Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Kurşun Kalem Gibiyiz...

Kurşunkalem Gibiyiz...
Hiç kurşunkalemle aramızda benzerlikler olabileceğini düşündünüz mü?

"Nasıl?" dediğinizi duyar gibiyim. İşte açıklaması:

*Kurşunkalem gibiyiz, hatalarımız düzeltilebilirse de izlerini tümüyle yok edemeyiz. Geçmişi değiştiremeyiz ama düzeltme yoluna gidebiliriz.

*Kurşunkalem gibiyiz, acılarımız bizim kalem açacağımızdır. Yaşadığımız zorluklar kişiliğimizin biçimlenmesine yardımcı olurlar.

*Kurşunkalem gibiyiz, birisinin elimizden tutmasına izin verirsek çok şey yapabiliriz.

*Kurşunkalem gibiyiz, her fırsatta izimizi bırakabiliriz. Yaşamda var oluş nedenimiz budur, izimizi bırakmak. Belki küçük bir yolda, belki birlikte olduğumuz insanlarda, belki yetiştirdiğimiz insanlarda, ama kesinlikle arkamızda iz bırakmaya çabalamalıyız.

*Kurşunkalem gibiyiz, içimizde ne olduğu önemlidir. Anlayış ya da hoşgörüsüzlük, sevgi ya da şiddet, barış ya da huzursuzluk, nezaket ya da benmerkezcilik, umut ya da umutsuzluk, yüreklilik ya da korku, önemli olan içimizde ne olduğudur.

Şimdi yazı yazmak için elinize bir kurşunkalem aldığınızda, bir an için durun ve bu küçük yazı aracını düşünün. O, bize yaşam hakkında kimi önemli dersler öğretmektedir..

*Kurşunkalem gibiyiz, içimizde ne olduğu önemlidir. Anlayış ya da hoşgörüsüzlük, sevgi ya da şiddet, barış ya da huzursuzluk, nezaket ya da benmerkezcilik, umut ya da umutsuzluk, yüreklilik ya da korku, önemli olan içimizde ne olduğudur.

tesekkurler

tesekkürler paylasim icin emin-can...

demekki tek deli afaki degilmis !...
genel olarak (o kadar detayli olmasada) öylesi benzetmeler yaparim...!
bazen. sabuna bile benzettigim olur kendimi...!

okuyan gözlerinize sağlık...

Bu güzel paylaşım için teşekkürler kardeşim,ellerine sağlık...

evet kurşun kalem gibiyiz,kalemime baktım da
ne kadar sağlam durursak hayatın karşısında o kadar az küçüleceğimizi anladım...
teşekkürler güzel bir paylaşımdı :)

Mâdem kurşun kalemiz; izi kalsa da bunu silmek için tek silgimiz var. O da tövbemizdir.

Bunca hatalarımıza rağmen Rabbimizin mağfireti gazâbının her dâim önünde.

Yanlış da yapsak, izi de kalsa Rabbimizin merhamet gemisinde olduğumuz müddetçe doğru istikâmetteyiz demektir.

Mevlâ'm bu idrâkla yaşayıp bu idrâkla ölmeyi nâsip eylesin.

Güzel teşbih yapılıp, güzel bir yazı kaleme alınmış. Teşekkürler Ali Emin...

demekki tek deli afaki degilmis !...
genel olarak (o kadar detayli olmasada) öylesi benzetmeler yaparim...!
bazen. sabuna bile benzettigim olur kendimi...!

Sen beni bi görsen kendimi nelere benzetiyorum. :D Ama kendimi en çok benzettiğim obje; taş. :)

Hem; kendini sabuna benzetmen güzel. Sabun temizlik için vardır. Ortalıkta kir ve pislik bırakmaz. Tıpkı güzel ameller gibi. :)
Dilerim sen de güzel amellerle tıpkı bir sabun gibi bütün günahlarını temizlersin. :)

Sen beni bi görsen kendimi nelere benzetiyorum. :D Ama kendimi en çok benzettiğim obje; taş. :)

Hem; kendini sabuna benzetmen güzel. Sabun temizlik için vardır. Ortalıkta kir ve pislik bırakmaz. Tıpkı güzel ameller gibi. :)
Dilerim sen de güzel amellerle tıpkı bir sabun gibi bütün günahlarını temizlersin. :)

amin...ALLAH-cc tekrar tekrar razi olsun firdevs...
bu yaziyi okudugumda + kullanma hakkim 1 saatligine alinmis ekimden... kusura bakma...
bi + borcum olsun ;)

amin...ALLAH-cc tekrar tekrar razi olsun firdevs...
bu yaziyi okudugumda + kullanma hakkim 1 saatligine alinmis ekimden... kusura bakma...
bi + borcum olsun ;)

Aman Afaki ben onun için mi yazdım :)

Sadece gönlü güzel bir Molla'lı kardeşlerimizden birine temennilerimi sundum. Dilerim temennilerim yerini bulur. :)

okuyan gözlerinize sağlık...

Serbest Kürsü

MollaCami.Com