüneyd-i Bağdadî abdest alıp namaz kıldı ve namazdan sonra bir miktar uyudu. Uyandığında gözlerinde hiç ağrı kalmamıştı. O anda şöyle bir ses duydu:
– Ya Cüneyd! Sen bizim için gözlerini feda ettin, biz de senden o ağrıyı aldık...
Bir müddet sonra Hıristiyan doktor tekrar geldi. Baktı ki gözleri tamamen iyi olmuş, hayret ederek sordu:
– Ne yaptın da iyi oldu?
Cüneyd-i Bağdadî olanları anlatınca, onun elini öpüp Müslüman oldu. Yeni hidayete ermenin sevinç ve heyecanı ile şunları söyledi: – Esas ağrıyan göz sizinki değil, benim gözlerim imiş. Hakikatleri göremeyen benmişim...

KAYNAK : Namazı yaşayanlar - Said Demirtaş

tşkkrlr....

tşkkrlr....

ben tşk ederim...

Rabbim namazı dosdoğru kılanlardan eylesin, İbadetle şifa bulan feraha erenlerden eylesin. Amin.
Teşekkürler.
Selametle...

ben tşk ederim...

Rabbim namazı dosdoğru kılanlardan eylesin, İbadetle şifa bulan feraha erenlerden eylesin. Amin.
Amin Allah razi olsun çok güzeldi

cümlemizden razı olsun inş...

Musluman olarak dinimizden hic taviz vermeseydik dinimizi hakkiyla ya$asaydik etrafimizda musluman olmayan insan kalirmiydi acaba ?
-----------------------------------------------------------------------
Allah razi olsun çok güzeldi..

cümlemizden razı olsun inş...

Musluman olarak dinimizden hic taviz vermeseydik dinimizi hakkiyla ya$asaydik etrafimizda musluman olmayan insan kalirmiydi acaba ?
-----------------------------------------------------------------------
Allah razi olsun çok güzeldi..

Allah hepimize hakikatleri gören gözler versin. teşekkürler

namaz gözümün nurudur diyen efendimiz boşuna söylememiş

ben tşk ederim...

Allah hepimize hakikatleri gören gözler versin. teşekkürler
aminn.. teşekkürler..

ben tşk ederim...

Namaz

MollaCami.Com