Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Gelin amin diyelim!

Allah’ım! Seni anmam, Sana şükredebilmem ve Sana ibadetlerin en güzelini ifa edebilmem için Bana yardım et!

Rabbim! kalbimi tut! Etrafımı saran uçurumlara düşmemem için, düşüncelerin oluşturduğu bilinmezlik denizinde kaybolmamam için, nefsimin ve şeytanın gönlümü esir almaması için, ellerimden tut Rabbim.

Rabbim! Geçici ve boş şeylerle yorulan kalbimi Sevginle doldur. Her şeye Senin sevginle bakabilmeyi öğret.

Ya Rabbi, Biliyoruz İsyan Ettik, Biliyoruz Karşı Geldik, Biliyoruz Günah İşledik, Bunlardan Af Diliyoruz Allah'ım. Biliyoruz Affa Layık Değiliz Ama Senin Rahmetine Sığınıyoruz Bütün Günahlarımızdan Tövbe Ediyoruz, Bütün Günahlarımızdan Af Diliyoruz. Kabul Et Allah'ım. Sen Olmasaydın Kâinatı Yaratmazdım Dediğin Habibin Hürmetine, Ne Olur Affet Allah'ım

Üzerimize cemaliyle yumuşacık ve şeker tadında karlar indirip, celaliyle dağları ve yolları kara bürüyen Rabbimiz… Kalplerimize kar tanesinin temizliğini indir… Mutluluklarımızı kar taneleri sayısınca çok eyle… Hüzünlerimizi rahmetinin dokunuşuyla kar taneleri gibi erit.. Dostluklarımızı her bir kar tanesi gibi özel ve güzel eyle… Bizi senin rızan yolunda uçuşan kar taneleri eyle… Günahlarımızı rahmetinin karında yıka ve temizle…

Ya İlahi... Fakirlik gelmeden nimetin, Hastalık gelmeden sıhhatin, meşguliyet gelmeden boş vaktin, İhtiyarlık gelmeden gençliğin, Ölüm gelmeden Hayat’ın kıymetini bilmeyi bizlere nasip eyle.

Ya RABBİ! Zatını seyran ettir, kendine hayran ettir, öyle yaşat ki bizi, ebedi bayram ettir...

Allah’ım! Âlemlere Rab olan Sensin. Görüyorsun her şeyi, Sen öğrettin bana görmeyi. Duyuyorsun her sesi, Sen öğrettin bana duymayı. Biliyorsun her ne varsa, Sen öğrettin bana bilmeyi. Ben "hiçbir şeydim, Sen var ettin, bir "şey" oldum. Varlığı Sen'le bildim, yokluğu Sen'le öğrendim. Sen ki, bana sayısız nimetler bahşettin. İsimlerle donattın içimi ve dışımı, hem var, hem yâr ettin. Sen ki, beni dünya evine buyur ettin, ağırladın, ikram ettin. Hamd de şükür de yalnız sanadır.

Allah’ım! Senin benden başka merhamet edeceğin kulun çok… Ama benim SEN’den başka af dileyecek kapım yok.. Affeyle Rabbim.. AMİN..

Ya Rabbi!
Sahibimiz!
Dostumuz!
Yaratanımız!
Yaşatanımız!
Üzerimize titreyen!
Gönlümüzü açtığımız Yârimiz!
Gözlerimizi ve akıllarımızı bağladığımız Sevdiğimiz!
Bizim için hepsi ve her şey Sensin…
Yüceliğin hatırına… Sevdiklerin ve sevenlerin hatırına…Dostların hatırına.. Yarenlerin hatırına.. İzzet ve Celalin hatırına… Affetmeyi seven isim ve sıfatların hatırına… Merhamet çağlayanı olmayı seven isim ve sıfatların hatırına… Ey Sahibimiz! Ne olur kendi sahipliğinden çıkarıp nefsin ve şeytanın sahipliğine bırakma bizleri,

Ey Sevgilimiz! Ne olur sevginden mahrum edip beyhude ve yalan sevdalara bırakma bizleri

Sen ki, bana "Konuşmak' için 'Dil', 'Sevmek' için 'Kalp' 'Düşünmek' için 'Akıl' verdin. Sen ki, bana 'Görmek' için 'Göz', 'Duymak' için 'Kulak', 'Dokunmak' için 'El' verdin. O kadar fakirim ki zenginliğin karşısında, kabul eyle acziyetimi. O kadar zayıfım ki gücün karşısında, geri çevirme yakarışımı. O kadar kulum ki, öyle bir Rab'sın Sen.

Kelimeleri ihsan eyledin bana. En güzel kelimeler senindir, en güzel kelimelerim Senin içindir. Beni bağışla, hatalarım, kusurlarım, günahlarım için.

Bilirim ki, Senin merhametin, Cömert topraktan daha çoktur. Bilirim ki, Senin rahmetin, Yağan yağmurdan daha fazladır. Yine bilirim ki, Senin şefkatin Annenin çocuğuna duyduğundan daha ötedir. Kapına kul olarak geldim, şereftir bu benim için, karşındayım Ya Rab!. Anahtarı almaya layık eyle beni. Kapını açıp gark olayım sonsuz rahmetine, imdat eyle. Beni kendini bilenlerden eyle, kendinden habersiz eyleme beni. Beni güzel bir vesile kıl şu yalan dünyada, düşürme kötü yollara.

Beni İman'a ehil, İslam'a delil, Hakikate ulaşmış ve Saadete kavuşanlardan eyle. Yarattığın 'Su' ve 'Toprak' ve 'Hava' ve 'Ateş' hikmetine, 'Eşref-i Mahlukat' sırrına ulaştır beni Ya Rab! .

Elhamdülillahi Rabbil alemin, Esselatu vesselamu aleyke Ya Resulullah, Esselatu vesselamu aleyke Ya Habiballah,Esselatu vesselamu aleyke Ya Seyyidel evvelin vel ahirin.. AMİN….

Ey çaresizler çaresi! Senin dualara icabet etme mecburiyetin yoktur; ama bizim ihtiyacımız çoktur. Bütün dileklerimizi kabul buyur ve bunların kabulünü vicdanlarımıza duyur; aç ve yalnızlıkla tir tir titreyen kalplerimizi iman ile doyur. Dualarıma içtenlik ver,

Ey Rabbim, Her ihtiyacımı sana muhatap olma vesilesi eyle, Fısıltılarımı da, iç çekişlerimi de, suskunluklarımı da dua diye kabul eyle, Her duamda sonsuz yakınlığını hissetmeyi, hiç bitmez ihsanını tatmayı nasip eyle Rabbim, bana beni Sen verdin, Verdiğin yüzünden Senden yüz çevirenlerden eyleme beni. Rabbim, elimdekiler sendendir. Elimdekiler yüzünden Seni unutanlardan eyleme beni. Bu fani hayatımı ebedi hayatın başlangıcı eyle. Kalbimi sana kul olmakla ihya eyle. Kulluğumu daim eyle Hatalarımı Sana yakınlaşma vesilesi eyle. Günahlarımı da Sana yönelme bahanesi eyle. Pişmanlıklarımı Senin kapına yüz sürme sebebi eyle. İnandığım gibi yaşat beni. Seni görür gibi yaşat beni. Senin nazarında sahih eyle imanımı.

Ey Rabbim. Kalbime En Sevgili'nin[Peygamberimiz (S.A.V.)in muhabbetini koy. Kalbime seni seveni sevmenin lezzetini tattır. Ruhuma Seni sevmekle sevinmenin müjdesini indir.

Ey Rabbim. Günahlarım Senin malumundur. Senden gizlim saklım yok. Sana döndüm affeyle beni.

Ey Rabbim, Çokça hata ettim, itiraf ediyorum. Sana döndüm bağışla beni Rabbim, ellerim senin kudret elindedir. Uzakları yakın eden Sensin. Olmazları olduran Sensin. Tevekkülüm Sanadır. Ellerimi Senin kudret eline terk ediyorum.

Ya Rab, bana güç ver. Bana Sen’in yoluna girmem için; her şeye, herkese, kendime rağmen Sen’in yolunda kalmam için güç ver. Bana güç ver ki benden istediklerini yapabileyim. Bana güç ver ki zalime dur diyebileyim. Dünyanın dört bir yanındaki Müslüman kardeşlerime güç ver. Onlara baskılara, zulümlere, imkânsızlığa, ama en çok terk edilmişliğe, yapayalnızlığa dayanma gücü ver. Onlara güç ver ki tüm katliamlara rağmen sana isyan etmesinler. Sen’den, Efendim’den (S.A.V.) kopmasınlar. Güç ver ki diğer Müslümanlar el uzatana kadar dayanabilsinler.

Ya Rab, şu niyazı yalancı dilim, kararmış kalbim, riyakar elimle değil; bu hisleri paylaşan, mü’minlerin ihlası ile, bize Sen’i anlatan büyüklerin, adını on dört asırdır köşe bucak yayan dostların, evliyaların , tüm insanlığı efendisi Muhammed Mustafa’nın (S.A.V.)hatırı ile değerlendir..... AMİN…

Ey Dostumuz! Bizden rahmetini esirgeyip bizi perişan etme. Kim var… Senden başka… Medet dileneceğimiz. Himmet isteyeceğimiz. İmdat yakaracağımız. Kapısında kölelik ile izzet kazanacağımız. Dert ortağımız yok ki senden başka. Sırdaşımız yok ki senden gayri. Ne olur ihsan et, affet, merhamet et, lütfet, yardım et. Hatalarımıza bakma Settarsın , hataları örtensin. Ne olur ört hatalarımızı.

Ey Sevgilimiz Allah’ımız, Rabbimiz, Sahibimiz, Refikimiz, Ehlimiz, Mahbubumuz… Medet medet .

Ey Rabbimiz! Geçmiş için manasız üzülmekten, Gelecek için lüzumsuz kaygılanmaktan bizi muhafaza eyle. Uyandır bizi Rabbim! Bugünümüzü dünlerin hüzünlerine ve yarınların endişelerine galip getirme. Bugünümüzü deli dolu değil, dolu dolu yasamayı nasip eyle...

Uyandır bizi Rabbim !. Kendimizden memnun olup derinlemesine uykuya dalarsak.. Uyandır bizi Rabbim...

Ey Rabbimiz! Bilerek veya bilmeyerek işlediğimiz günahlarımızı mağfiret et. Senden işimizde doğruluğa hidayet etmeni istiyor, nefislerimizin kötülüklerinden sana sığınıyoruz.

Ey Rabbimiz! Bizi yücelt, eksiğimizi- gediğimizi gider, bize rızık ihsan et, bizi salih amellere, güzel ahlaka ilet. Zira bunların salih olanına ancak sen ulaştırır, kötülerinden de ancak sen alı korsun.

Allah’ım, din ve azminde sebatı Senden isterim. Nimetine şükrü ve Sana güzel ibadet edebilmeyi Senden isterim. Her şeyden salim bir kalbi Senden isterim. Kullukta huşuyu Senden isterim. Sürekli zikir eden bir dile sahip olmayı Senden isterim...

Allah’ım! Kur'ân'ı bize dünyada bir dost, kabirde samimi bir yoldaş, kıyamette bir şefaatçi, sırat üzerinde bir nur, Cehennem ateşine karşı bir siper ve örtü, Cennette bir dost, bütün hayırlara bir delil kıl.

Ey Rabbim, şeytanların vesveselerinden Sana sığınırım. Onların yanımda bulunmalarından da, yâ Rabbi, Sana sığınırım.

Ey muhafaza edici olan ve koruyucuların en hayırlısı olan Allah’ım! Beni ,yakınlarımı ve tüm Müslüman kardeşlerimi nefsin ve şeytanın şerrinden, insanların ve cinlerin şerrinden, dalalet ve günah ehlinin şerrinden muhafaza et.

[B]
Ey benim kalpleri tasarrufunda bulunduran Allah’ım! Bizim kalbimizi de dinin ve taatin üzerinde sabit kıl.. AMİN…
[/B]

Ey ortağı, benzeri bulunmayan, pâk, temiz, Rabbimiz! Bize yardım et ve günahlarımızı bağışla. Bize ince, derin manalı, tesirli güzel sözler ilham et de, onlarla duâ ederek senin merhametini kazanalım.

Ya Rabbi! Duayı ettiren, bizi sana yalvartan da sensin, duayı kabul eden de sen. Ümit de, eminlik de, korku da, muhabbet de senden gelmektedir.

Ey söz sultanı! Biz yanlış söyledi isek, sen düzelt. Her şeyin düzelticisi sensin.

Allah’ım sen de öyle bir kudret, öyle bir güç var ki, onunla dilediğini, dilediğin şeye çevirirsin.

Allah’ım bizi hareket ettiren güç de, bizim var oluşumuz da, senin lûtfun, ihsanınındır. Varlığımızın hepsi de sendendir. Senin eserindir, senin icâdındır. Yok olan bizlere, varlık lezzetini sen tattırdın, sonra tuttun, var gibi görünen bizleri kendine âşık ettin. Bizlere verdiğin manevi varlık lezzetini, lütfettiğin nimeti geri alma. Allah’ım, sen bize bakma. Bizim yaptıklarımızı görme, sen, kendi lütfuna, kendi cömertliğine bak...

Ey benim Halıkım, yaratıcım, sen beni belânın şerrinden muhafaza et, fakat onun yüzünden gelecek lütuftan, ihsandan da beni mahrum etme.

Rabbim gördüğüm, uğradığım belâlara karşı, lütfet de sabredeyim.

Ey Allah’ım, başıma gelen dertler ancak işlediğim günahın karşılığıdır.

Allah’ım sen noksan sıfatlardan münezzehsin! Zulümden, sitemden berîsin, temizsin; hiç suçsuz bir kişiye dert verir misin? Gam verir misin? Ben ne suç işledim, katî olarak bilemeyebilirim ama, başıma gelecek derdin sebebinin bir günah olduğunu biliyorum.

Allah’ım, sebebi nasıl örttü isen, lütfet, suçlarımı da ört, gizle.

Ey kıyamet gününün, adâlet gününün Rabbi olan Allah’ım! Beni sağıma da dönersem sen döndür, soluma da dönersem sen döndür.
Lütufları ve ihsanları ile bizleri murada erdiren Allah’ım! Sen dururken, başkasını yâd etmek, ondan yardım istemek doğru olmaz.

Rabbimiz sana kavuşacağımız, seninle buluşacağımız gün bizi nurlandırdıkça nurlandır.

Rabbimiz günahlarımızı affet, bize mağfiret elbisesi giydir! Rabbimiz gerçekten de günahlarımız yüzünden senden utanıyoruz, özür dilemedeyiz. Özrümüzü kabul buyur.

Allah’ım, bana acımayana, bana kötülük yapana sen acı, sıfatların hakkı için, merhametlilerin en merhametlisi olduğun için, sen merhamet et!

Allah’ım, beni kendimden al, kendimden geçir! Çünkü o hâlde, benim için özgürlük var, kurtuluş var.

Allah’ım! sen, canları, Ehli beyt soyunun gittiği yoldan canlara ulaştır. Nasıl ki, duâ etmek bizden, kabul etmek senden ise, dualarımızı Ehli beyt soyundan gelenlerin dualarına kat!

Allah’ım! nasıl ki, bizim işimiz az bir ihsanda bulunmak, Senin şanın da azı çok görüp beğenmekse, lütfet de, bize o çeşit yardımda bulun! Yani, azımızı çok olarak kabul buyur!

Allah’ım, bizi nefsanî arzulardan, bedenimize ait isteklerden, şehvet ve hiddetten kurtar, akıl ve vicdan âlemine ulaştır! Bizi asıl vatanımız olmayan şu dünyadan al, ötelere, yücelere götür!

Ey sırları bilen Allah’ım! Bu varlıkların birbirlerini çekmelerinden, cezbetmelerinden lütfun ile bize kurtuluş ver; bizi bunların cazibesine kapılmaktan kurtar da, kendine doğru çek! Sen, birbirlerini cezbeden, çekip duran varlıklardan çok üstünsün! Bu âciz ve günahkâr kullarını Sen çek al; bu sana yaraşır! Onları bu dünya cazibesinden uzak et!

Ey benim Rabbim; biz kimiz ki? İmdadıma yetiş, benim talihimi sen iyiliğe çevir,

Allah’ım Ruhumu hayâllerden, vehimlerden, zandan kurtar! Böylece de, şu zavallı dertli gönül senin güzel huyunun, merhametinin sayesinde kanatlansın, uçsun; şu balçıktan kurtulsun!

Hiç bir şeyim yok, Allah’ım! Sen bana lütuflarda bulun! Gözyaşlarım kurursa, gözlerime Peygamberimizin yaşlar döken gözleri gibi, gözyaşı ihsan et!

Ey akıllar veren Allah’ım! İmdâda yetiş, her şeyi ancak sen dilersin, sen yaparsın, hiç kimse bir şey dileyemez ve yapamaz. Evvel de sensin, âhirde sensin. Allah’ım bize emirler verdin, tekliflerde bulundun. Kullukta bulunmamızı diledin. Lütfet de secdeye rağbetimizi artır. Bize ibadet zevki ver!

Ey yaptıklarına hayran olduğum, şaşırıp kaldığım Allah’ım! Sen mademki duâ etmemizi emrettin, ne olur, şu emrettiğin duâyı da kabul buyur .AMİN..

ALLAH’IM! Senden bizi sevmeni, senin sevdiklerinin sevgisini, bizi senin sevgine yaklaştıracak amellerin sevgisini, tertemiz bir hayatı, dosdoğru bir ölümü, huzurunda bizi rezil etmeyen, ayıpların sayılıp dökülmediği şekilde hesabımızın görülmesini istiyoruz.

BU NE GÜZEL DUA ALLAH RAZI OLSUN

Ey Allah’ım! Ben, senden hayrın tamamını, hazırını, geleceğini, bildiğimi ve bilmediğimi talep ederim. Şerrin bütününden, hazırından ve geleceğinden, bildiğimden ve bilmediğimden sana sığınırım. Senden cennet ve cennete yaklaştırıcı, söz ve hareketleri isterim. Ateşten, ateşe yaklaştırıcı söz ve hareketlerden de sana sığınırım. Senin kulun ve resulün Muhammed'in senden istediği hayrı senden istiyorum. Kulun ve resulün Muhammed, her neden sana sığınmışsa ben de aynı şeyin şerrinden sana sığınırım. Senden isteğim, bana herhangi bir işi takdir buyurduğun zaman onun neticesini doğrulukla sona erdirmendir.

Allah’ım cümle Müslümanların akıbetini hayır eyle son nefesimizde imanlı can vermek nasip et. Ya Rabbi, ömrümüz sınırlı, fani ömrümüzü ebedileştirecek ameller işlememizi, senin razı olacağın bir hayat geçirmemizi nasip eyle. Sevdiklerin hürmetine sevdiklerinden olmak istiyoruz. Başka türlü ruhumuz huzur bulamaz. Razı ol bizden, Ey Yüceler Yücesi Rabbimiz!... AMİN…

AMİNN...
Her biri ayrı güzellikte, her biri ferahlık veren rahatlatan rahmet,
her biri bizi adım adım Rahman'a yaklaştıran bağ..
Çok teşekkür ederiz serhendi hocam, Cenab-ı Hak razı olsun..

Ya İlâhî! Bana nimetler ihsan ettin, fakat beni şükreden bir kul olarak bulmadın. Bana sıkıntı verip imtihan ettin, beni sabreden bir kul olarak bulmadın. Şükrü terk ettim diye verdiğin nimetleri geri çekip almadın. Sabrı terk ettim diye sıkıntılarımı devam ettirmedin.

Allah’ım! Senin gibi kerim, cömert bir Rab’den ancak böyle cömertlik ve ihsan zuhur eder.

Ya Rabbi! Ben, yaratılışımı ve tabiatımı bildiğim için bir daha günahlara dönmeyeceğim demiyorum. Nefsimin zayıflığını bildiğim için, bütün günahları terk etme sözü de veremiyorum. Ben ancak şunu diyorum. Tevbe ettim. İnşallah bir günaha bulaşmadan rahmeti rahmana kavuşurum.

Yâ Rabbî! Kıldığım namazı kabûl eyle! Âhir ve âkıbetimi hayr eyle. Son nefesimde Kelime-i tevhîd söylememi nasîb eyle. Ölmüşlerimi afv ve magfiret eyle.
Ölünceye kadar ibadet etmemizi, ömrümüzün hayırlı amellerle sona ermesini nasıp et ve Cennetini ihsan eyle!

Ya Rabbi, bize dünya ve ahirette güzellik ver ve Cehennem azabından bizi koru.

Ya Rabbi, faydasız ilimden, makbul olmayan ibadetten ve kabul edilmeyen duadan, acizlikten, tembellikten, korkaklıktan, cimrilikten ve her çeşit hastalıktan, gece ve gündüz gelecek kötülüklerden, sıkıntılardan kötü arkadaştan ve kötü komşudan sana sığınırım!

Bildiğimiz-bilmediğimiz bütün iyilikleri ver, bildiğimiz-bilmediğimiz bütün kötülüklerden muhafaza et, her işimizin sonunu güzel eyle, dünya sıkıntılarından ve ahiret azabından bizi koru! Bizi dostlarına dost, düşmanlarına düşman olanlardan ve sabreden ve şükredenlerden eyle.

Yâ Rabbî!.. Dinine severek hizmet etmeyi, kul borçlarını ödemeyi ve şehit olarak ölmeyi nasip eyle! Bize hakkı hak, bâtılı bâtıl olarak göster!

Yâ Rabbî!.. Bu vatanı bizlere bırakan ecdadımızın ruhunu şad eyle! Memleketimize hizmetleri geçmiş ve Allah için harp etmiş dedelerimize rahmet eyle! Yurdumuzu her çeşit düşmandan koru! Çünkü sen her şeye kâdirsin!.. Dualarımızı kabul eyle! AMİN…

Allah’ım benim kalbime nur ver, benim kabrime nur ver. Benim önümü aydınlat, benim ardıma nur ver, benim sağıma nur ver, benim soluma nur ver, benim üstüme nur ver, benim altıma nur ver, benim kulağıma nur ver, benim gözüme nur ver. Benim vücudumdaki kıllarıma nur ver, benim vücudumdaki derime nur ver, benim etime nur ver, benim kanıma nur ver, benim kemiklerime nur ver.

Allah’ım benim nurumu büyült, beni baştan ayağa nur yap..

Allah’ım benim kalbime nur ver, benim dilime nur ver, benim gözüme nur ver, benim kulağıma nur ver, benim sağıma nur ver, benim soluma nur ver, benim üstüme nur ver, benim altıma nur ver. Benim nefsime nur ver, benim nurumu büyült, artır

Ey yüce dost, ey yüce arşın sahibi!
Ey yoktan var eden, var ettiğini yok eden rabbim!
Ey her istediğini yapan Allah’ım! Arşın her yanını dolduran Zatının nuru hürmetine, Bütün mahlûkata hükmettiğin kudretinin azametine, Her şeyi kuşatan rahmetinin bereketine, Senden istiyorum. Senden başka ilah yoktur.
Ey çaresizlerin yardımına yetişen Allah'ım, bize yardım et.
Ey Rabbimiz! Senden rahmetini çekecek şeyleri, gerçekleşmesi muhakkak olan mağfiretini, her türlü günahtan korunmayı, her türlü iyiliği kazanmayı, cennet ve Cemal'inle şereflenmeği ve cehennemden kurtuluşu dileriz.

Allahım sen benim Rabbimsin. Senden başka ilâh yoktur. Sen beni yarattın. Ben de senin kulunum. Gücüm yettiği kadar senin vaadin ve ahdin üzerineyim. Yaptıklarımın şerrinden sana sığınırım. Senin bana verdiğin nimetini îtiraf ederim. Günahımı da itiraf ederim. Beni mağfiret et. Çünkü günahları ancak sen bağışlarsın. Her işimizin sonunu güzel eyle, dünya sıkıntılarından ve ahiret azabından bizi koru!

Allah’ım, verdiklerine razı olmayan, sızlanıp duran, feryat eden nefsimin elinden feryat ediyorum, başkasından şikâyette bulunmuyorum. Senden, maddî çıkarım için yardım isteyen kendimden sana şikâyette bulunuyor, yardım istiyorum.

Ey sıfatları açıkta olan, görünen, zâtı can gibi gizli olan Allah’ım! Senin zâtına yemin ederim ki, benim bütün dileğim, arzum, bütün isteğim, ancak sensin, ben seni seviyorum, seni istiyorum, başkasını değil! Allah’ım bana acımaktan vazgeçme... Âmin

Sen ki, bana "Konuşmak' için 'Dil', 'Sevmek' için 'Kalp, ''Düşünmek' için 'Akıl' verdin.... Sen ki, bana 'Görmek' için 'Göz', 'Duymak' için 'Kulak', 'Dokunmak' için 'El' verdin kadar fakirim ki zenginliğin karşısında, kabul eyle aczi yetimi. O kadar zayıfım ki gücün karşısında, geri çevirme abdiyetimi. O kadar kulum ki, öyle bir Rab'sın Sen. Kelimeleri ihsan eyledin bana. En güzel kelimeler Senindir, en güzel kelimelerim Senin içindir. Beni bağışla, hatalarım, kusurlarım, günahlarım için. ... Âmin

Allah’ım, Hz. Muhammed (s.a.v.) ve âline salat eyle,

Ya Rabbi, bizim ismet perdesini yırtan, bedbahtlıklara yol açan, nimetlerimizi değiştiren, duanın icabetini önleyen, belanın inmesine sebebiyet veren, işlediğimiz bütün günahları ve yaptığımız bütün hataları bağışla.

Allah’ım!, bizi her yerde kulluğunun gereğini yapan, uluhiyyetinin dergâhında durup Sana yalvaran ve Seni daha iyi tanımakla meşgul olan kullarından eyle.

Allah’ım!, Senden hidayet, takva, iffet ve gönül zenginliği diliyoruz. Ya Rabbi, Hayırlı kişilerle karşılaştır, şerli kişilerden uzak eyle bizi. Münafıklardan uzak ve emin eyle, münafıklık vasıflarını bizde barındırma Ya Erhamerrahimin.

Ey Rabbimiz! Senden dünya ve ahirette afiyet ve bizden şerri uzaklaştırmanı dileriz. Alem-i İslamı ve bütün insanlığı arzi ve semavi afetlerden koru.
Dilimize Düşen ,Kalbimizden Geçen, Bizim Bilemediğimiz; Ama Bizim İçin Hayırlı olan Ne Varsa, Dua olup Kabul olsun İnşallah.

YA RAHMAN...Sensin mahzun kalplerin sığınağı.
Sensin mazlumun âhını işiten....
Sensin zalimin zulmünü bilen.
Senin adaletindir sığındığımız.
Senin mizanındır güvendiğimiz.
Senin hesabındır tesellimiz.

Nefsimize zulmetmekten alıkoy bizi.
Senin adaletine razı olanlardan eyle bizi.
Senin adaletinin korkusuyla terbiye et hepimizi.
Adaletinin korkusuyla yumuşat kalplerimizi.
Amellerimizin tartıldığı 'mizan'da güzel eyle akıbetimizi.
Mizanında ağırlığı olanlardan eyle bizi. Kolaylaştır sorgu sualimizi.
Sana hesap verme inceliğiyle yaşat bizi. Hükmüne razı eyle bizi.
Zulmetmekten ve zulme uğramaktan uzak eyle hepimizi.
AMİN…

Allah'ım! Sen bütün varlıkların gerçek maliki ve onlarda görünen her türlü fiil, hal ve tasarrufun sahibi olan Melik'sin; varlıklara hayat verip canlandıran, Kendi hayatı ise zati, ezeli ve ebedi olan Hay'sın; varlığınla bütün varlıkları düzenli bir şekilde ayakta tutan; fakat Kendi varlığı hiçbir varlığa bağlı olmayan Kayyum'sun, Kâinattaki bütün varlıkların dayandıkları tek gerçek Senin isim ve sıfatlarının tecellileridir ve Sen, zatın gerçek olduğu gibi, sıfat, isim ve fiileri de gerçek olan Hak'sın; Peygamber ve kitaplar göndererek Kendini tanıttıran ve razı olacağın şeyleri insanlara, cinlere ve dilediğin varlıklara bildiren Mübin'sin

Öyle ki, Senden başka hiçbir İlah yoktur.
Sen benim Rabbim'sin, zira beni Sen yarattın. Ben ise Senin kulunum. Sana verdiğim söze ve vaadime gücüm yettiği kadar bağlıyım. Yaptığım kötülüklerin şerrinden Sana sığınırım. Üzerimdeki nimetin olan iyilik ve sevaplarımla huzuruna geliyor ve günahlarımla birlikte Sana dönüyorum. Günahlarımı affet, çünkü günahları bağışlayan başka kimse yok, ancak Sen varsın, teşekkürler sanadır . Allah'tan başka hiçbir İlah yoktur. Allah en büyüktür ve yüceler yücesidir. Varlık alemine çıktığımız andan itibaren yaratılış gayemize ulaşıncaya kadar her türlü tehlikeden, olumsuz hal ve tavırlardan bizi kurtaracak kudret; bütün istek ve arzularımıza bizi kavuşturacak kuvvet, ancak yüceler yücesi büyük Allah'ın kudret ve kuvvetidir. "O, Evvel'dir (O'ndan önce hiçbir şey yoktur ve O'nun öncesi de yoktur). Âhir'dir (her şey O'nda son bulur, O'nun sonu ve sınırı yoktur). Zâhir'dir (sıfatlarının tezahürüyle, ilim ve kudretinin tecelli ve eserleriyle varlığı ortada açık olarak bilinmektedir). Bâtın'dır (zâtı ve mahiyeti kavranamaz, niceliği ve nasıllığı bilinemez, idrâk edilemez). O, her şeyi bilendir.." (Hadid:3)

Allah'tan başka hiçbir İlah yoktur. O birdir; O'nun hiçbir ortağı yoktur Mülk tamamen O'na aittir. Hamd teşekkür ve minnet O'na mahsustur. Hayatı veren de, ölümü veren de O'dur. O kendisine asla ölüm arız olmayan ezeli hayat sahibidir. Bütün hayırlar O'nun elindedir Her şeyin ve herkesin dönüşü de O'nadır. O'nun herşeye gücü yeter.

Yâ Rab! Sevgili Peygamberimiz; Hayır nâmına Senden neler talep etmişse Biz onları istiyor, Şer nâmına nelerden Sana sığınmışsa, Biz de onlardan Sana sığınıyoruz! Bizleri; Kendilerine nimetler verdiğin, İzzeti ikramda bulunduğun, Korktuklarından emin, Umduklarına nâil kıldığın; Peygamberler, Nebiler - Veliler, Salihler - Sâdıklar, Şehitler, Alimler ve Abidlerle Haşrü cem eyle Yâ Rabbi! AMİN

Ya rabbi; Sen bütün kusurdan, noksan sıfatlardan, aczden ve ortaktan münezzehsin ey zerreden Arşa kadar her şeyi büyüklüğüyle kuşatan ve yüceliği bütün varlıklar tarafından tasdik edilen Azimü'l-Muazzam!

Ey varlığı bütün varlıkları düzenli bir şekilde ayakta tuttuğu halde Kendi varlığı hiçbir varlığa bağlı olmayan ve bütün varlıklar tarafından daima hürmet edilen Kayyumu'l-Mükerrem!

Ey kullarına peygamber gönderen ve bütün ölüleri haşirde tek bir emirle diriltip huzurunda toplayan Bais! ,

Ey kâinatta her şeyin bir sonu olduğu halde Kendisi baki olan ve bütün mülk ve servetin ezeli ve ebedi sahibi olan Varis,

Ey gücü her şeye yeten ve hiçbir şey Kendisine ağır gelmeyen Kadir!,

Ey kainattaki her şeyi sonsuz kudretine boyun eğdiren Muktedir!,

Ey bütün sırları ve gizlikleri bilen Alim! ,

Ey yer ve gökleri dirilten Bais! ,

Ey Kendisine bütün yaratıkların ibadet ettiği Ma'bud! ,

Ey İlahi aşk ve cezbeyi takdir eden Mukaddir! ,

Ey Kendisine afetler bulaşmayan!,

Ey zamanları ve vakitleri meydana getiren! Kadrin yücedir. Zalim ve müşriklerin söyledikleri şeylerden son derece uzak, yüce ve büyüksün!

Sen bütün kusurlardan, noksan sıfatlardan, aczden ve ortaktan münezzehsin,

Ey köle ve esirleri azat eden!,

Ey sebepleri yaratan, sebep ve sonuca birlikte hükmeden!

Ey Kendisine asla ölüm arız olmayan Hay ve Kayyum! Zira Sen varlıklara hayat verip canlandıran, Kendi hayatı ise zati, ezeli ve ebedi olan Hay'sın; ve varlığınla bütün varlıkları düzenli bir şekilde ayakta tutan ve onlara beka veren; fakat Kendi varlığı hiçbir varlığa bağlı olmayan Kayyum'sun.

Ey benim ve bütün insanların İlahı! . Bizi bizzat Sen yarattın ve bizi, yarattığın varlıkların pek çoğundan üstün kıldın. Hamd ve nimet ancak Sana aittir! Bolluk, genişlik, kudret ve yücelik ancak Sana mahsustur ve bütün nimetlerde Sana aittir. Sen sonsuz bereket ve hayırların sahibisin ey Rabbimiz, şanın pek yücedir! Senden af diliyor ve Sana tevbe ediyoruz. Amin

Ya Rabbi Sen Ahir'sin; Senden sonra hiçbir şey yoktur.
Sen Zahir'sin, her varlığı dışından kuşatırsın, Sana hiçbir şey benzemez. Sen Batın'sın, her varlığın içine hükmedersin; Seni gören hiçbir şey yoktur. Sen çok değilsin, birsin ve teksin. Sen yardımcıya ihtiyacı olmayan sonsuz kudret sahibisin. Sen yol göstereni olmadan bütün varlıkların idare ve tedbirini görensin.

Ey mülkün hakiki sahibi olan, âlemlere dilediği gibi tasarruf eden Allah'ım! Sen mülkü dilediğine verir, dilediğinden de mülkü çekip alırsın. Sen dilediğini aziz eder, yükseltir, dilediğini de zelil kılar, alçaltırsın. Bütün hayır ve iyilik yalnız Senin kudretindedir. Sen her şeye kadirsin. Geceyi gündüze, gündüzü geceye sokar değiştirirsin. Ölüden diriyi, diriden de ölüyü çıkarırsın. Dilediğini de hesapsız şekilde rızıklandırırsın. Sen bütün kusurlardan, noksan sıfatlardan, aczden ve ortaktan münezzehsin,

ey bu dünyada bütün varlıklardan perdelenmiş olan! ,
ey vakar ve büyüklük perdesine bürünen! ,
ey herşeyin gerçek sahibi. , ey sonsuz kudret sahibi ve yüceler yücesi olduğundan pek büyük izzeti olan.
Ve ey göklerin yedi katında ve Cennette olanları bilen! Ve ey kalplerden geçen tereddütleri ve içten geçenleri bilen!
Ve ey Mekke ve Medine'yi diğer şehir ve beldelerden üstün kılan!. ,
ey yerin üstünde ve altında olanları bilen!,
ey bu dünya gözüyle görünmekten yüce ve latif olan! . Sen sonsuz bereket ve hayırların sahibisin ey Rabbimiz, şanın pek yücedir! Senden başka Rab ve Senin dışında hüküm ve kuvveti sonsuz bir hükmedici yoktur.

Şahitlik ederim ki, hiç şüphesiz Sen, bütün kemal sıfatların sahibi, noksan sıfatlardan münezzeh olan Allah'sın. Ki, Senden başka ilah yoktur. Sen hem benim, hem her şeyin Rabbisin. Gökleri ve yeri yoktan var eden, gizliyi ve açık olanı bilensin. Yücesin, büyüksün ve üstünsün.

Allah'ım ilminden bize öğret, Seni hakkıyla tanıyacak anlayış ver, yardımını üzerimize zırh yap.

Allah'ım, bizi Sana şükreden, Seni zikreden, Sana sığınan, Sana itaat eden, Sana boyun eğen, Sana kusurunu itiraf edip yalvaran ve Sana tövbe eden kimseler eyle. Allah'ım tövbemizi kabul eyle, ruhumuzu temizle, verdiğimiz sözleri ifa etmeyi nasip eyle, içimizdeki kinleri yok et ve kalplerimizden intikam, kin ve düşmanlığı gider. .

Allah'ım, bizi ansızın ortaya çıkan kıtlıktan ve her türlü kötülükten ve afattan ... Din düşmanlığından, gafletten, rahata düşkünlükten, hakkı kabul etmemekten ve helak eden gizli felaketlerden Sana sığınırız.AMİN…

Allah'ım, bizi ansızın ortaya çıkan kıtlıktan ve her türlü kötülükten ve afattan ... Din düşmanlığından, gafletten, rahata düşkünlükten, hakkı kabul etmemekten ve helak eden gizli felaketlerden Sana sığınırız.AMİN…

amin...amin...amin...

Allah ebeden razı olsun

Dualar

MollaCami.Com