Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Hava Tahmini Yapan Şemsiye

Hava Tahmini Yapan Şemsiye

Hani olur ya bazen; tam evden çıkarken bi anda aklımıza gelir
"Acaba alsam mı şemsiyemi" sonra tekrar içimizden
"Aman boşver yağmaz zaten, boşuna taşımayayım"... Derken günün ortalarına doğru yağmur başlar, sabahki senaryo pişmanlıkla akla gelir...
"Keşke alsaydım.."

işte tüm bunları geride bırakacak bir icat var artık :)
içindeki built-in wireless alıcı sayesinde Accuweather.com sitesindeki hava tahminlerini alan bu şemsiye size nezaman onu alıp almamanız gerektiğini söylüyor. Ucundaki mavi ışık sayesinde nezaman yağmur-kar yağacağını size haber veriyor. Hatta öyle ki; mavi ışık; 100%şans varsa hızlı hızlı; 10% şans varsa yavaş yavaş yanıp sönüyor.
Yaklaşık 100$ olan bu ürün; kış günlerinde verilebilecek en teknolojik hediyelerden biri olsa gerek

ilginç ...biri bana hediye etse yok demem...
İlginç bir şeyde ben sölim bari ,aman nazar değmesin maazAllah,,,16 yıldır aynı şemsiyeyi kullanıyorum.başka şemsiyeye alışmam zor olurmu bilemem.

güzel bir icat olmus:)

güzel bir icat olmus:)

hiçte fena deyil güzel bir tasarım bil hassa iklimi çok değişken olan memleketlerde....
misal Kırgızistanın Bişkek'inde kışın zaten kar ekimde bir başlıyor taaaa mayısa kadar hatta ağustosta bile yağdığını söylüyenler vardı..

ortalama mayısta kar kalkıyor bu seferde hergün yada gün aşırı taaa kışa kadar yağmur yağıyor sabah çıkıyorsun hava günlük güneşlik bir bakmışsın bir bulut geliyor sel götürüyor ortalığı, ama aynı gün o yağmurda istersen piknik yap o toprak o yağmuru nasıl yutup kururyor buda ayrı bir niğmeti lutfu Mevlanın

Teşekkurler gercekten guzel :)

şemsiye kullanmayı sevenler için güzel..
ama ben ıslanmaktan yanayım:))

Ilginc ve Farkli icatlar

MollaCami.Com