Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Anti-virusünüzü Test Edin:)

Virüs programınız bilgisayarınızı ne ölçüde koruyor? Koruyor gibi görünüp yoksa diskinizde boşuna yermi işgal ediyor?
Aşağıda kırmızı renkte yazılmış yazıyı bilgisayarınızda Not Defteri "Notepad" ile açacağınız bir sayfaya kopyalayın.(Bilmeyenler için notepad: Başlat>Programlar>Donatılar>Notdefteri)

Sonra bu sayfayı herhangi bir isimle bilgisayarınıza kaydedin. Eğer virüs programınız anında duruma el koyuyorsa programınız iyi.Kaydettiğiniz yerden dosyayı çift tıklayarak açınca da iyi.Fakat programınızdan ses seda yoksa, bu defa herhangi bir isimle kaydettiğiniz dosyanın txt olan eklentisini com yapın. Virüs programınız duruma el koyduysa programınızın koruma düzeyi eh işte idare eder demektir. Ama programınızdan hala tık yoksa, onu hemen silin, çünki bir işe yaramıyor.
Dikkat: txt dosyayı farklı kaydet ile kaydettiğinizde, virüs programınız "sormadan sil" modunda ayarlıysa hiç uyarı vermeden dosyayı silebilir. Eğer virüs programınız bir tepki vermiyorsa, programınızın aktivitesini, dosyayı hangi klasöre kaydediyorsanız, dosyanın o klasöre kaydedilip edilmediğini kontrol ederek yapınız. Dosya klasörde mevcut değilse programınız süper demektir.

X5O!P%@AP[4\PZX54(P^)7CC)7}$EICAR-STANDARD-ANTIVIRUS-TEST-FILE!$H+H*

Teşekkür ederiz, testin sonucu başarılı.. ;)

Bu arada alttaki rar dosyasını indirip (kesinlikle açmadan!!!) taratın. 6000 adet virüsten kaçını bulabilecek test edin. :)

http://rapidshare.com/files/10966729/6000adetviruesdikkat.zip

acaba hangi programı kullanıyorsun? ::) böylece hangileri başarılı hangileri başarısız görmüş oluruz.
bende de başarılı :) kaspersky 2009

Kaspersky 7.0 var, uzun zamandır onu kullanıyorum, oldukça başarılı...

Teşekkür ederiz, testin sonucu başarılı.. ;)

Bu arada alttaki rar dosyasını indirip (kesinlikle açmadan!!!) taratın. 6000 adet virüsten kaçını bulabilecek test edin. :)

http://rapidshare.com/files/10966729/6000adetviruesdikkat.zip

denedim bırakın 6000 den kaç tane bulacagını dosya yüklemesini dahi kabul etmedi :)

maşallah, ben denemeyim.benim değil bilgisayar biraz dandik. 6000 de insanın gözünü korkutuyor.:P sizin programın adı ne?

:) Sen benim bilgisayarı hele bi sorsana bana.Kendi bilgisayarının değerini bil bence :D
Nod32 kullanıyorum sağı solu belli olmayan bi program bence ama bu dosyayı kabul etmedi ya gözüme girdi ;)

kaspersky nin crackini ricam etsem...

:) Sen benim bilgisayarı hele bi sorsana bana.Kendi bilgisayarının değerini bil bence :D
Nod32 kullanıyorum sağı solu belli olmayan bi program bence ama bu dosyayı kabul etmedi ya gözüme girdi ;)

benim bilgisayarın maşallahı var da şuan kullandığım bilgisayar benim değil.bundan da pek emin değilim :-\ :P

Duruma anında el koydu Kaysberk. :)

:D ;)

kaysberkimiz sağolsun :)

kaysberkimiz sağolsun :)
??? ::)

çok önemli bir bilgi paylaşım için teşekkürler

nod 32 3.0 sürümü elinizde yoksa yasal yollardan temin edin arkadaşlarım ücretsizlere gelince...
avg 8.0 avira tavsiye ederim fakat bunların açıkları çok bunların yanında windowsun işe yarmayan güvenlik duvarını kapatarak yerine
http://www.turkceyazilim.net/index.php?newsid=117 linkindeki türkçe güvenlik duvarını kurarak güvenli bir pc elde etmiş olursunuz.....

ya ben ne yapacam...:) ben AVG ANTİ-VİRUS FREE EDİTİON 8.0.173 LİSANS FULL BI SEKILDE KULLANIOM..
KAYDET SECENEGI GELDI KAYDETE BASTIM BAKTIM %1.... FALAN DEMEYE BASLADI.. SENCE BENIM KULLANDIGIM ANTIVİRUS YARAMAZ MI?... BANA YARDIM EDIN LÜTFENNN

İŞE BAK BEA SİZCE NE YAPMALIYIMMMM...

PC Ipuclari

MollaCami.Com