Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Özel yetenek sınavları başlıyor

Anadolu Üniversitesi, 2008-2009 öğretim yılında, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Güzel Sanatlar Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Devlet Konservatuarı, Sivil Havacılık Yüksekokulu ve Engelliler Entegre Yüksekokulu’nun bazı bölümlerine özel yetenek sınavı ile öğrenci alacak.

--------------------------------------------------------------------------------

Anadolu Üniversitesi, 2008–2009 öğretim yılında, 6 fakülte ve yüksekokula özel yetenek sınavı ile öğrenci alacak. ÖSS sonuçlarına göre fakülte ve yüksekokullar için belirlenmiş olan taban puanı almış olan üniversite adaylarının başvurabileceği özel yetenek sınavları, bu birimlerin bulunduğu yerlerde yapılacak. Bu birimlere kayıt yaptırmak isteyen adaylar, belirlenen tarihler arasında özel yetenek sınavına girmek istedikleri fakülte veya yüksekokullarda ön kayıt yaptırarak sınava girmeye hak kazanacak. Özel Yetenek Sınavı ile öğrenci alacak fakülte ve yüksekokulların ön kayıt tarihleri ise şöyle;

Eğitim Fakültesi: 04-21 Ağustos 2008

Sivil Havacılık Yüksekokulu Pilotaj Bölümü 15-17 Ağustos 2008

Sivil Havacılık Yüksekokulu Hava Trafik Kontrol Bölümü 25-26 Ağustos 2008

Devlet Konservatuarı: 04-15 Ağustos 2008

Engelliler Entegre Yüksekokulu : 25-29 Ağustos 2008

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu : 11 -15 Ağustos 2008

Güzel Sanatlar Fakültesi : 18-25 Ağustos 2008

Adaylar Özel Yetenek Sınavları ile ilgili ayrıntılı bilgiye www.anadolu.edu.tr internet adresinde, Rektörlük Duyuruları Bölümünden ulaşabilirler.

alıntıdır.

Açıköğretim/AÖF Üniversite Lise

MollaCami.Com