Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

kimi ayagına pabuç alamaz,kimi üstündeki altınları taşıyamaz

Aşiret düğününde geline 18 kilo altın

Eski AK Parti Hakkari Milletvekili Mustafa Zeydan'ın oğlunun düğününde, damada 320 bin YTL, geline ise yaklaşık 18 kilogram altın takı takıldı.

Mustafa Zeydan'ın oğlu Zeyyat Zeydan (21) ile Van'ın Başkale ilçesinde yaşayan Veysel Abbasigil'in kızı Meryem Abbasigil (20), Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde düzenlenen düğünle evlendi. Üç gün süren düğünde davetlilere pilav, kavurma ve salata ikram edildi. 10 aşçı tarafından hazırlanan yemek için 30 küçükbaş ile 70 büyükbaş hayvan kesildi. Yemekte, yaklaşık 1'er ton pirinç, salatalık ve domates ile 500 kilogram biber kullanıldı. Davetliler, geline takı takmak için uzun kuyruk oluşturdu. Düğün sonunda geline yaklaşık 18 kilogram altın takı takıldı.

hmm... Hayırlı olsun.

::) Hayırlı yerlerde harcamak nasıp olur inş.RABBIM manevıyat dolu bır evlılık nasıb etsın

teşekkurler

Zaten bütün bu aşiret düğünleri böyle oluyor, hele bu konu da Hakkari üstüne başka bi memleket tanımıyorum... ::)
Ne diyelim hayırlı olsun, güle güle kullansınlar... ;)
Rabbim evlenen çiftleri de mesut, bahtiyar eylesin...

::) Hayırlı yerlerde harcamak nasıp olur inş.RABBIM manevıyat dolu bır evlılık nasıb etsın

teşekkurler

Bugün okumuştum bu haberi evde yaptığım yorumu buraya da ekleyeyim :)
Bu kadar para topluyorlar ama yemiyolarki kardeşim bizim komşulardan biliyorum ;) Ne diyelim Allah hayırlı yerlerde kullanmayı nasip etsin tabi kullanırlarsa :P

bir gün bununda hesabını verecekler...

Bugün okumuştum bu haberi evde yaptığım yorumu buraya da ekleyeyim :)
Bu kadar para topluyorlar ama yemiyolarki kardeşim bizim komşulardan biliyorum ;) Ne diyelim Allah hayırlı yerlerde kullanmayı nasip etsin tabi kullanırlarsa :P

bende aynısı diyecektim yemiyorlar.18 kilo altını olsa ne olmasa ne.üstelik 18 kilo ne ki gelinin ağırlığınca altın takılıyor.

bir gün bununda hesabını verecekler...

İlginç olmasına ilginç tabiki :)
Ama birde şöyle düşünelim;
Onca insana ikramda bulunuyorsun artısı bunların geri dönüşümü var.
Yani sana gelenlerin elbet bir gün cemiyeti olacak sende gideceksin ;D
Pek karlı bir iş değil mi ne :p

Neyse "zenginin malı, züğürdün dilini yorar" hesabı tebrik edip susmak gerek sanırım :)

Haber için teşekkürler...

;) ;) ;) ;)

dürüst yolla ,hilesiz,hurdasız,alınteri ile,kimsenin hakkını yemeden kazanıldıysa bu varidat Rabbimden gelmiş rızık olarak ne diyebiliriz ki? ;)

Helal yolda harcamayı nasip etsin sahiplerine,amin,

Güncel Haberler

MollaCami.Com