Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

>>kusur bulmak için değil >>

aşağıda yazacaklarım kusur bulmak için yazılmadı,

sadece düşünce paylaşımı diyelim...

foruma bazı yenilikler yapmak lazım bence,

mesela aylar önce yeni smiley isteğinde bulunmuştuk,

biz ses verdik karşı ses gelmedi!

yönetimin çok işi olduğunu tahmin ediyorum hemde çok,

ama istek ve görüş kısmı konulduğuna göre isteyip ,görüş bildirdikten sonra karşılık gelmesi lazım di mi?

sitede yazışmalar görebildiğim kadarıyla en fazla 30-40 kişi arasında dönüyor,

yani bu benim fikrim,

anket yapılıyor,30 kişi oy veriyor,

değişiklik önerileri için bir anket yapalım ve görüş alalım olmaz mı?

taze kan her zaman iyidir.......

okuduğunuz için teşekkürler.....

fıkırler muhakkak degerlendirilmektedir.

Değerli fikir ve hatırlatmalarınız için teşekkurler,

Ben de bu fikir bütünlüğüne acizane bir şey ilave etsem de arada değerlendirilse nasıl olur bilemiyorum ::) :-[

Aslında uzun bir müddet istekte bulunmayı düşünmüyordum ama tutamadım dilimi :P

Deneme amaçlı oyunlar kısmını 1-2 günlük kapatsak nasıl olur?
Ya da birkaç oyunu birkaç günlüğe durdursak?

Azıcıkta konulara eğilim olsa ::)
Fikir yanlışsa söylemedim varsayın...
Ama onca değerli konu varken sırf oyunların ön planda olması beni üzüyor artı biraz da isteksizleştiriyor :-\

Sevgili yönetici arkadaşlar ve değerli üyelerimiz yanlış anlaşılmamayı temenni ediyorum.
Saygı ve selamlarımla...

aynıyla fazla katılıyorum,

bence de bazı bölümlerin kapatılması lazım,

bu oyunlar ilk başta,

bir çok oyun sitesi var isteyene,

foruma bakıyorum,

dini konularda,güncel meselelerde okuma sayısı 20-30 ,oyunlar binleri bulmuş,

bişeyler yapmalı,

bir farkımız olmalı!

aynıyla fazla katılıyorum,

bence de bazı bölümlerin kapatılması lazım,

bu oyunlar ilk başta,

bir çok oyun sitesi var isteyene,

foruma bakıyorum,

dini konularda,güncel meselelerde okuma sayısı 20-30 ,oyunlar binleri bulmuş,

bişeyler yapmalı,

bir farkımız olmalı!

tamamen katılıyorum

aşağıda yazacaklarım kusur bulmak için yazılmadı,

sadece düşünce paylaşımı diyelim...

foruma bazı yenilikler yapmak lazım bence,

mesela aylar önce yeni smiley isteğinde bulunmuştuk,

biz ses verdik karşı ses gelmedi!

yönetimin çok işi olduğunu tahmin ediyorum hemde çok,

ama istek ve görüş kısmı konulduğuna göre isteyip ,görüş bildirdikten sonra karşılık gelmesi lazım di mi?

sitede yazışmalar görebildiğim kadarıyla en fazla 30-40 kişi arasında dönüyor,

yani bu benim fikrim,

anket yapılıyor,30 kişi oy veriyor,

değişiklik önerileri için bir anket yapalım ve görüş alalım olmaz mı?

taze kan her zaman iyidir.......

okuduğunuz için teşekkürler.....

cepni kardeşim canlılık,farklılık insanın ruhunda olmazsa insan nereye bakrsa baksın orası ona sönük gelirki bunu bende yaşıyorum bazı bazı...herşeyi bırakıp gitmek... gitmek..gitmek...ama elimiz mahkum sorumluluklarımız var.
Nereye gidicezki sahi birde bu var...

Forum üye sayısını net bilmiyorum ama online sayısı çok yüksek bir site burası...burdada canlılık yoksa hiç bir sitede canlılık yok demektir.

Smiley konusunu bende istemiştim değişiklik olması güzel ifadelerle anlatım daha renkli olabilir tabiki abartmadan.

Siz zaten forumdaki farkındalığınızla kendinizi farkettiriyorsunuz konu başlığından bile artık tanıyorum bakalım cepni kardeşimiz neler yazmış diye merakla açıyorum sayfayı...

Kendi adıma naçizane fikrim molada yeteri kadar yenilik mevcut.Gerek konuların içeriği ve seçenek çokluğu,konulara yapılan onlarca yorumu ben başka sitede göremedim,bunu bulamaynlarda var diye düşünüyor kıymet bilelim diyorum ne dersiniz...

kardelen kardeşimizin oyun konularına sınır getirilmesi konusunda haklı tarafları var lakin kapatılmasını hoş olmaz dileyen istediği bölüme yazabilmeli...

Önceleri bir iki katılım yaptım ama şimdi artık yazmıyorum oyun bölümüne ama bu arada yazmıcağım anlamına gelmez...mesela ben nerde hata yaptım konusu oyun tarzı,insanda düşünmeyi sağlıyor,karşındakine cevap verme yeteneğinizi keşfediyorsunuz ki buda bir faydadır okuyucuya...

Sözü fazla uzattım sanırım.
Sürçü lisan ettiysem affola...baki muhabbetle efenim...

Yenilik konusunda mollacami'nin üzerine yok diyebiliriz. Bu bir iddia değil gerçek bir tanımdır zaten.
Yoğunluk konusunda da haklısın Asude. Yeteri kadar üyemiz ve çoğunluğumuz var. Ama... Neyse...

Oyun konusuna gelince; eğer oyunların kaldırılmasını istesem kendim katılmam! Bakın arada ben de varım ve oynuyorum.
Bazı şeylerin zamanını ve zeminini bilmek gerek. Bilinmiyorsa bildirmek gerek...
Hani o beyin fırtınası oluşturan oyunda kaç kişi var? İşte onun iki katı kadar yorumcumuz var. Bilmem anlatabildim mi ;)

Niyetim şu ki; forum sağcı, solcu, dindar, dinsiz veya hiçbir yani; herkese hitap etmeli. Biliyorum ve farkındayım.
Her zaman benim istediğim olmaz biliyorum, o zaman ben de izliyorum. İşte böyle :)

Ya neyse varsa kafanıza takılan şeyler açıklayayım. Daha fazla uzatmak istemiyorum.

bende kardelene katılıyorum fakat yukardaki kardeşlerin dediği gibi
burası sadece bizden ibaret deyil her zeminden kişi veya kişiler var..

1 kaç gün kapatılsa ne olur a gelirsek, zannımca kimse uğramaz gibi geliyor yada uğrasada varlığını ortaya koymaz şöyle bir bakar çıkar
çünkü o kardeşlerim sadece oyun için burdalar ve hangi arkadaş oyun bölümüne ne yazmış onu okuyup ona birebir cevap vermek için

bakın dini konular vesairelerin zaten müdavimleri yorumcularıda belli
oyundakilerin çok azı başka yerlerde varlar
yada başka bir deyimle varlarda varlıklarını belli eden bir fiiliyaytta deyiller..

kısa sözün özü yinede kapatılmasın çünkü çok genç beyinler var zararlı başka yerlere gitmelerindense kalıp burdaki oyunları oynasınlar derim..

bakarsınız bir keresinde bile olsa bir faydalı konudan gerekli yardımı payı alabilirler..

bende kardelen kardeşim gibi belki biraz ağır ve kırıcı yazmış olabilirim ama buda benim düşüncem sadece biraz sesli düşündüm okadar ..

yinede her ne kadar sürçülü lisan ettiyesem affola...

kardesler, ciddi konularda forumda bir hareketlilik arzu edildigi anlasiliyor... ancak bu is zorlamayla olmaz... bu konulara ilgiyi, vakti müsayit olan kardeslerimizin oyun bölümünden girerek ciddi konulara merak uyandirma taktikleriyle bir aktivite bir anket, bir bilgi yarismasi vs. vs. gibi seyler olabilir... yanliz sadece oyun ile ilgilenenlerin , ya sadece ilgileri oyundur bunlara yapacak bir sey yok, ya da dinlenme amacli siteleri dolasan bi kisidir ciddi konular agir geliyorda olabilir... birde fazla okumaya düskün olmiyan kisilere ciddi konularin dogal olarak cok uzun mesajlar icermeside agir gelebilir...

düsüncelerimizi ifadelerde art niyet olmadigini düsdügümden kimsenin kirilacaginida düsünmüyorum, cok hassas olunmayada gerek olmadigi kanaatindeyim... :)

kardeşlerim genelde haklı..uzun yıllar forumu üye olmadan takip ettim.son aylarda üye olmamla beraber ,konuları takip ederken.eleştiri yapan kardeşleriminde ciddi konulardada yabancı kaldıklarını gördüm..aslında herkesin her konuya koşmasını beklemek yanlış .ciddi diye baktığımz bir çok konuyu,bir çok" kardeş sitelerden" de takip edilebileceğini bilmek gerek.illaki şu olsun diyorsak,yöneticilerin elinde olan bişey oyun koyulmasın.....konu ne olursa olsun forumda varsa değerlendirilir..kimseye sen niye şurdasın deme hakkına sahip değiliz ,bence..bu konular yada oyunlar siteye layık görülmüşse,isteyen girer bence "".şahsen siteye girdiğimde o sitede hangi konu varsa o konuya kardeşlerim layık gördükleri için almışlardır diye düşünürüm.""hem formumuza alacağız oyunları,hemde ya niye giriyorsunuz demek yanlıştır...ya olsun yada olmasın.mesele bu kadar basit saygılar acizane

Cepni kardeşimin tekliflerinin ve düşüncelerinin dikkate alınmasıyla birlikte,şunuda ilave etmeden geçemiyeceğim.

Okulların kapanması arkasından yaz tatili ve akabinden gayet yoğun geçen Ramazanı Şerif ayı olması hasebiyle tabiki kardeşlerimizin meşguliyetleri artacaktır.

Bu sebeble biraz sukunet söz konusu olabillir.

İnş yeni başlayan dönem ile birlikte faideli paylaşım ve katılımla daha aktif sene geçiririz.

Oyun hususuna gelince ben şahsen kızımı, kendi yoğun okul temposundan biraz rahatlatabilmek için buraya yönlendiriyorum.
Formda küçük kardeşlerimizin de olduğunu düşünelim.

Belki bizlerin oyun bölümlerine küçük kardeşlerimiz kadar vakit ayırmasak daha isabetli olur yani hiç katılmama anlamında söylemiyorum yanliş anlaşılmasın......

SELAMLAR..................

Herkese selamlar, öncelikle hepinize hayırlı günler diliyorum kardeşlerim;)

Molla Cami Forumu her kesimden kitleye hitab ettiği için ve her kesimden kitleye ulaşabilmeyi hedeflediği için bazı bölümlerin geçici dahi olsa kapatılmaması gerektiğini düşünüyorum.

Eğer dini, edebi, sanatsal, tarihi vs. gibi konuların da oyunlar kadar ilgi toplamasını istiyorsak bu bölümlerde söz sahibi olarak aktifliklerini artırabiliriz. Yani hem kenara çekilip hem de bu bölümler niye aktif değil demek doğru olmaz. Çeşitli sesler herzaman olacak, kimisi ciddi yorumlar yapacak kimisi eğlenecek kimisi okuyacak.

Bir süredir yorum yapmak yerine okumayı tercih edenlerdenim, yorum yapılmıyor diye forum okunmuyor değil ki. Molla Cami'de yıllarca üye olmayıp ama aktif yorum yapanlardan daha sıkı takip eden ziyaretçiler hep olmuştur. Son dönemlerde alanyasultanı kardeşimin de dediği gibi yoğunluktan dolayı aktif üyelerimizin daha az sesi çıkıyor olabilir. İnşaallah yeni dönemle birlikte daha aktif ve faydalı bir paylaşım ortamına kavuşacağızdır.

Aslında şuan için baktığımızda forumumuz çok zengin bir içeriğe ve çeşitliliğe sahip, bu zenginlik sizlerinde katkısıyla artarak devam edecek inşaallah.

Örneğin bir kardelen sesi olacak ki forumda kardelen sevenler olsun, örneğin alanyasultanı kardeşimin kızı olacak ki yaşıtları da ses getirsin, bir hakyolcusu olacak ki tecrübelerinden faydalanılsın, bir cepni olacak ki herkesi toplasın fikirlerini alsın bir alış-veriş olsun, bir asude olacak ki forumu yanmaktan korusun:p...

İşte böyle, herbir üyenin kendine özgü bir alanı var ve hepsi çok değerli:) Sabırla işleyip ve emek verildikten sonra güzel meyveler verecektir ekilen tohumlar ;)

Sevgiler..

Bir süredir yorum yapmak yerine okumayı tercih edenlerdenim, yorum yapılmıyor diye forum okunmuyor değil ki. Molla Cami'de yıllarca üye olmayıp ama aktif yorum yapanlardan daha sıkı takip eden ziyaretçiler hep olmuştur. Son dönemlerde alanyasultanı kardeşimin de dediği gibi yoğunluktan dolayı aktif üyelerimizin daha az sesi çıkıyor olabilir. İnşaallah yeni dönemle birlikte daha aktif ve faydalı bir paylaşım ortamına kavuşacağızdır.

Sevgili umut (yağmur);
Dediklerine katılıyorum, Mollacami gerçekten alanında bir numara diyebiliriz. Bu ilerleme 1-2 kişi ile değil, ekip olarak mümkindir. Teknik işler her nekadar adminlere düşsede, katılım üyelerle olmaktadır. Yorum yazılmıyor diye okunmuyor anlamına gelmiyor. Meselâ ben, 3 sene katılım yapmadan hatta üye olmadan takipleyenlerdenim. Oyun konusunda kardelene katılmakla beraber, yorumları okuyunca biraz ikna oldum sanırım. Bizler yetişkin olunca ciddi konulara yöneliyoruz, ama aramızda malum, senacımız sonra ankaragüzeli gibi hiperaktif çocuklarımızda var. Onları düşününce düşüncelerim müsbetleşti. Bazen bakıyorumda onlarda bir yetişkin gibi güzel konular paylaşıp, işte bu diye takdir ettiğim yerlerde oluyor. Mollacami her kitleye hitap ediyor. Ve bu çok hoşuma gidiyor. Tebrikler emeği geçenler, yaptığı işin bilincine varıp, ilkesinden taviz vermeyenler. ;)

kac tane forumda 17:45:22 te acilmis bir konuya daha 24 saat dolmdan bu kadar ciddi bir mevzuya bu kadar yorum gelebilir ki:))

daha birgününü doldurmamis.. bir hafta sonra bu konu ne kadar uzar dersiniz?

Eger cepni kardesimin dedigi gibi ciddi konulara ilgi yoksa kimse bisi yazmiyorsa, bu konu ciddi bir konu degil mi simdi?

Eger acilan bu mevzu ciddi bir konu ise bu kadar da yorum alabiliyor. öyle bir iki cümlecik degil de uzun uzun yaziliyorsa demek ki ciddi konulara egilen onlarla ilgilenen ciddi bir ziyaretci kitlemiz de var.. Ve dogru oranti yaparsak, ciddi konularin olmadigi oyun oynas forumlarda sadece oyunlar dönüyorsa kitlesel orantilamada oyun sayfasinin bu kadar cdii kisilerin yaninda ilgilenenlerin de oraninin yüksek olacagni gösterecketir..

yani bu bir oranti.. sonucta bu foruma 12 yasinda üyelerimiz oldugu kadar 24 yasindaki üyelerimiz ya da 54 yasindaki üyelerimizde var. 16 yasindaki bir üyemizden sen kurani kerim tefsiri yapmasini bekleyemezsin. O kisi ancak ya elif cüzü okur ya da ilmihal ezberler yahut nasara yensuru ceker... Biz her yastan, her kesimden ziyaretciye kapimizi acmamiz gerekiyor. Hak yolcusunun dedigi gibi süfli yerlerde dolanacaklarina burada oyun oynasinlar. Hangimiz yazmadi ki oyunlara bir kac satir? Hepimiz cocuguz caktirmayin ;D

Oyun bölümlerinde cok aktif olanlari arada bir kilitliyorum. bu konuda gönlünüz ferah olsun.

Gecen hafta bayramdi. bayram nedeni ile ziyaretci orani %50 düstü. aktif üyelerimiz vs herkes bayramda idi.. Hali ile güncel konumuz yoktu. Durgunluk anca yerine aktif bir mollayi birakir. Biraz sabirli olalim kardeslerim..

Sitemize günde %80 ziyaretci google yolu ile geliyor. yani bir cogu da ilk defa molla cami ile tanisiyor. Eger iddia edildigi gibi forumda sadece oyunlar önplanda olmus olsa idi 2500 tane insan her gün forumda bir kac oyun aradigi icin mi giriyor saniyorsunuz. hayir hic biri de bu sebeble gelmiyor. Kimisi ögretmen, kimisi avukat, kimisi doktor vs.vs. bir o kadar da üye olan var. herkesinaktif olmasini bekleyemeyiz. ancak ciddi mevzularda onlarinda katilim saglamasi icin neler yapabiliriz bunlari tartisabiliriz..

Bugün forumuza ortalama 3000-4000 ziyaretci geliyor günde.. aylik bu rakam 100 bin civarinda. en az 60-70 bin kisi ilk defa giriyor sitemize.. Gülürana'nin dedigi gibi bunlarin cogunlugu 3-4 yil sadece ziyaretci olarak takip ediyor. ya da cok azi üye olup selam veriyor :)

Taze kan nasil gelir?

iste bu 70 bin civari sitemize hic yazmadan sadece aradigi konu ile ilgili olan kismi okuyarak cikan kisileri sitede tutmayi hatta kalici hale getirmeyi calismaliyiz. Onlar oyun bölümünün oldugunun bile farkinda degillerdir. Bundan emin olabilirsiniz..

Diger bir yöntemde alani genisletmekle olabilir. Sitemizde olmiyan kategorileri acip o alanlada ilgi duyan kisilerin sitelerimizden haberdar olmalarini vesile olup, ciddi konularla ilgilenenlerin sayisini artirabilmekle olabilir..

Ne dersiniz?

yerden göğe kadar REİSE katılırım..güzel tesbitler,şunuda ekleyebilirdiniz,ihvan gibi yetişkin olup,nasara yensuru okumamışsa,neden yorum yapsın .değilmi...vebal olmazmı...ankaragüzeli yle beraber sena yıda unutmayalım,yaşları küçük akılları büyük kardeşlerim....ben bu ortamda her kardeşimle muhatap olmayı alçakgönülllülük olarak görürürüm...yaşça küçük olan kardeşler,bir büyüğünün yorumundan methiyesinden elbette hoşlanır.....aykırı oyun varsa buraya gireceğini ummuyorum açıkcası...selamlar.

Örneğin bir kardelen sesi olacak ki forumda kardelen sevenler olsun, örneğin alanyasultanı kardeşimin kızı olacak ki yaşıtları da ses getirsin, bir hakyolcusu olacak ki tecrübelerinden faydalanılsın, bir cepni olacak ki herkesi toplasın fikirlerini alsın bir alış-veriş olsun, bir asude olacak ki forumu yanmaktan korusun:p...

İşte böyle, herbir üyenin kendine özgü bir alanı var ve hepsi çok değerli:) Sabırla işleyip ve emek verildikten sonra güzel meyveler verecektir ekilen tohumlar ;)

Sevgiler..

Mollayı yanmaktan korumak yerine yakmayı tecih etmiştim sn.umut(yağmur) :D
Canlılık getirecekse ben yine yakarım molayı :D ama şiiri suikast ettiğiniz gibi bu kez yağmur olup çıkan yangını söndürebilir olasılığınız beni düşündürüyor....acaba nasıl bir plan kurmalı ::) :P :D

Site Hakkında İstek ve Görüşler

MollaCami.Com