Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Hindistan Cevizi İçi

Hindistan Cevizi İçi

Malzemeler :

• 1 lt. süt
• ½ su bardağı şeker
• 1 kase hindistan cevizi
• 2 çorba kaşığı nişasta
• 1 paket vanilya

Üzeri İçin:

• 1 çorba kaşığı tarçın, fındık içi,
• Ceviz içi veya taze mevsim meyveleri

Hazırlanışı :
Tencereye sütü boşaltıp kaynatın. Süt kaynamaya başladığında şekeri ve vanilyayı ilave edip karıştırarak pişirmeye devam edin. Hindistan cevizini ekleyin. Tatlının topaklanmaması için kısık ateşte yavaş yavaş karıştırarak 7-8 dk. süreyle pişirin.

Nişastaya suyu ilave edip çırptıktan sonra sütlü tatlının içine karıştırın. Piştikten sonra kuplara yada kaselere koyup buzdolabında soğumasını bekleyin. Üzerlerini fındık, ceviz içi ve çileklerle süsleyin.

paylaşım için teşekkürler firdevs kardeşim. artık bir tatlı yapıp gönderirsin herhalde. ;D

emeginize saglik tesekkürler..

:) teşekkurler kardeşim

Rica ederim...
Gözlerinize sağlık, ilginizden ötürü hepinize ayrı ayrı ben teşekkür ederim...

artık bir tatlı yapıp gönderirsin herhalde. ;D

Aaaaaa ne demek Aktarcı kardeşim, bi tatlının lafı mı olur... ;)

Aaaaaa ne demek Aktarcı kardeşim, bi tatlının lafı mı olur... ;)

teşekkürler paylaşım için

bende tatlı istiyorum firdevsssssss ;D ;D ;D

teşekkürler paylaşım için

bende tatlı istiyorum firdevsssssss ;D ;D ;D

Rica ederim...
İstediğin bi tatlı olsun Zeynep, seni kıracağıma kafamı kırarım daha iyi... ::) ;D

İstediğin bi tatlı olsun Zeynep, seni kıracağıma kafamı kırarım daha iyi... ::) ;D

yok kafanı felan kırma sen bize lazımsın ;D Allah razı olsun düşünmen yeterli :D

Tatilde birkaç kilo aldım malesef.Bu ara yemek ve tatlılardan uzak durma zamnı.Zaten yine sıcaklarla başım dertte :'( tailde terlemedim hiç ama ah burası beni öldürecek.İmdat!!!!!

Tatilde birkaç kilo aldım malesef.Bu ara yemek ve tatlılardan uzak durma zamnı.Zaten yine sıcaklarla başım dertte :'( tailde terlemedim hiç ama ah burası beni öldürecek.İmdat!!!!!

İnan burası da çok sıcak, resmen pişiyoruz 45 derece üzerinde bi sıcaklık var... :(

firdevs ellerine sağlık.Hindistan cevizini çok seven birisi olarak bu tatlıyı hemen deneyeceğim.Ramazanı Şerif içinde hafif bir tatlı teşekkürlr firdevs...........

Rica ederim Alanya Sultanı... :)
Artık yaptığında bana da gönderirsin dimi... ::)

Rica ederim Alanya Sultanı... :)
Artık yaptığında bana da gönderirsin dimi... ::)
İnş firdevs ikram ederim sana ...........

Tatlılar

MollaCami.Com