Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

secde etmenin tıbbi faydaları

Mısır’ın başkenti Kahire’de bulunan Ulusal Işın Teknolojisi Merkezi’nde yapılan bir bilimsel araştırma, Allah’a secde etmenin insanı kanserden koruduğunu ortaya çıkardı.
Araştırmayla ayrıca secdenin hamile kadınlar için de oldukça yararlı olduğunu ve ceninin şekil bozukluğuna uğramasını engellediğini, bunun yanında yine birçok bedensel ve psikolojik hastalıklara iyi geldiği tespit edildi.

İnsanın secde halindeyken elektromanyetik dalgalara daha az maruz kaldığını ve alnın yere değmesiyle vücuttaki elektromanyetik yükün dışarıya boşaltıldığını tespit ettiğini kaydeden Profesör Ziyaeddin, secde halinde olan bir insanın yedi organının yerle temas etmesinin boşaltımı hızlandırdığını ve bunun yorgunluk ve bazı hastalıklara iyi geldiğini ifade etti.

Elektrik yükünün vücuttan sağlıklı bir şekilde atılması için secde anında kıbleye dönmek gerektiğini gösterdiğini bildiren Profesör Ziyaeddin, Kâbe’nin yeryüzünün merkezi olduğunu ve yeryüzünün merkezine yönelmenin vücuttaki elektrik yükünü dışarı atmak için en uygun pozisyon olduğunu söyledi. Beş vakit farz namazın vücuttaki elektrik yükünün dışarı atılması için yeterli olduğunu belirten Mısırlı bilim adamı, uyku esnasında vücutta oluşan unsurların sabah namazıyla dışarı atıldığını ve insanın güne sağlıklı ve canlı bir şekilde başladığını kaydetti.

Öğle, ikindi ve akşam namazlarının günün yorgunluğunu ve stresini azalttığını ve insana psikolojik bir rahatlama sağladığını söyleyen Profesör Ziyaeddin, yatsı namazıyla gün boyu vücutta oluşan yükün geri kalanının dışarı atıldığını ve insanın rahat bir şekilde uykuya dalmasının sağlandığını belirtti

Teşekkürler zaten allahü teala birşeyi emretmiş olsun da onda kullar için faide olmasın mümkünmü?ya manevi faideleri....

paylasim icin tesekkür ederiz

namaz ibadeti zaten kulun kendi iiliği için
RABBİMİN keremine şükürler olsun...

firdevs kardeşim çok tşk.Allah razı olsun!

Teşekkürler,elinize sağlık...

teşekkürler...

din kült hocamdan duymuştum yanlış hatırlamıyorsam günde beynimize 70-80 defa kan pompalanması gerekiyormuş ve buda secde sayesinde oluyormuş.

paylaşım için teşekkürler kardeşim..aman dikkat beynimize kan gitsin diye namaz kılmayalımda :D namaz kıldığımız için sıhhatli olacağımızı düşünelim derim :D

paylaşım için teşekkürler kardeşim..aman dikkat beynimize kan gitsin diye namaz kılmayalımda :D namaz kıldığımız için sıhhatli olacağımızı düşünelim derim :D
Allah iyiligini versin fuadesra kardeşim ;D

amin kardeşim seninde.yanlışsam söyle :D

amin kardeşim seninde.yanlışsam söyle :D
haklısın tabi öyle duydugumu söyledim sadece tabikide Allah rızası için kılıyoruz ;)

amenna kardeşim sadece şaka yapıyorum ;)

amenna kardeşim sadece şaka yapıyorum ;)
oh be rahatladım ;D

paylasim icin tesekkür ederiz

Allah razı olsun kardeşim paylaşımın için..

Sağlık Haberleri

MollaCami.Com