Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

TeamViewer Uzak masaüstü proğramı

Bir kardeşimizin yardımı ile buradan yüklemiştim.
Çok güzel bir program uzun zamandır kullanıyorum.
Paylaşım için teşekkürler....

şim di bunu yükelrken hangisini seçecegimizi bilemiyoruz.o yüzden başka bir yerde buldugum bu bilgi eminimki herkesin işine yarayacaktır.

TeamViewer; kolay kullanımlı, kullanıcı dostu, özel ayar ve ekstra bilgi gerektirmeyen bir uzaktan yardım, dosya aktarımı, sunu paylaşımı, VPN bağlantısı programıdır.

TeamViewer Programı ile;
# Uzaktan Yardım,
# Karşılıklı Dosya Aktarımı,
# Karşılıklı Sunu Anlatımı/Paylaşımı,
# VPN Bağlantısı (Virtual Private Network/Sanal Özel Ağ)

Bilindiği gibi uzaktan yardım işlemi yaptıran birçok programı kullanmak için modeminizde port yönlendirmesi, ekstra birçok kullanım öncesi işlemi yapmanız gerektiğinden çoğu kullanıcı ya bu işlemleri bilmemekte veya yapamamakta ya da yanlış yapmaktadır.

Fakat TeamViewer programında ekstra modem, güvenlik duvarı, güvenlik programı ayarı yapmadan, fazla uzmanlık gerektirmeden, karşı tarafa birçok sıkıcı işlem yaptırmadan sadece bir oturum numarası ve parola ile çok faydalı işler yapabilirsiniz.

TeamViewer Kullanımı :
Programın kullanımı oldukça basit olup aşağıda anlatılmıştır.
Uzaktan Yardım işlemini gerçekleştirebilmek için önce TeamViewer Programını bilgisayarınıza kaydedip, kurmalı veya çalıştırmalısınız.
Programı Kurarak Çalıştırma ve Kurmadan Çalıştırma için bu sayfadaki resimli eğitimden faydalanabilirsiniz.

1 - Programı innDirdikten sonra üzerine fareniz ile çift tıkladıktan sonra, exe uzantılı bir program dosyası olduğu için işletim sisteminiz bir uyarı verip programın çalıştırılmasını onaylamanızı veya güvenli değilse reddetmenizi isteyecektir. Bu aşamada Çalıştır komutunu seçmelisiniz.

2 - Karşınıza gelen ekranda Install ve Run olarak iki seçenek olacaktır. Programı Kurarak Kullanmak için Install, Kurmadan Çalıştırmak için Run seçeneğini seçip alttaki Next butonuna basmalısınız.

NOT : Programı bilgisayarınıza kurarak kullanmak isterseniz; bilgisayarınızda oturum açmış olduğunuz kullanıcınızın bilgisayarın yönetici haklarına sahip yani Administrator yetkili bir kullanıcı olması gerekmektedir. Kurmadan kullanma seçeneğinde böyle bir gereklilik yoktur.

3 - Üreticinin Kullanım Sözleşmesini “I accept…” şeklinde başlayan cümlenin yanındaki kutucuğu işaretleyerek onaylamalısınız.

4 - Bolca mavi rengin hâkim olduğu son ekranda yapmanız gerekenler ise;
Eğer siz karşı tarafa bağlanıp işlem yapacaksanız : Programı karşı tarafta da aynı şekilde kurmalı veya çalıştırtmalı ve karşı taraftan sizinle aynı ekranda göreceği ID ve Password bilgilerini size ulaştırmasını sağlamalısınız. (Telefon, Msn veya E-posta ile)
Karşı taraftan alacağınız ID bilgisini karşınızdaki ekranın sağında bulunan Create Session başlıklı kısımdaki ID alanına yazıp, altındaki yuvarlak seçim alanı Remote Support seçili olduğundan emin olduktan sonra Connect to partner butonuna basmalısınız.
İnternet hızınıza bağlı olarak 3-5 saniye gibi kısa bir sürede karşınıza Password girmenizi isteyen küçük bir pencere gelecek, karşı taraftan aldığınız şifreyi bu pencereye girerek onay butonuna bastığınızda, büyük bir pencere içerisinde karşı tarafın bilgisayarının masa üstü görüntüsünü aldığınızı göreceksiniz.

Eğer karşı taraf size bağlanacak ise : Yukarıda metinde anlatılan işlemin tersi yani siz kendi ekranınızda gördüğünüz ID ve Password bilgilerini karşı tarafa vererek sizin bilgisayarınıza bağlanmasını bekleyeceksiniz.

Bundan sonra karşı tarafa bilgisayarının faresinin kontrolünü size bırakmasını söyleyerek istediğiniz işlemi yapabilirsiniz.

Ben boyle bir program yuklemedim. Fakat pc de bir problem oldugunda, internet saglayicimizi telefonla aradigimzda, bir kac bi seyler yaptirip bilgisayarima giriyor. Mousei kendisi yonetiyor. Tedirgin oluyorum, guvenilirmi diye. Banka memurlarinin kart sifreni sormasi gibime geliyor. Actigi sayfalari kendimde gorebildigime gore bir sorun olabilirmi sizce?

Size ait her şeyi görebiliyor kısacası. Her şeyi görebildiği gibi istediğine de mühahale edebiliyor. Açıkçası ben tanımadığım birinin bilgisayarımda gezinmesinden çok rahatsız olurum. :) Tanımıyorsunuz ki güvenesiniz.

Program Tanıtımları

MollaCami.Com