Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

IP Adresini Gizlemek ... [ Ultra Surf ]

Ultra Surf 9.4
UltraSurf isimli bu ufak yazılım ile erişilemeyen tüm sitelere, sosyal ağlara, yazılımlarla veya administrator tarafından yasaklanmış web sayfalarına vb. tüm kısıtlı sitelere ulaşabileceksiniz.

Ayrıca UltraSurf yazılımı şifreleme ve ip adresinizi gizleme özelliği sayesinde büyük ölçüde güvenliğinizi sağlıyor ve kullanım sonrasında çerezleri (cookie) silebilmeniz için size seçenek sunuyor. Çin'de uygulanan sansür için geliştirilmiş UltraSurf, tüm web sitelerine IE veya Firefox üzerinden kolayca ulaşmanızı sağlıyor. Diğer tarayıcılar ile kullanmak isterseniz ise Proxy/Vekil Sunucular kısmına 127.0.0.1 ile 9666 portunu tanıtmanız gerekiyor

İndir :

http://www.ultrareach.com/downloads/ultrasurf/u94.zip

Firefoxtada Kullanabilmeniz İçin Eklentisini İndirmeniz Gerekmektedir ...

Eklentinin İndirme Adresi :

http://www.ultrareach.com/downloads/ultrasurf/wjbutton_en.zip

Şimdi arkadaşlar firefoxta kullanmak istediğinizde basit 2 adım izleyeceksiniz ...
1. si proğramı çalıştırmak
2. Eklentiyi indirdiğinizde sağ alt köşede WJ Disabled yazısını göreceksiniz .
Bu proğramın firefox için kapalı olduğunu gösterir
Bu yazının üzerine tıkladığınızda WJ Enabled şekline dönüşecektir ve proğram kullanıma hazır haldedir ...
IE İçin sadece proğramı çalıştırmanız yeterlidir ...

sorun yaşadığınız yer olursa hemen haber edin
çalışmama gibi bir durumu yok, bizzat kendi kullandığım proğram ...

Selametle ...

yani bununla ıp adresimizi saklayabilecegizmi birde istediğin yee girebilirsin diyorsun peki bizim bilgisayara zarar vermezmi

proxy siteleri, proğramları bildiğim kadarıyla istisnasız bilgisayarınızda açık oluştur...
Netteyken güvenliğiniz azalır ...
O yönden kötü tabi orasınıda düşünmek lazım ...

şimdi kardeş ben ıp adesimii saklamak istiyorumbu mümkünmü mümkünse nasıl yapılacak bunu yaparmasan bilgisayarıma bir zarar gelirmi bunu yapmak sakıncalımı

kardeş yukarda verdiğim proğramı indir çalıştır IP saklanır ...
Daha doğrusu değişir.
IP Adresinden sana ulaşmaya çalıştıklarında ABD den bir adres çıkacaktır karşılarına ...
Sakıncası var ama üst düzeyde değil
şahsen ben kullanıyorum ...

hhmercan kardeş bu yasal bi,r şey değimi yani bize ne gib sakıncaları olabilir bide ıp adresimiz nasıl değiştigini nasıl anlarız

kardesim bu programi indirdim , daha önce banlandigim ;D bir foruma giris yaptim ip adresinden benim evime 2,5 km yakinin resmini gönderdiler....

kardeş o zaman ya proğram aktif değilken girmişsindir yada karşındakiler aşırı profesyoneldir ...
2,5 km yi gösterirler orası senin bağlantının geldiği yer olması lazım
basit şeyler onlar
internetten bulunabilir

ıp adresini görseler nolacak ki...yani mesela siz benim ıp adresimi biliyosunuz diyelim...
bu adres size en fazla ne bilgiler verebilir..

hhmercan kardeş bu yasal bir şey değimi yani bize ne gibi sakıncaları olabilir bide ıp adresimiz nasıl değiştigini nasıl anlarız

yasallığı konusunda bir fikrim yok kardeşim ama illegal bir proğram olduğunu zannetmiyorum, olsa engellenebilirdi yani en azından ...
IP Adresinizi buradan öğrenebilirsiniz ...
Siz herhangi bir proxy kullanmadıkça IP adresinizde değişmez ...
IP İle alakalı bilgilerede buradan ulaşabilirsiniz ...

ıp adresini görseler nolacak ki...yani mesela siz benim ıp adresimi biliyosunuz diyelim...
bu adres size en fazla ne bilgiler verebilir..

Sizde Buradan Bilgi Alabilirsiniz Kardeşim ...

:)

Umarım faydalı olur ...

teşekkürler de.... ben size Türkçe sordum ;D ;D ;D

hiç bişeycik anlamadım....kapasitem yok sanırım bu konularda...
:)

Ben sizin sorunuza cevap olan yönlendirmeyi yanlış yapmışım kusura bakmayın kardeşim :(
Şimdi aşağıdaki adresten bakabilirsiniz ...

http://www.zehirliok.net/forum/ip-nedir-t4279.0.html;msg13687#msg13687

Ben sizin sorunuza cevap olan yönlendirmeyi yanlış yapmışım kusura bakmayın kardeşim :(
Şimdi aşağıdaki adresten bakabilirsiniz ...

http://www.zehirliok.net/forum/ip-nedir-t4279.0.html;msg13687#msg13687

teşekkürler kardeşim...okudum yukardakiyle aynı zaten....
ama benden sanırım ...bişey anlamıyorum.... :-\

güncel / 12.07.2009

ben biraz daha açıklamaya çalışayım ozaman kardeşim

IP adresimizi görseler neler olabilir
Bunun cevabını IP adresinizi gören kişiye göre değerlendirmek lazım
Eğer benim gibi fazla bilgisi olmayan birisi görürse fazla birşey yapamaz yapabileceği şeylerde ufak tefektir. Örneğin ;
bulunduğunuz yeri, şehri öğrenebilir
illegal şeylerde kullanabilir
eğer biri size kafayı takmışsa ve biraz bilgisi varsa bu vb. tehlikeli şeyler yapabilir
ki internet korsanları bunları yapıyor
hikayemiydi gerçekmiydi hatırlamıyorum ama bir olay vardı ip sayesinde bilgisayara sızıp kişisel hesaplar kullanılarak kişinin başına büyük belalar açılıyordu ..
bulursam sizlerlede paylaşırım İnşallah ...

bulunduğum yer derken....sadece şehrimi...yoksa nete bağlandığım yeri falanmı...

Bulunduğunuz şehri basitçe öğrenebilir yalnız nete bağlandığınız yeri net olarak öğrenemeyebilir ama size çok yakın bir yeri görür tabi bu bilgi düzeyi normal olanlar için ...
eğer sizin için sorun yoksa şuan sitede görünen IP adresinizi özelden gönderin size bir örnek göndereyim

PC Ipuclari

MollaCami.Com