Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

İstihare Namazı

Teşekkür ederiz hakyolcusu yararlı bir paylaşım ;)

bende çok teşekkür ederim sizinde gözlerinize sağlık..

Allah razı olsun kardeşim emeğinize sağlık..

önemli bir şeyi açıklamak isterim...

istiharede dikkat edilecek en önemli şeylerden biride niyettir
eğer kişi istihareye niyet edrken ''ya rabbi hayırmı şermi olduğunu göster'' derse istiharenin neticesine uyulması farz olur çünkü kişi Allaha danışmıştır ve neticeye uyması farz olur.

kişi herhangi bir işinden dolayı istihare yaparken buşekilde niyet etse ve rüyada hayır olduğuna işaret olan yeşil ve beyaz görse sonrada yapacağı işiten vazgeçse (veya tam aksi olsa) günahkar olur hz Allaha danıştığı halde hz Allahın gösterdiğine uymamış olur..

bu yüzden niyet ederken ''yarabbi buiş hakkımda hayır ise kolaylaştır şer ise bir sebep ile uzaklaştır'' diye niyet edilmelidir...

hz.ALLAH BU KADAR ZAHMET ÇEKİP PAYLAŞAN VE YİEN AYNI ŞEKİLDE İSTİFADE EDEN KARDEŞLERMZDEN RAZI OLSUN 2 GÜN ÖNCE BULDUM BU SİTEYİ AMA BENİ TEŞVİK EDEN KİŞİYE İÇTEN DUA EDER OLDUM BÜTÜN BİLGİLER MEVCUT MAŞAALLAH... DUA İLE

Allah'ım. Eğer bu işi dinim, yaşayışım ve işimin sonucu veya dünya veya ahiretimin sonucu bakımından benim için hayırlı olduğunu bilirsen o işi bana takdir et. cümlesindeki (hayırlı olduğunu bilirsen) cenabı hak cc herşyi bilir. bence cümlede düşüklük veya eksiklik var.

hz.ALLAH BU KADAR ZAHMET ÇEKİP PAYLAŞAN VE YİEN AYNI ŞEKİLDE İSTİFADE EDEN KARDEŞLERMZDEN RAZI OLSUN 2 GÜN ÖNCE BULDUM BU SİTEYİ AMA BENİ TEŞVİK EDEN KİŞİYE İÇTEN DUA EDER OLDUM BÜTÜN BİLGİLER MEVCUT MAŞAALLAH... DUA İLE

MEVLAM sizlerden razı olsun gözlernize sağlık..

Allah'ım. Eğer bu işi dinim, yaşayışım ve işimin sonucu veya dünya veya ahiretimin sonucu bakımından benim için hayırlı ise o işi bana takdir et. cümlesindeki (hayırlı olduğunu bilirsen) cenabı hak cc herşyi bilir. bence cümlede düşüklük veya eksiklik var.

evet kardeşim cümle düşüklüğü olmuş ama hangi paragraftan aldınız ben bulamadım bulursam düzeltivereyim

Nafile İbadetler

MollaCami.Com