Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

kelime çekmeye ne dersiniz

sülasi mezidün fihi humasinin 4. babı dan fiili mazi cemi müzekker gaib (iddekkera)aslında (tedekkera)idi te nin dale dalin te ye olan kurbi mahreçinden dolayı te yi dale kalb ettik dali dal de idgam ettik kelama başlamak mümkin olmadığı için bir hemze getirdik sakinler harekeleneceği zaman esre ile harekelendiği hemze yi esre ile harekeledik(iddekkera)oldu....hatırladığım kadar böyle olması lazım ama hizmetten ayrılalı 4 sene olduğu için unutmuş olabilirim yanlışım varsa düzeltin lütfen....

sülasi mezidün fihi humasinin 4. babı dan fiili mazi cemi müzekker gaib (iddekkera)aslında (tedekkera)idi te nin dale dalin te ye olan kurbi mahreçinden dolayı te yi dale kalb ettik dali dal de idgam ettik kelama başlamak mümkin olmadığı için bir hemze getirdik sakinler harekeleneceği zaman esre ile harekelendiği hemze yi esre ile harekeledik(iddekkera)oldu....hatırladığım kadar böyle olması lazım ama hizmetten ayrılalı 4 sene olduğu için unutmuş olabilirim yanlışım varsa düzeltin lütfen....

hmm.bu kadar aradan sonra hatirlamaniz guzel. ewet cewap cok dogru ayyuzlu kardesim..
ben sorayim. LA RAYBE

teşekkür ederim siyah zenci zaten bu hatırlamayı okutmaya borçluyum onları hatırlamak daha kolay oluyor tabi birde böyle sitenin böyle bir bölümünün olması çok güzel :)

evet kardeşim tebrik ederim doğru bilmişsin Allah ilmimizi artırsın..

ama siyah zenci kardeşimizin sorduğu kelimeyi bulamadım.. ama bu kelimede bir şaşırtmaca var gibi geldi bana... ::)

bende hizmetten ayrılalı 3 sene oldu.. burada unuttuklarımızı hatırlıycaz inş..

;) Arkadaşlar aslında şaşırtmaca yokta,biraz kitapları hatırdan geçirmek gerekiyor,biraz da dikkat istiyor..Sonraaa amaaan bu muydu diyeceksınız eminimm ;D kolay gelsin bakalım..

hmm.bu kadar aradan sonra hatirlamaniz guzel. ewet cewap cok dogru ayyuzlu kardesim..
ben sorayim. LA RAYBE

Sülasi mücerredin 2.babından katlün vezninde masdar olup,ismini nasp haberini rafi eden lanın ismidir ve la ismini nasp etmiştir
müşterin ne kelime olur?

:D ooo brawo karçiçegi.bilgileriniz taze anlaşılan.gelelim senin sorunun cewaba.
Müşterin:iftialden ismi faildir. :P

Eee hani sizin soru kardeşim ? ;)

:o aaa pardon yaaa heyecandan olsa gerek..afedersin :-\

tamm soruyorum hazırmısın....?

''RADEDNAHÜ''

Radednahü muzaf kelime olup sülasi mücerredin evvelki babından fiili mazi binai mağlum nefsi mütekellim meal gayr..(Emin değilim :-[ :-\)

Emin ol talebecik kardeş.Cewabın gayet doğru idi.Hem anladığım kadarı ile talabesin.senin ilimlerin de çok taze ;)

Eee senin soru nerde? :'(

Mesaacid ne kelime olur? :)

Sülasinin ilk babdan ismi mekan ın cemisi.müfredi mescidün. ::)
mi acaba?

elem tera ?

baştaki hemze sual için (lem tera)sülasi mücerredin 3 babından çahdı mutlak müfred müzekker muhatab ben sorayım (mütecaniseyni).....

tefaulden ismi failin tesniye müzekkeri.Mütecanisani .Ama haleti cerri yada nasbı ye ile gelmiş.Mütecaniseyni olmuş...

LEYSÜÜ

Emsile

MollaCami.Com