Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Hangi lettopu tavsiye edersiniz?

Sadece markaya gore alinmaz zaten demi? Her markanin degisik ozelliklere sahip laptoplari var. Ozelliklerine dikkat etmek lazim. Ayni laptop aldigin yere gore fiyatida degisik oluyor. Iyi arastirmak lazim nerede daha uygun oldugunu. Ben urun hakkinda, satici hakkinda yapilan yorumlari, degisik sitelerde okuyorum.Hatta fazla bilgim olmadigi urunlerde, nelere dikkat edilmesi, nelerin daha kaliteli oldugunu anlatan tavsiyeleride okuyorum.Ona gore karar veriyorum. Elh simdiye kadar pisman olmadim.

Prof kardeşimin bahsettiği gibi laptoplarda "driver" yani sürücü sorunu çokça yaşanır. Ancak bu sorunla bilgisayarla birlikte gelen işletim sistemini değiştirmek istediğinizde yaşarsınız. Vista beğenmeyip XP kurmak isteyenler mesela...

Gelelim nasıl bir bilgisayar tercih etmeniz gerektiğine... Çoğu marka laptop elimden geçti, lenovo, sony ve datron hariç.

Piyasada yüzlerce laptop çeşiti var; hepsi farklı farklı, hangisini almanız gerektiği konusunda kararsız kalıyorsunuz. Öncelikle bilgisayarı ne için alacaksınız, ona karar vermelisiniz...

İnternete girmek, birtakım temel programları kullanabilmek (office gibi) gibi temel işlemler için kullanacaksanız çok da donanımlı ve pahalı bir laptop almanıza gerek yok. 900-1200 TL arası laptoplar işinizi fazlasıyla görür.

"...bilgisayarımın kaldırmadığı oyun olmasın" diyorsanız bu durumda laptop için bir o kadar daha bütçe ayırmalısınız ve bu konuda da 3000 TL civarındaki lenovo marka bilgisayarı önerebilirim.

Photoshop, Corel, After Effects, Pemiere, AutoCad, SolidWorks
vs. tarzı oldukça ağır programları kullanacaksanız da aynı şekilde ekran kartı ve aynı zamanda işlemci hızı yüksek olan bilgisayarları tercih etmelisiniz.

Başta da belirttiğim gibi ekstra ağır bir program kullanmayan, lüks oyunlara ilgisi olmayan kullanıcılar için şu durumda 1,6 ila 2,0 Ghz işlemci ile 128 Mb ila 256 Mb ekran kartı fazlasıyla yeter.

Markalar da çok önemlidir elbette...

Mesela Casper laptopları pek kullanışlı bulmuyorum; yeni bir işletim sistemi yükleneceğinde özellikle driver sorunu çok fazla oluyor. Sitesi de bu desteği sağlamıyor.

Toshiba da önerebileceğim laptoplar arasında değil. Diğer markalar bir yana toshiba bir yana.. Apayrı bir şey. Isınma sorunu da var ayrıca.

Çokça satılan bir diğer marka da Acer'dir. Acer için pek fazla driver sorunu yaşayacağınızı düşünmüyorum; gerçi "driver, driver..." diyorum ama, bu Vista'dan XP'ye geçmek istediğiniz durumlarda geçerli. Mesela yeni çıkacak olan Windows 7 (Seven) için bu hiç sorun değil, tüm driver'larınızı kendisi bulup kuruyor... Linux da öyle. Kısacası Acer bilgisayarı tavsiye edebilirim, fiyatı da uygun.

Asus sanki diğerlerine nazaran biraz daha kaliteymiş gibi duruyor; fakat pek de gözle görülür bir özelliği yok. Sorunsuz da değil elbette, birçok modelini inceleme ve kullanma fırsatı buldum. Vista'dan XP'ye geçişte pek sorun yaşanmıyor, bazı modellerinde webcam sürücüsünü bulmakta zorlanabilirsiniz...

HP çokça satılan bir ürün. Ben kullanıyorum ve çok memnunum. :) Ancak şu anda "hp öneririm" diyemiyorum, ki sorunu onun da çok... Ben garantiden çok memnun kalmama rağmen hiç memnun kalmayanlar da var. Ancak Türkiye'de garanti desteği oldukça iyi. ;) Yalnız Compaq marka yan ürününü önermiyorum.

Dell marka laptoplar ise gayet hoş ve önerebileceğim ürünler.. Özellikle bir ara meşhur olan Dell İnspiron 6400 ürünü çok hoş bir üründü ve çok tutulmuştu. Benim de geniş çaplı inceleme fırsatım oldu ve hakikaten mükemmel bir ürün(dü). Sıfırı yok tabi artık. :)

Crea da fena değil, Nec ürünlerini de tercih edebilirsiniz. Fujitsu Siemens tavsiye etmem. LG de son tercih edecekleriniz arasında olmalı. :) Samsung ürün de bu aralar popüler...

seçenekler bunlar, tercih sizin.. ;)

hepinize ayrı ayrı çok ama çok tşkkr ederim.emek verip yazmışsınız,çok saolun.

notebok tercih ettik,çünki özellikle iletişim amaçlı bizimki,bide kitap video vs izlemek için,aldıgımız notebook un özellikleri şöyle,

Marka: FUJITSU SIEMENSEkran: 8.9 "ekran (dış mekan kullanımına da uygun)
İşlemci: Intel Atom işlemcisi -1.6GHz Sistem
Hafıza: 1024MB Hard Disk:
60 GB HDD
AraYüz: 4-in-1 SD kart okuyucu,
sessiz mod özelliği
Kablosuz İletişim: Bluetooth 2.0 İşletim Sistemi:
Windows XP Home işletim sistemi
Kamera: 1.3 Megapixel
Ağırlık(kg): 1 kg
Boyutlar: 23.2 x 17.5 cm
Garanti Süresi: 2 yıl

Ürün Özellikleri :
İşlemci Platformu Intel Atom
İşlemci Teknolojisi Atom
İşlemci Hızı 1.6 Ghz
İşlemci Cache 512 Kb cache
İşletim Sistemi MS Xp Home TR
10/100 Ethernet Var
Sistem Belleği 1024MB
Bellek Tipi DDR2
Bellek Hızı 667MHz
Ekran Büyüklüğü (İnç) 8.9"
Max Ekran Çözünürlüğü 1024 x 600
Webcam Var
Disk Kapasitesi 60 GB
Optik Sürücü Yok
USB (Adet) 3
Wireless Özelliği 802.11a/b/g
Ağırlık 1
Paket İçeriği Notebook
Diğer
Garanti Süresi (Ay) 24
:) :) :)

laptop sordun notebook aldin olmadi ama ;D

laptop sordun notebook aldin olmadi ama ;D
notebook küçükmüş,lettoptaki özelliklerde varmış,taşıması rhatmış diye onu seçti bizimki.o kullanacagı için bişey demedim.napiiim. :D :D :D ;) ;)

notebook-lar birazda hesapli gibi sanki...!

Hayr'lara vesile olur insaAllah leyya-can...

notebook-lar birazda hesapli gibi sanki...!

Hayr'lara vesile olur insaAllah leyya-can...

inşllh,syn afaki,küçük taşınabilir diye heves etti bakalım.umarım ii kullanabilir.nasıl olsa bana kalcak sonra... ;D ;D ;D ;D

her ne aldiysan hayirli ugurlu olsun :)

hayırlı olsun Allah kazasız belasız kullanmanı nasip etsin leyya kardeşim

Sizce bu notebook nasil?

TOSHIBA - NB Atom N270 1.60GHz,1024MB,120GB,8.9"

Ürün Özellikleri
NB100-111-TOSHIBA NB Atom N270 1.60GHz,1024MB,120GB,8.9"
Aile : EEEPC
Renk : Siyah
İşlemci : Intel® Atom işlemci N270 1.60 GHz
Bellek MB : 1024 MB 667Mhz Bellek
Usb Bellek : YOK
Hdd : 120 GB (5.400 rpm) Seri ATA
Ekran : 8,9" WVGA (1024-600)
Video RAM MB : Intel® GMA 950, max. 224 MB grafik belleği
CD/DVD : YOK
Ethernet : 10/100
İşletim Sistemi : Windows XP Home
Ağırlık kg : 1,05 kg
Garanti yıl : 2
Floppy : YOK
Mouse : touchpad mouse
kamera : VAR
Wireless : 802.11b/g/n Kablosuz Bağlantı
Extralar : 4'ü birarada Bridge Media Yuvası, 3 x USB 2.0, Express Card Slot

isimizi görür yusuf-can...
fiyati ucuzsa bende almak isterim :)

Bizim buralarda yaklasik 630 YTL. :)

Bizim buralarda yaklasik 630 YTL. :)

aldinmi alicanmi
gözlük kullaniyonmu can :P
ekrani kücük benim icin de...
bi de home... pro tercihim olurdu ::)

Ben aldim bunu kardesim. Baska bi arkadasda notebook istiyormusda kendi aldigimi tavsiye edip etmemekde kararsizim. Malum mesuliyet isi.

bizim aldıgımız fujitsu siemens 530 a aldık 8 taksitle.şimdi430 a düşmüş.

Teknolojik Araştırmalar ve Haberler

MollaCami.Com