Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Klasöre Arka Plan Resmi Koyma

üstad çalıştırda bul dedim bulduda resim gelmede sanada zahmet verdik hakkını helal et bir resmi terel disk c yede koydum denedim yine olmadı artık sorun nerde bende anlayamadımyada sen bilgisayarında resimmi nereya kaydedipde yapmışsa n ben de o sekildemi deniyeyim bilmiyorumkineyse allah"a emanet ol üstad

kardeş şöyle yapalım

sen resimin özelliklerinden konumunu ve resim yapmak istediğin klasörün yolunu yaz ben sana desktop.ini dosyanı ve çalıştıra ne yazacağını yazayım..
masaüstündeki klasöre girince adres yazan yeri kopyalayacaksın..
resimlerin özelliklerinde de konum var oradaki adresi ve dosya ismini vermen yeterli..

prof kardeş benim bütün videolar resimler herşey bilgisayarımda yerel disk(d) de var onu açtığında fotolar diye bir klasör var onun içinde otomobil44 adında bir resim var ben onu masa üstündeki efsane adındaki klasöre arka plan yapmak istiyorum bunun için ne yapmalıyım inşallah bu sefer beceririz şimdiden eline sağlık..

kardeş otomobil44 resiminin olduğu klasörüne gir adres kısmındaki adresi ve efsane klasörüne gir oradaki adresi gönder ayarlayayım..

otomobil44 resiminin adresi(D:\fotolar) efsane klasörünün adresi ise(C:\Documents and Settings\FURKAN\Desktop\efsane ) parentez içinde yazılanlar edres ler

desktop.ini dosyası.. bunu yazacaksınız
[{BE098140-A513-11D0-A3A4-00C04FD706EC}]
iconarea_image="d:\fotolar\otomobil44.jpg"
iconarea_text=0x00000000
efsane klasörüne bu dosyayı atın..

çalıştıra gelin şu kodu yazın
Attrib +s "C:\Documents and Settings\FURKAN\Desktop\efsane"

işlem tamamdır kardeşim..
desktop.ini efsane klasörü içinde olmalıdır..

ya prof kardeş büyük adamsın ya ALLAH senden razı olsun gerçekden bana büyük bir iyilik ettin çünkü ben bunu kafaya çok takmışdım onuda gerçekleştinya janwes kardeşimede teşekkür ediyorum oda sagolsun yardımcı olmaya çalıştı

cümlemizden razı olsun kardeşim..

s.a.
kusura bakmayın bende yapamadım bunu muhterem kardeşlerim
nerde yanlış yaptığımıda anlayamadım acaba vista olduğu içinmi olmadıki ?
ben yinede anlatayım sorun vista olması ise görmezden gelirsiniz mesajımı
resimli olarak yaptıklarımı ekliyorum
1-

Text dosyasına yazdım

2-

bahsettiğiniz şekilde kaydettim

3-

Kayıttan Sonra Oluşan Dosya

4-

Dosyayı Kaydettiğim Yer

5-

6-

Hala Eski Halinde ...

Nerde Yanlış Yaptım Acaba ???

Ayrıca çalıştır kısmına verdiğim komutu tırnak içine alarakta denedim hiç birşey değişmedi ...

tırnak içine alarak olacak. yanlış bulamadım ama vista olmasıyla bir ilgisi yok. başka bir resimle daha deneyin isterseniz.

PC Ipuclari

MollaCami.Com