Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Akıcı ve düzgün konuşmak için...

Hayal kırıklığınızı anlayamadım doğrusu ::)

Ağzınızda bir kalem ile sesli söylenerek çalışılan cümleler bunlar...

Beklentiniz ne yöndeydi? Belirtirseniz o konularda da yardımcı olmaya çalışayım ;)

Sevgiler...

Beklentim şuydu sevgili kardelen tekerleme yerine akıcı düzgün konuşma nasıl olur bununnla ilgili yazı ve bilgi yani detaylı bir bilgi bekleyerek tıklamıştım ki tekerlemelerle karşılaştım :)

Anladım. İstediğin bilgileride paylaşacam inşallah.
Yalnız yinelemek istiyorum bu paylaşılanlar gülmek-eğlenmek adına paylaşılmış tekerlemeler değil.
Yani akıcı konuşma çalışmalarından biri ;)

Günlük yaşantıdaki akıcı konuşmaya bir katkısı oluyormu bu çalışma acaba...yani radyo dj leri,spikerler kadar akıcı seri sürçü lisan etmeden farklı konularda diğer normal zamanlardada kullandığımız cümleleri akıcı bir halde konuşmamızdada etkili oluyorsa denenmeye değer...

Ben denedim, faydasını gördüm ve ara ara çalışıyorumda :D

Ama şu var; sadece bu cümleleri çalışmakla olmuyor. Aynı zamanda kelime dağarcığını geliştirmek, bol bol kitap okumak, ayna karşısında kendi kendine konuşmak, tartışmak vs. bunun gibi yapılması gereken hususlar var.

Eklemek hatta altını çizmek istediğim bir şey var uzun müddet tv karşısında zaman geçirmek, bilgisayar başında olmak konuşma yeteneğimize zarar veriyor, hatta beynimizi durgunlaştırıyor.

Haklısın uzun süre sessiz kalınca değil akıcı konuma benim ses telleri yerine oturmuyor bile.Tlf çalınca o gün sabahtan beri hiç kimseyle konuşmamış ben tldeki arkadaş diyorki yenimi kalktın sesin uykulu ;D ;D...

Sanırım forumdaki yazıları yüksek sesle okumamız en güzeli bu...

Demek uykuluydun he :D
Evet, sessiz kalmak ses tellerimizi tembelleştiriyor...

Sanırım forumdaki yazıları yüksek sesle okumamız en güzeli bu...

Bak bu çok güzel bir fikir ;)

Ben böyle yapıyorum desem çok bilmişlik taslamam değil mi ::) :) ;)

18.tekerleme hayli uğraştırıcı.İptal oldum doğrusu. :)
Fakat şunu dededim.Anlayarak hızlı okumaya çalıştıgımda zor tekerleme de olsa doğru olarak okunduğunu gördüm.Özetlemek gerekirse beyni sadece o kelimeyi çözmeye odaklamaktan ziyade, anlayarak odaklamak işi kolaylaştırıyor

Teşekkürler güzel paylaşım...

Merhaba Arkadaşlar..
Akıcı ve etkileyici konuşmakla ilgili bana önerebileceğiniz yöntemler nelerdir?Tekerlemeler dışında ne yapabilirim?Bu konuyla ilgili beni bilgilendirebilecek kitaplar varmı?
teşekkürler...

MERHABA ARKADAŞAR BEN BU SAYFAYI YENİ GÖRDÜM.VE YORUMLARI DA OKUDUM.GERÇEKTEN FAYDASI VAR MI? BUNLARI DENERSEM DÜZGÜN KONUŞABİLİRMİYİM.YOKSA BİR KURSA MI YAZILAYIM.LÜTFEN YARDIMCI OLUR MUSUNUZ. ???

Merhaba kardeşim, hoşgeldiniz
Arkadaşlar denemişler faydası olduğunu söylüyorlar. Denemekte fayda deneyiniz
Baktınız olmadı kursa yazılırsınız...

Kişisel Gelişim

MollaCami.Com