Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Annenizi seyreder gibi…

beni saldirgan mi saniyosun cok merak ediyorum cok guldum bu lafina

sanırım kaşif kardeşimizin kasd ettiği yazının içinde geçen şiddet ve saldırganlık tesbiti, yani sizinle bir ilgisi yok :)

saol tessekur ederim ... aciklamaniz icin....anise kardes :).....bende bu bana mi diyo dedim arada cadilik yapiyorum diye ....sorun cozulmustur...

Yazıyı değerlendirmemişim bir kaç cümle yazayım,

Birini tanıdım o zaman hamileydi ve diyalize girmek zorundaydı, devamlı ağlardı hatta adının baş harfini duysa hemşireler konuşurken ağlamaya başlardı. her diyalize bağlandığında eli karnında olurdu devamlı bişiler okurdu içinden. Kaç ay geçti bilmem bebeğini kaybetti ve ben onun bir daha ağladığını görmedim. Meğer kendi için değil bebeğinin sağlığı için ağlarmış.

Tam aksi durumda anneleride gazetelerde okuyoruz türlü türlü yazmaya luzum yok zaten malum, oda anne adı anne ...

Takdir vardır bir hikmeti elbet...

Belki onlarıda anlayan birileri olsa, ne istiyorsun diyenler olsa annesini izler gibi izlese herkes böyle olmaz, bu şekilde hatalar yapmazlardı kim bilir...

Bunun dışında ben şunu gördüm annenizle aranız kötü olabilir, zamanında bişiler kaçmıştır yakalayamazsınız, kaybolmuştur yerine koyamazsınız ama anne annedir, başınıza bir hastalık, kaza vb kötü bişi gelse yine anne yanar...

Eğer dini açıdan size zararı yoksa duasını almaya çalışmalıdır, başka türlüsü yine sizi acıtır...

Hz Allah hayırlı evlatlar yetiştirebilecek ebeveynler olmayı nasip etsin, Hz Allah'ın emaneti yavrularımıza şefkat ve sevgi kanatlarını açabilen anne baba olmayı nasip etsin.

Siz hakkında hayır duada bulunun, Rabbim her şeyi bilir

Şanslıymışsınız en azından sizi seven insanlar büyütmüş :)

Ve dua edecek iki aileniz var değil mi? Sokaklarda kimsesiz onca yavru varken ...

Bardağın dolu tarafına bakmayı öğrenmeliyiz siz biz hepimiz, şükredecek şeyleri görmeli, tevekkül etmeli neticesinde samimi bir kul olmaya çalışmalıyız.

amin insallah anise kardes evet bu konuda cok haklisiniz

Bende yaşadım anne sevgisizliğini :sad: yazdım yazdım sildim, yazamadım...

Çok güzel bir yazı, Teşekkür ederim...

Rica ederim KASIF kardesim.
Ben tesekkür ederim, bir satir da olsa yazdiniz. Allah razi olsun sizden.

Yazıyı değerlendirmemişim bir kaç cümle yazayım,

Birini tanıdım o zaman hamileydi ve diyalize girmek zorundaydı, devamlı ağlardı hatta adının baş harfini duysa hemşireler konuşurken ağlamaya başlardı. her diyalize bağlandığında eli karnında olurdu devamlı bişiler okurdu içinden. Kaç ay geçti bilmem bebeğini kaybetti ve ben onun bir daha ağladığını görmedim. Meğer kendi için değil bebeğinin sağlığı için ağlarmış.

Tam aksi durumda anneleride gazetelerde okuyoruz türlü türlü yazmaya luzum yok zaten malum, oda anne adı anne ...

Takdir vardır bir hikmeti elbet...

Belki onlarıda anlayan birileri olsa, ne istiyorsun diyenler olsa annesini izler gibi izlese herkes böyle olmaz, bu şekilde hatalar yapmazlardı kim bilir...

Bunun dışında ben şunu gördüm annenizle aranız kötü olabilir, zamanında bişiler kaçmıştır yakalayamazsınız, kaybolmuştur yerine koyamazsınız ama anne annedir, başınıza bir hastalık, kaza vb kötü bişi gelse yine anne yanar...

Eğer dini açıdan size zararı yoksa duasını almaya çalışmalıdır, başka türlüsü yine sizi acıtır...

Hz Allah hayırlı evlatlar yetiştirebilecek ebeveynler olmayı nasip etsin, Hz Allah'ın emaneti yavrularımıza şefkat ve sevgi kanatlarını açabilen anne baba olmayı nasip etsin.

Amin. Katkinizdan dolayi çok tesekkür ederim.

_G_ Kardesim, sagol. Bende bol bol rep dagittigimi saniyordum.. :D
Artik siftah edelim bari.. Ilk rep size tabiki....:;)):

Sizin yaptiginizda yanlis degil. 'Begen' butonununu tiklayarak mesaji begendiginizi belirtiyorsunuz. Ve sanirim en begenilen paylasim bu yapilan degerlendirmelere göre seçilecek.

Verilen Rep(utation) puanlari ise kisinin kendisine, daha dogrusu yorumuna veriliyor.

Bol bol Replerinizi beklerim artik :D

Sizin yaptiginizda yanlis degil. 'Begen' butonununu tiklayarak mesaji begendiginizi belirtiyorsunuz. Ve sanirim en begenilen paylasim bu yapilan degerlendirmelere göre seçilecek.

Verilen Rep(utation) puanlari ise kisinin kendisine, daha dogrusu yorumuna veriliyor.

Bol bol Replerinizi beklerim artik :D

Açiklamalariniz için tesekkür ederim. Ikinci kez ayni kisiye rep vermek istenince baska bir üyenin mesajini önce degerlendirmeniz gerekiyor gibi yazi çikiyor.. ;)

Annelik ve Çocuk Eğitimi

MollaCami.Com