Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Çığlık atan arpa...

Bitkilerin insan ve hayvanlar gibi can taşıdıkları, hadiselere tepki verdikleri yapılan birçok araştırmada tespit edilmiştir.

Ülkemize en çok döviz getiren tarım ürünlerinden olan, serada yetiştirilen altı sıralı arpa fidesinin kökleri, kaynar suya batırıldığında bitkinin aniden bağırdığı saptanmıştır.

Tabii ki, bu biz insanların veya hayvanların çıkardıkları seslerin benzeri değil, ancak çok duyarlı elektronik aletlerle kaydedilen sinyallerdir.

Kökler suya daldırıldığında kayıt aletinin beyaz kağıt üzerindeki yazı ucu, insanların çığlık seslerine benzer çizgiler kaydetmiştir.

Bu hadiseden yola çıkarak, zarar gördüklerinde bitkilerin de canlarının acıdığı yorumları yapılmıştır.

Çok ilginç değil mi? Bundan sonra bitkilere daha ince ve nazik davranmak şart oldu..

Onların dilinin olduğunu zaten bizler biliyoruz.
Ama artık tescillenmiş oldu he :)

Bundan sonra RABBimizin bizler için faydası olan her bir yarattığı şeyler için hem şükür içerisinde olalım hem de onları incitmeyelim :D

[right]kaynak= internethaber[/right]

paylaşım için teşekkürler..

Ben teşekkür ederim vakit ayırdığınız için :)

:o
Rabbimin kudreti ne yücedir.
Allah razı olsun kardelen54 kardeşim. Emeğinize sağlık.

“Hayretimi artır, Yârabbi!”

Amin... RABBim cümlemizden razı olsun inş.
Vakit ayırdığın için ben teşekkür ederim.

“Hayretimi artır, Yârabbi!”

Amin... Amin... Amin...

bu haberle ilgili ayet yada hadis bilen varmı arkadaşlar?

Onların dilinin olduğunu zaten bizler biliyoruz.
Ama artık tescillenmiş oldu he :)

Bundan sonra RABBimizin bizler için faydası olan her bir yarattığı şeyler için hem şükür içerisinde olalım hem de onları incitmeyelim :D

[right]kaynak= internethaber[/right]

İNŞAALLAH KARDEŞİM ELLERİNE SĞLIK :)

paylaşım için teşekkürler..

teşekkürler kardeşim. bitkilere karşı çok nazik davranıyordum ancak bundan sonra daha da nazik davranırım ;)

Hem konuya olan ilginiz hem de konu ile yakından ilgilendiğiniz için asıl ben teşekkür ederim :)
SAGU_1453, cuhadar, zeynep88 ve aktarcı...

SAGU_1453, sorunuz ile alakalı net bir bilgim yok fakat vakit bulduğumda bir bakarım.
Ya da bilgisi olan bir arkdaş varsa eğer yazabilir :)

Güncel Haberler

MollaCami.Com