Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Kalbi mutlu eden baharat

EN SEVDİĞİNİZ SICAK İÇECEĞE BİRAZ ATIN
Eğer kalbinizi daha mutlu etmek istiyorsanız en sevdiğiniz sıcak içeceğin içine bir fiske tarçın katabilirsiniz. Araştırmacılar tarçının kalp dostu fenoller içermesi nedeniyle güçlü bir antioksidan özelliğe sahip olduğunu saptadılar. Kendinizi kalp hastalıklarına karşı korumak amacıyla arasıra içtiğiniz sıcak kakaonun, kahvenin veya diğer içeceklerin içine bir miktar çekilmiş tarçın ekleyebilirsiniz. Antioksidanlar yaşlanma ve hastalıklara karşı çok güçlü bir koruma sağlarlar.

Doğal metabolik faaliyetlerden artan serbest radikallerin giderilmesini sağlarlar. Bu serbest radikaller hücrelere ve DNA’ya zarar verebilirler, ancak antioksidanlar onları nötralize eder. Doğru miktar ve çeşitte antioksidan aldığınızdan emin olmak için pek çok renk ve çeşitte meyve, sebze, baharat ve kabuklu yemiş yemeniz gerektiğini bilmelisiniz. Her şeyin tazesini bulmak mümkün olmayabilir, dondurulmuş, kurutulmuş veya konserve edilmiş gıdalar da antioksidan bir katkı sağlayabilirler.BUGÜN

Tarçını çok severim...
Ama şuan ki ruh halimle beni mutlu edeceğini hiç sanmıyorum... :'( :'( :'(

Bilgiler için teşekkürler...

ben teşekkur ederim kardeşim RABBİM en kısa zamanda sizin mutlu olmanız ıcın bır sebep cıkarır inş.

ben teşekkur ederim kardeşim RABBİM en kısa zamanda sizin mutlu olmanız ıcın bır sebep cıkarır inş.

Amin kardeşim İnşallah...
Çok teşekkür ediyorum...
Elim ve sesim için dua istesem... ::) ::) ::) ::)(eder misin) ::) ::) ::)

elin mi :o

tabı ederım kardeşim..inş.şifana kavusursun..

yorumların için çok teşekkur ederim ..

elin mi :o

:-[ :-[ :-[

Dün farkında olmadan duvara vurmuşum :-[ :-[ :-[ Hemde sol elimi vurmuşum aksilik işte bende solağım o yüzden biraz zorlanıyorum... :'( :'( :'(

Duaların için teşekkür ederim...Allah razı olsun...

değerli bilgileriniz için teşekkürler zambak kardeşim ;)

firdevscim sanada geçmiş olsun rabbim şifa versin inş :)

Sağolasın hadi gülümse Allah razı olsun...

yrularınızdan dolayı teş.ederım ;)

:-[ :-[ :-[

Dün farkında olmadan duvara vurmuşum :-[ :-[ :-[ Hemde sol elimi vurmuşum aksilik işte bende solağım o yüzden biraz zorlanıyorum... :'( :'( :'(

Duaların için teşekkür ederim...Allah razı olsun...

Anladım gaiba neden vurduğunu..geçti mi acısı iyileştin mi?
Bu arada konu için teşekkür ederim güzel bir bilgi kahveyi çok içerim bundan sonra tarçınla içeriz ;)

Anladım gaiba neden vurduğunu..geçti mi acısı iyileştin mi?

::) ::) ::)
Elimin acısı geçti ama ya kalbimde ki acısı .... :'( :'( :'( :'(
Neyse ya nasipmiş.... ::) ::) ::)

Konu harici yorumları, onlara uygun yerlerde yaparsak daha yerinde olur düşüncesindeyim + sizlerde bunun bilincindesiniz zaten
Sadece hatırlatmak istedim ;)

Tarçını çok severim, bu denli faidesi olduğunu duyunca daha bir sevdim :)
Haber için teşekkürler...

Afedersiniz sayın moderatörüm :(

kışın sıcak salebin üzerine biraz tarçın iyi gider.

değerli bilgileriniz için teşekkürler zambak kardeşim ;)

firdevscim sanada geçmiş olsun rabbim şifa versin inş :)

yorumlar için teşekkurler ,

Sağlık Haberleri

MollaCami.Com