Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Hazreti Ali ile Hazreti Fatıma validemizin Düğünleri !

Bu sabah okuduğum ''Menakıbı Çehari Yari Güzinde Hazreti Ali rha efendimizin zevcesi müminlerin annesi Hazreti Fatımatüzzehra Rha ile ilgili bir menakıb varki parmak ısırtır...Aşık olanı tarumar eder...şöyleki ; (aslında menakıbı tam yazamıyorum kitaba muracaat olunsun) Hazreti Ali efendimiz ile nikah edeceği zamandan evvel hazreti cebrail peygamberimizin asm yanına geliyor ve ''Allah selam ediyor habibime deki ben izz ve şanımla cengaver Ali ile Fatıma nın nikahını yaptım O nu aliye verdim.sen dahi onların nikahını yap...)
Peygamberimiz soruyor ya cebrail ''sizin yaptığınız düğünü düşünüyorum...''
Cebrail as ''Ya Rasulallah asm düğün şöyle oldu Cennetin kapıları açıldı cehennemin kapıları kapatıldı...Cennetteki bütün hüriler süslenmiş şekilde saf oldular cennet daha süslendi ve hepimiz Tuba ağacının etrafında toplandık...Ve hiç duymadığımız güzel rüzgarlar esmeye başladı böylece sürdü...
Peygamberimiz şükür secdesine kapanıyor ve Kızının yanına varıyor...Bundan sonrası dahada güzel....Devam edecek...

''hazreti Allah alinin vekili oldu bende (cebrail)fatıma nın vekili oldum nikah kıyıldı...''

Serbest Kürsü

MollaCami.Com