Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

MSN şifresi çalınanlara!

MSN şifresi çalınanlara!

Msn kişisel iletişim şifresi çalınanlara müjdeli bir haber Ankara adliyesinden geldi!
17 Şubat 2008 20:14
Yazı boyutunu büyütmek için
Kişisel haberleşme ve sohbet programı MSN şifresi çalınanlara iyi haber. Ankara Adliyesi, MSN şifresinin çalındığı iddiasıyla kendilerine yapılan başvurularda olumlu sonuçlar aldıklarını belirtti.

Teknolojinin yaygınlaşmasıyla internet üzerinden yapılan haberleşmelerde büyük oranda bir artış meydana geldi. İnternet üzerinden yapılan haberleşmelerin büyük bir bölümünü de kullanıcıların karşılıklı kullandığı MSN programı oluşturuyor.

Ankara Adliyesi Cumhuriyet savcıları, son dönemlerde kendilerine 'MSN şifremi çaldılar' şeklinde başvuruların yapıldığına dikkat çekerek, "MSN şifresini kimin çaldığını ve kullandığını kısa sürede tespit edebiliyoruz" haberini verdi.

MSN şifre hırsızları hakkında bilişim suçlusu işlemleri yaptıklarını belirten yetkililer, MSN şifresini çalanları nasıl yakaladıklarını da şöyle anlattı:

"Microsoft Corporation'un Türkiye Temsilciliği İstanbul’du. Bu şirkete yazı yazarak, şifresi çalınan kişinin adresini kullanan kişilerin IP numaralarının tarih, ve saat detayları ile birlikte savcılığımıza gönderilmesini rica ediyoruz. Yaptığımız başvuru üzerine şirket, IP noların, tarih ve saatlerin olduğu dökümü bize gönderiyor. Daha sonra IP noları, karşısındaki tarih ve saatleri İl Telekom Müdürlüklerine göndererek kullanıcıları tespit ediyoruz".

çok teşekkürler verdiğiniz bu güzel bilgiler için lazım olmaz inşallah ama ;D

sağolun..

sağolun..

Teşekkürler :)

Teşekkürler

ßiLgi için teşekkürLer..

hep diyorum ne varsa ANKARA da var ;D

teşekkürler....

sağolun..

Msn'deki kayıt bilgilerinizi (yazdığınız ad-soyad-doğum tarihi, ülke ve bölgeniz, gizli sorunuz ve yanıtı, kayıt başlangıç tarihi vs.) mümkünse bir yerde muhafaza edin ki çalındığında geri almanız mümkün olsun.

Hatta şöyle bir uygulama yapabilirsiniz;

Msn açarken "parolamı unuttum" deyin, seçenekleri takip ederek kendinize bir parola sıfırlama maili gönderin. Mailinize gelen parola sıfırlama linkini bir yerde muhafaza edin. Çalınma gibi bir durumla karşılaştığınızda bir kereliğine bu linki kullanarak parolanızı değiştirebilirsiniz. ;)

faruk kardeş senin dediğini yapmıştım ben fakat belli bir süresi var galiba kullandığımda hata verdi..

Ben de denemedim; ama güzel bir yöntem. Dediğiniz gibi belli bir süresi olabilir, ayda bir tekrarlamak gerek o halde :)

yaa ben eski şifresi çalınan msnimi istiyorummmm
bu başlıgı görünce ne güzel şifresini çözebilcem diye sevinmiştim ama hayal kırıklıgı oldu :'( ;D

Kayıt bilgilerinizi hatırlıyorsanız geri almak imkansız değil.

Kayıt bilgilerinizi hatırlıyorsanız geri almak imkansız değil.
malesef gizli soruyu bilmiyorum :-[

Teknolojik Araştırmalar ve Haberler

MollaCami.Com