Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Tarihin en kanlı diktatörleri

Degerli kardelen kardesim,
öncelikle sunu vurgulamakta fayda var.
Maksadimiz yalnizca paylasmaktir...afaki kardesimin su sözleri cok hosuma gittiginden tekrar etmek istiyorum...

"Paylasmak,

3 köfteyi 2'ye bölersen 6 eder...

3'e bölersen 9 eder...

Ekmegi banarsan mahalleye yeter..!"

Karsilikli olarak yanlis bildiklerimizi düzeltmek ve birbirimize faydali olmaktir.

Burdan yola cikarak konu hakkinda kisaca sunlari söylemek isterim.
Sevmek...
kimi ve nicin sevdigimizi bizler cok iyi bilmeliyiz.

Simdi afaki kardesinde dedigi gibi "düsmanimin düsmani dostumdur" mantigiyla bir müslüman yola cikabilirmi?...Ciksada nereye varir ve ne kadar mesafe kateder.?
Senin sebep olarak gösterdigin "ortak nefret" sevmen icin bir sebepse eger...o halde bugünki N. nazilere ( diger bir tabirle dazlaklara) asik olmaniz gerekir. Cünki yeryüzünde su an onlar kadar hitlerin ilkelerine sahip cikan ve yahudilerden nefret eden bir baska olusum yoktur diyebilirim.
Bunlarin disinda sunlarida sormak gerekir...
- bu sahis bunca yahudiyi, cingeneyi katletmekle cok faydali bir ismi yapmistir? ( ayrica bilginize...ayni zamanda zihinsel ve bedensel özürlü binlerce insanida o ve onun gibiler topluca katlettirmistir. Hadi digerkiler icin argümanlari isitiyoruz lakin özürlülerin ne kabahati vardi? Ben yillar önce o meshur gaz odalarini, insanlarin yakildiklari firinlari, bir kac metrekarelik toplu mezarlari gördüm...resimlerdeki özürlü insanlarin verilen acilara ragmen merakla kameraya bakislarini görürsünüz.).
- varsayalimki cok faydali ve iyi bir is yapti...buna ragmen müslüman olmayan ve pagan hayranligiyla bilinen ve en büyük hedefi aryan irkinin yüceligi icin ugrasan birisi hakkinda SEVMEK ifadesi kullanilabilirmi?
- bunlarinda disinda bir topluluktan nefret etmek onlari katletmeyi gerektirimi?
Eger önüne gelen yahudiyi öldürmek gerekiyorsa o halde basta Kanuni Sultan Süleyman olmak üzere ecdadimiz cok büyük hatalar yapmistir mantigi ortaya cikar. Cünki yüzyillarca o topluluk Ecdadimizin himayesi altinda yasamistir.
Ayrica cepni kardesimizde önemli bir mevzuya kismen temas etmis lakin fazla uzatmak istemedigim icin o taraflara hic girmekte istemiyorum...arzu ediyorumki SEVDIginiz insanlar hakkinda iyice bir arastirma yapin.
Inanin yazsak sabahlara kadar sürer.
Bizim sevgimiz bu kadar ucuz olmamali.
Sirf bu saydiklarimdan da anlasilabilecegi gibi ben bu "nefret" argümanini sevmeniz icin sebep kabul etmiyorum...olmamali.
Buna ragmen yinede seviyorum diyorsaniz ne diyebilirimki...
Kisi sevdigiyle beraberdir...!

muhabbet ile...

Seyyah kardeşim hassasiyetinizi çok iyi anlıyorum. Ve size sonuna kadar hak veriyorum. Hele ki sevgi konusunda bahsettikleriniz çok doğru.

Lakin, benim sevgiden kastım yüzeysel bir durum. Yani gerçek sevgi, sevginin ötesinde saygı falan asla tahayyül edilemez. Varsa bunun farklı bir açıklaması ya da farklı bir kelimesi onu kullanalım ::)

Bilmem anlatabildim mi?

Yakın Tarih

MollaCami.Com