Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim


Dünyanın Dönerken Çıkardığı Ses..

Bu başlıkta olduğu gibi bazı başlıklarında linki zaman aşımına uğramış,moderatör kardeşler bu konuları yayından kaldırsa iyi olacak


Uyarınız için teşekkür ederiz kardeşim, linki yeniledim konu hakkında da bir yazı ekliyorum.

Bizde takipte olalım ama gözden kaçırdığımız bu şekilde linkler varsa bölüm modu arkadaşlara yada yönetici arkadaşlara bildirebilirsiniz. Özellikle resimlerde sorun yaşıyoruz, bir çözüm bulacağız inşaallah :-\Hiç Dünya kendi etrafında dönerken nasıl bir ses çıkarıyor merak ettiniz mi? Merak etmeseniz bile farklı amaçlarla evrenin gizemlerini çözmek için uzaya gönderilen uzay gemilerinin kaydettiği sesleri duyduğunuzda çok şaşıracaksınız!


Kulaklarımız o kadar hassas ki en küçük seslerden tutun da çok en gürültülü seslere kadar her şeyi büyük bir netlikle duyabiliriz. Öyle mi? Tabii ki hayır!

Geceleri ağzımızdaki küçük bakterilerin dişlerimizde meydana getirdiği etkiyi, yani o sesi duymamız nasıl imkansızsa, dünyanın kendi etrafında dönerken çıkardığı sesi de duymamız bir o kadar olanaksız. Yoksa uyuyamazdık.

Bilim işte bu noktada boş durmayıp keşfediyor. Linkte bulunan sayfada dünyanın dönerken çıkardığın sesi dinleyeceksiniz. Linkte ayrıca NASA'nın uzaya fırlattığı Gemini, Mercury ve Apollo gibi araçları uzayda kaydettiği seslere de şahit olacaksınız.

Bu inanılmaz keşif için linki açtıktan sonra istediğiniz gezegenin üzerine tıklayın ve kendinizi uzayın derinliklerinden gelen seslere bırakın.

Kaynak: E-kolay.com

Ben teşekkür ederim,böyle daha iyi oldu ;)


Bilim ve Teknoloji

MollaCami.Com