Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

AYRILIĞI DAİR

Seni ilk tanıdığımda,masum bir melek, annesini kaybetmiş bir kuzu,,yeni doğan günahsız bir bebek,askere giden kıza kuzusu,yeni yağan bembeyaz bir kar sanmıştım,
Beni yanıltığın için,meleği şeytan,kuzuyu kurda kaptıran,bebeği diri diri öldüren,kına kzususna pusu kuran,bembeyaz karı simsiyaha boyayan sen olduğun için bu satırlar sana...
Sırf ama sırf babanızın olmamasından dolayı sana ve ailene zarar vermediğim için,Allah Reseülünün ,yetimler Allahın emanetidir,onları üzmeyiniz,bunları öğrendikten sonra resim,dosya,100lerce mektup, sana ait ne varsa kaldırdığım ve bildiğin hal de benim hakkımda karalama kampanyasına krıştığın için bu satırlar sana
Bu satırlar senin yüreğini kanatacak,kalbini acıtacak,her kelime boğazında düğümlenecek,yutkunamayacaksın,benden sonra bırak mutlu olmayı birgün bile huzuru bulamayacaksın.bunları kaderin cilvesine bağlayan rabbime şükretmediğin için bu satırlar sana
Bu sana son yazışım…” ben bunları hak ettmedim… Ama sen herşeye müstehaksın,
üzülmelisin, kırılmalısın, parçalanmalısın, yok olup gitmelisin… Senin
söylediklerinden daha değerli başkalarının ne dediği, senden daha değerli
bakanlarının ne düşündüğü demek bu. düşündüklerinin, hissettiklerinin ve yaşadıklarının
benim için zerre kadar önemi yok demek değilse ne bu? Sen istediğini söyle,
senin söylediklerinin hiç bir anlamı yok demek değilse ne bu?
Sözlerime nereden nasıl başlayacağımı,bilmiyorum,Bu yazacaklarım senin için bir mektub olmasına rağmen benim için,gecenin üçün de yankılanan bir yüreğin umut kıtıntılarıdır...Sana dair nefretler volkan gibi patlardı kalbim de cayır cayır yanarken,sıkmak vardı sana yaşatıkların için,hem de alnıyın ortasına,ihanetin bedeli vardı sonra sana dair yarım kalan,yetim olmadığına ardırmamak vardı hayat dair...Ama senin de mutlu olmaya hakkın vardı ve benden öncekilerin yaptıkları psikolojik bozukluğu anlamamak için hakkı inkar etmek vardı..
Düşünsene bir,tanımadığının birisinin dünmyasına girip,onu aşk vaatleriyle kandırıp,hayelleriyle umutlarıyla oynayıp,sonra da ihanetin daniskasını yapıp çekip gitmek....ALLAH ı şahit koşmak,geceyi gündüz ,gündüzü gece yapmak,ve arkasında gözü yaşlı bir yürek bırakarak çekip gitmek kime yakışır kuzum...
oku oku, bi daha oku!! bul izlerini silinmiş anılarımda seni bu denli içimde büyüten bendim ne var ki sildim şimdi acımaz canım, yanıklarım, yalnızlıklarımla....Bak sıkılma okumaya devam et emeğe saygı duy allah aşkına sana yazılmış bu satırlar...Sustugumdan anla beni. Uzaktayım senden biliyorsun hemde nasıl. Elimi uzatsam dokunabilir miyim diyorum, ü$üyorum... Önceleri acın vardı sonraları sevgin, sevgin gitti acın kaldı -ki o bile yetmiyor artık... Sana kar$ı $ahidim yok...
Tenim yanıyor, üşüyorum...
İnadına yaşamak varya evet evet ben de galiba seni inadına yaşıyorum... Bir türlü bana yaptıklarını hatırlayıp,ihanetinle sabahlara kadar acılar içinde kalıyorumuşum,bunlardan kime ne sane ne? Kırılan kalbim,kaybolan hayellerim,sana dair söylenmemiş sözlerim,gözyaşıyla ıslanmış yüreğim,içime düşen kara sevdanın sıkıntısı,saman kağıtlarından sana dair binlerce şiirler,öyküler varsa,ben her gün yanıyorsam,yıkılıyorsam,kime ne sanene?
Şuan aklıma sana dair bir anım geldi. paylaşayım. "aşkım tutki biz evlendik senin bir göz odan bile yok kendine ait," bu sözler bana çok koydu düşünsene bir göz oda için çekip giden sevgiliye ne söyleyebilir o insan şair de olsa,Bir göz oda için sevgiliyi terkeden sana Rabbim inşallah göz göz odalar verir de o bitmek bilmeyen para hırsını doyururusun.Ve o göz odalar da Mewlam hep benim hayelimle yaşatsın seni...
Sözlü olmuş kız,yakında evlenecek kız,ismini bile anmaktan hicap duyduğum kız.,bunca insanın ahını alıp sonra da utanma dan bir elveda,bir hak hukuk aramadan yeni aşkların erkeklerin peşinde olan kız,Mutlu bir yuva kuracağını mı zannediyorsun??Beni yanlış anlama üzülürüm sonra,mutlu olman için en fazla çırpınan da benim ben,ayrıca evlendiğine en fazla sevinen de ben hatta geç kaldığını söyleyen de benim ben...İçim rahat bundan sonra,sana dair içim de acılar,korkular,çileler olmayacak ne mutlu bana,İnanmıştım sana biliyormusun?Nesli den sonra o kadar boşluk oluşmuştu ki yüreğim de senle o boşlukları doldurmak vardı.Heyhat ki heyhat boşluğu okyanus kadar derinleştirdin ve ilk defa düştüm ve bu kadar kolay inandım sana tatlı sözlere muhtaçtı yüreğim... Sen gugurnla oynas bakalım...
Şu ikide bir "hem ben artık sözlü bir kızım kelimesi sana ne kadar yakışıyor,sözlü olman,biriyle evlenecek olman,bana yaptıklarıyın ettikleriyin,çektirdikleriyin,faturasını ödeyecek mi? Diyeceksin ki ama tövbe ettim.. Bu kaçınçı tövbe allah aşkına yamalı tövbelerden bıktım.Eğer insanın kalbini kırıp,ihanet edip,son rada ikide bir tövbe etmek varsa o kitapta ben o kitabı inkar ederim... Ya kuzum Allah aşkına merak ediyorum,Senin kitabın var mı? varsa nedir,Allah ı şahit koşup,yemin edip sonra da büyük konuşmuşum demek,ihanet,yalan söylemek hangi kitaptan yazıyor.....Amacım seni üzmek değil,gerçekleri gör bil istiyorum.Her şey yazılabilir bu beyaz kağıda ben de seni yazıyor karalıyorum karalayabildiğim kadar..Şunu da bil ben gibi insanlar bilirler ki sana yazılan her harf,hece,kelime,cümle,paragraf kıyamet gününde sende davacı olacakalrdır.Gün gelir hesap döner,ödeşiriz yani,Ben den Allaha havelesin sen o yeter sana,yanlış anlama beni sen azaptada günahta da ona aitisn ve ondan başkası senin derdine derman olmayacak.
Bak söylediğim şeylere. Adamın kadını olmuşsun,Yakında düğünün olacak.Bırak seni, benini bile kıskanıyorum onda. Desene sana ne, sen istedin bunu.
Sen kendine bak Döneklik yapacak birini seversen bırakırda gider seni .Yaslar bir başkasının göğsüne başını ,Bende "seni seviyorum" der.Bilmez ki yüreğin onda kaldı Başroldeyken figüran olduk be ..Şimdi çok uzaklardasın eski sevgilimSen gururunla oynaş yosmam. Bana yeter içkim ve senden sonra ki sigaram . Giderken bıraktığın resmin ve yüreğimdeki ağrı,ağrılarıma derman olamayacağın için bu satırlar sana...?
ne kadar büyüksün değil mi? küçük dağları sen yarattın emin ol bundan.. burun kıvırdığın ve ezdiğin tüm yürekler ki Allah şahittir, bir gün hesabını soracak senden emin ol..
sevgili rolündeki yalancı aşık… vallahi üstünde şık durdu bu yalancılık.. özünle aynı kıyıya vurduğundan mıdır bilinmez kalbin gibi is tutmuş üstünde yalanların…
ölürsün aşkından deme ve hiç kimseye söylemedin şimdiye kadar seni seviyorumlarını.. seviyorum senin bu yalan, sevdalı sözlerini.. inandığımdan mı ?tabiki hayır.. insan istiyor bazen yalandan da olsa bir çift tatlı söz..
senin için ağlamıştım sanırm.. evet evet ağlamıştım… aldırmamıştın aldrışlarıma.. ne sandın sevdiğin vazgeçilmez misin?Vazgeçilmez olan ALLAH tır,
Gidene Kal demek bizim işimiz degil yakışmazda perceminden tutamam ayagına prangalarda vuramam gel die hic kimseyi cagırmadım gidişinde gelişin gibi senin kararın şimdi neden kal demedin die beni suclarsın... hani aklın kendine yardı, hani zaman herşeyi bir bir sarardı, şimdi nie yanarsın beni nie suclarsın ! unuttun mu gittigin gün hanı bana bişey olmazdı die üzüntümü hafife almıştın! !!
aşkıma yandıgımda sen bunu anlamamıştın ayrılıga yanması asaletimdendir ...((( AYRIGA YANANMI YANACAK YANACAK AYRILIK BULAMAYANMI İŞTE SEN BUNU BİLE ANLAYAMAMIŞTIN)...)))
Şimdi sorma sırası ben de ne olmuş ki bana ,yine dimdik,yine güçlüyüm son gün de söyledim sana yine söylüyorum.Her şeye rağmen bana bir şey olmaz,çünkü ben adam gibi adamım...
Beni unutamayacaksın biliyorum,Biz hiç istemesek de…Gerçekler eskisi gibi yine sahte yüzlerin arkasında saklanacak.Pişmanlıklarımız sürecek ve biz bir daha o eski biz olmayacağız.İnsan hiç gülümsemesi gereken zamanda durup dururken hüznü yerleştirir mi içine? Diline sitemli sözler, yüreğine burukluk yükler mi hiç? Yine tam açık olmadı galiba,
çoğu zaman gözlerde sızıntı, kimi zaman siyaha çalan kaybedilmiş umuttur yenilmek..kabullenene kadar inanılmaz savaş verirsin her seferinde daha da içini acıtarak..her ayağı kalkışta yepyeni umutsuzluklara çarpar yağın bir dal arasın tutunmak için bulamazsın..sorgularsın hayatını ne yaptım , ne istedim, ne buldum diye..etrafındaki kalabalıklara gözün çarpar ve daha da üzülürsün koca bir hiç olduğunu anımsatır o an sana belleğin.. yaptığın belki sadece önemsenmektir, önemsediklerin kadar..dürüstlüğünde dem vurursun.. kötülerinsin sen dünya demogojisi belirir beyninde.. bir onlar kadar yer edemedim diye hayıflanırsın..sonra o gelir.. yitmiş bir sayfada bıraktığın yada bırakıldığın o.. aşkım deyip bir zaman hayalini kurduğun tüm insanlardan kutsal gördüğün..sonraa ağlarsın hıçkırırcasına ve bilirsinki bu batak düşüncelerin içine itende seni o dur..derin bir nefes alırsın ve dersin.."yenildim"..bu itiraf daha da kanatır yüreğini ama devam edersin yaşamaya..tıpkı kanadı kırık bir kuş gibi yeniden uçmaya çabalarsın ama gökyüzü artık senin değildir sen de eskisi gibi..

(Bu mektub da ismini bir kere bile anmadım.Kendi ismimi de kulanmamaya özen gösteridm.Benim yazdıklarım,yaptıklarımın hiçbirisin de seni üzmek,yıpratmak gibi bir niyetim yoktur.Mutlu olmanı isterim allah şahit,beni de dualarına katmanı istiyorum.Tekrar söylüyorum şair yürekli insanlar bendeniz de dahil,çabuk sinirlenirler,çabuk kızarlar,bu ruhun böyle olmasından kaynaklanır.Ayrıca elyazımla yazdıklarımı bilgisyardan çıktı aldım.N edeniş ise eğer sana bu mektub ulaşmassa tekrar bana dönme olanağı olmadı için... ."""İçimden geçen söylenmemiş sözler bitti sana dair"""...Meçhul birisi olarak hayataında beni de misafir ettiğin için sana teşekür de etmeyeceğim,yada hiçbir yaptığımdan pişmanlık duymayacağım,
şimdi hiç kımıldama,otur oturduğun yer de,Gözlerini kapat ve iki dk beni düşün,hem gözlerin ıslanmasın zamansız,kalbini de ferah tut,benden sana kötülük gelmez,yüreğin her zaman ki gibi yufka olsun,Kırdığın ,incittiğin,üzdüğün,dostlarıyla arasını açıp ihanet edip sonra da çekip gittiğin,sen her şeye rağmen mutlu ol.
Cuma KÖSE

:'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(

Sevgi, Özlem...

MollaCami.Com