Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

içimiz sızlasın...

Allah celle celaluhu razı olsun kardeşim. Rabbim onlara layık evlat olabilmeyi nasib etsin bizlere. (Amin...)

Hz. Peygamber (sav) der ki:
-"Allah, anneye babaya asi olmanın dışındaki günahlardan dilediğinin
Cezasını kıyamet gününe kadar erteler. Fakat, anneye babaya asi olmanın
Cezasını ölmeden önce verir."

okumanız ziyadesiyle memnun etti sevgili Gözyaşı...

Çok güzek paylaşımlar neyzen lal kardeşim,ziyade ıefekküre dalmamıza sebeb oldunuz,Hz Allah razi ve memnun olsun... ::)

Bizlerin hali nice olur acep o demlerimizde ::) ::)

neyzen kardeşim.gerçekten duygulanarak okudum..annesi ve babası olmayan biri olarakah keşke olsalardı dediğim...ama sağlıklarında da anne baba imtihanının ne kadar zor olduğunu bilen biri olarak diyorum...kız çocukları için sorun fazla değil,genelde..erkek çocukları için hesap çok farklı,ve zor bir imtihan....tecrübeli bir kardeşiniz olarak diyorum.Rabbimiz hiç kimseyi anne ve ya babasıyla imtihan etmesin...kendim için yaptığım en çok duam çocuklarımda olsa onlara muhtaç etme Allahım...

Anise kardeşim okumanız hoşnut etti bizi....
Rabbim de sizi hoşnut kılsın....

Annesi 6 yaşında iken vefat eden Hz.Peygamber (sav) annesine göstereceği saygıyı süt annesine gösteriyor hep vefalı davranıyordu. Süt annesi yıllar sonra yanına geldiğinde ayağa kalkıyor, üzerindeki hırkasını oturması için onun altına seriyordu. O’na iltifatlarda bulunuyor gönlünü alıyordu.

Bir adam Resulullaha (sav) gelerek: “Ben büyük bir günah işledim, buna tevbe imkanım var mı?” Dedi. Hz.Peygamber (sav)” Annen var mı?” Diye sordu. Adam “Hayır, yok!” Dedi. “Peki teyzen de mi yok?” Dedi. Adam “Hayır, var.” Dedi. Resulullah (sav) “Öyle ise ona iyilik yap, teyzen annen sayılır.” Dedi.

İhvan kardeşim duanıza gönülden amin...

teyze diyince.....şükür bir tane var....benimle aynı ismi taşıyan oğlunu Trafik kazasında kaybetti.......uzakta ,arada bir telefon açarım,ne kadar sevinir bilemezsiniz.....hele senede bir iki kere görüşmemizde oğlunu görmüş gibi sevinir........bu vesileyle son yazdığınız hadisi şerif le birlikte morel geldi...teşekkürler

Resulullah (sav) der ki: “Ahirette bir insan beklemediği ölçüde makamının yükseltildiğini görür. Durumuna hayret ederek: ‘Ben buraya layık değildim, niçin bu makama yükseltildim?’ der. Kendisine: ‘Bu makama, geriye bıraktığın evlatlarının senin için ettikleri dua ve istiğfarlarla eriştin.’ Denir.

Kıymetli İhvan kardeşim...çok içim doldu...incitmişsem naklettiğim hadislerle bin kere özür dilerim...

tektim,çoğaldım ve yine tekim
aglattın beni neyzen lal :'(
emeğine sağlık
Çok güzeldi emeğine sağlık güzel kardeşim.

Sevgili Ravza Hamza....iyiki geldiniz okudunuz...
Rabbim hayırlı evlatlar nasip buyursun hakkınızda...

ESTEGFURULLAH KARDEŞİM .hadisi şeriflerden incinmek olurmu bilakis seviniyorum..müjdeler veriyo peygamberimiz.asv....son hadisi şerifin dahada mükemmel,çünkü annem 10 sene oldu babam 2 ye yakın senedir yoklar....o büyük sultan onlara öyle evlat ve torunlar verdiki..amel defterleri kapanmayan cinsten...binlerce teşekkür neyzen kardeşim....

Güzeller Güzeli Sultanım....İhvan kardeşim,Kıymetli ailenizi de...Molla ahalisinin ahiret yurduna göç etmiş yakınlarını da nur gölünde yatırsın..Zatıyla müjdelesin...Efendimizle komşu eylesin.....

amin.amin amin..ALLAH cc razı olsun...kardeşlerimden

hepimizin varacağı şey.güzwldi kardeşim

okumanıza memnun oldum kardeşim...

kıssadan hisse

MollaCami.Com