Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

tavsiye ve önerileriniz bekliyorum

Koltuğun modelinden yada göz aşınalığından olsa gerek tek bir minder bana oval koltuğa çok düz gibi geldi. :-\
Gözümde pek canlandıramıyorum.Koltuk minderleri kabarık (teklilerde dahil) 3 lü koltuk düz olunca diğerleriyle ne kadar uyumlu olur bilemiyorum. ::)

venge,devetüyü renklerine en çok açık yeşili yakıştırırım ben,

Açık yeşilde gayet hoş olur ;) Yeter ki renkli açık bir ton olsun.Hem ağır hem hafif renkler.Tonunu açtıkça koyu renk bile taşır.

Mermer sehpayı önceden bizde kullanıyorduk gerçekten çok ağır.Belimizi incitmiştik :) Pek kullanışlı olmuyor.Özellikle de yerinden kıpırdatma meselesi yaşanıyorsa..

Orta sehpalarda deriyi beğenirim , özellikle silinmesi kolay oluyor. :)

bence daha iç açıcı renkeler tercih etmelisiniz,böyle girince içiniz açılmalı,örngn duvarlar toz pembe olup koltuk kaplamalarınız gül kurusu veya kir,toz tutmayan hoş bir pembe olabilir.böyle odaya girince bi bahar havası,neşe,cıvıl cıvıl ,içinizi kıpırdatan duygular oluşur,veya duvarı hoş bir fıstık yeşiliyle açık bi tonla boyatıp,koltuk kaplamanıza hoş agır bir yeşil kaplama yaptırark ruhunuzu,kalbinizi dinlendirebilirsinz.

sehpalarınıza gelince deri kaplama sehpada çok kulanılan bir şey oldugu için çabuk çizilir,eskir kanısındayım.leke vs olur.üstüne cam kestirip camın altına uygun çiçekler veya o boyutta kesilmiş,şen şakrak neşeli bi desen vs kullanabilirsiniz.kaldırması sorun oluyosa ayaklarına tekerlek monte ettirebilirsiniz.buda bnm fikrim. :)

birebir uymuyor ama ,

yeşil,devetüyü ve vengenin birarada kullanıldığı başka örnek bulamadım ,

genelde modern tarzlarda var...

çok beğendim çepni kardeşim asil ve ağır bir duruşu var zaten kaplatırsam birsürü değişik tonlarda yastık diktirmeyi planlıyorum değişik değişik dizayn etmek için kahve rengi tonlarındaki yastıklarda çok güzel durmuş

bence daha iç açıcı renkeler tercih etmelisiniz,böyle girince içiniz açılmalı,örngn duvarlar toz pembe olup koltuk kaplamalarınız gül kurusu veya kir,toz tutmayan hoş bir pembe olabilir.böyle odaya girince bi bahar havası,neşe,cıvıl cıvıl ,içinizi kıpırdatan duygular oluşur,veya duvarı hoş bir fıstık yeşiliyle açık bi tonla boyatıp,koltuk kaplamanıza hoş agır bir yeşil kaplama yaptırark ruhunuzu,kalbinizi dinlendirebilirsinz.

sehpalarınıza gelince deri kaplama sehpada çok kulanılan bir şey oldugu için çabuk çizilir,eskir kanısındayım.leke vs olur.üstüne cam kestirip camın altına uygun çiçekler veya o boyutta kesilmiş,şen şakrak neşeli bi desen vs kullanabilirsiniz.kaldırması sorun oluyosa ayaklarına tekerlek monte ettirebilirsiniz.buda bnm fikrim. :)
önerileriniz için çok teşekkür edrim leyya kardeşim aslında gülkurusu rengini severim ama klasik mobilyada pembe tonlar pek uyumlu olmuyo gibi geliyo bana yeşilin koyu tonlarıdanı da severim ama pek fazla güneş almayan odamı daha karanlık yapma riski var bu sehpaya tekerlek fikridae iyi ama bu sehpanın bacaklarına uyacak tekerlek olurmu bilemiyorum ;)

Cepni kardeşin resminden sonra devetüyü kesinlikle son karar olmalı :)

Eminim ki çok hoş ve uyumlu olacaktır.
Orta sehpa çizilir denilmiş bizim bir tanıdığımız senelerdir kullanıyor,eğer her daim kullandığımzı oda da olsa olabilirdi. ::)

yukardaki sehpanın üstü gibi yapabilirsiniz,

oda klasik ama üstüne ayna konulmuş,

evet o bir ayna,

kenarları rodajlanmış bir aynayı sehpanızın üzerine oturtup çok değişik bir görüntü yakalayabilirsiniz....

üzerine konulan eşyalarada asil bir görüntü veriyor ayna,

camdansa aynayı tercih ederim.....

Görüntü oalrak çok güzel ama aynalı yada camdan sehpayı tavsiye etmem.İnanılmaz toz oluyor :-\
Temizlik bakımından iyi olmayacaktır ve iz bırakacaktır.

yukardaki koltuklar sizinkileri andırıyor biraz,

ve renkler hoş durmuş,

böyle kombinasyonluda yapabilirsiniz,

berjerler koyu,

uzunlar açık ve renkli yastıklar ..

bak bunlar hem kolay monte edilebilir hemde size daha bi kolaylık saglar,şu çifli olanı tercih ettim ben.daha bellisiz durur çünki.
ayna fikri güzel.gerçekten hoş bir görüntü olur odada. :)

gülü sevecek olan dikenine katlanacak zambak.....

kaplatırken birde venge boya attırın dış kasnaklara gıcır gıcır olsunlar,

şu anki halleride bazıları için yeni sayılır aslında,

değişiklik iyidir,

arasıra nefside görmek lazım ;)

:)))

bak koltuklar için kol kısımlarına üçgen şeklinde ucu püsküllü kumaşlar atıyolar,yaslanma kısımlarınada,ortadan dügmeli ince şekilde koltuga sabitlenmiş yastıklar çok güzel olur.tabi sizin düşündügünüz yastıklarla beraber daha hoş olur.böyle yuvarlak veya dikdörtgen göz zaevkinize göre güzel görünüyo hayal etmesi valla... :D

ya aslında ayna fikride iyimiş ama bunun ayağına teker kasnağına boya tepesine ayna derken astar yüzünden pakalıya gelecek galiba deri bir sehpa daha ekonomik olur gibi geliyor bunlar maliyeti biraz fazla artırmaz mı?

ya bide bu hayal ettiklerimizi döşemeciye anlatması var acaba bu resimlerin fotokopisini mi alsam birde işinin ehli biri olmazsada düşündüklerimle uzaktan yakından hiç alakası olmazsa bu kaplatma işinde en korktuğum tarafda bu zaten en çokda bu düşündürüyo beni

Alış Veriş Bölümü

MollaCami.Com