Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Videofon, En Fazla İşitme Engellileri Sevindirdi...

VİDEOFON, EN FAZLA İŞİTME ENGELLİLERİ SEVİNDİRDİR

- Türk Telekom'un yeni hizmeti videofon, en fazla işitme engelli vatandaşları sevindirdi. Görüntü sayesinde bu kişiler, birbirleriyle işaret dilinde konuşarak anlaşabilecek.
Türk Telekom tarafından 30 Mayıs 2008 tarihinden itibaren piyasaya sunulan görüntülü iletişim teknolojisi videofon, birçok kolaylığı da beraberinde getirecek. Bugüne kadar görme engellilerin faydalandığı, fakat işitme özürlülerin faydalanamadığı telefon hizmeti, videofon sayesinde onlara da sunulmuş olacak.

Karşısındakiyle anlaşabilmek için dudak okuyan ya da işaret dilini kullanan işitme engelliler, görüntülü telefon sayesinde işaret dilini kullanarak karşısındakiyle anlaşma imkanı bulabilecek. İnternet üzerinden çalışacak olan görüntülü telefon hizmeti için abonelerin öncelikle geniş bant internet (ADSL) kullanıcısı ve Türk Telekom abonesi olması şartı aranıyor.

İnternet hızının da en az 1024/256 KBit/s olması gerekiyor. Türk Telekom, kampanya için başvuran abonelerine görüntülü telefon cihazını 3 gün içerisinde ücretsiz olarak bağlayacak. Tüm vergiler dahil ayda 29 YTL'ye 3 bin kontör yani 50 saat görüntülü konuşma imkanı sağlayacak. Görüntülü telefondan şimdilik sadece görüntülü telefonları arayabilecek olan aboneler, bu uygulama için yeni bir numara almayacak.
Cihazın kurulumunu Türk Telekom müşterilerinden randevu alarak yapacak. Türk Telekom videofon konuşma bedelleri ise ev ya da iş yeri telefonu faturasında ayrıca belirtilecek. Kullanıcılar videofon cihazları ile internette dolaşabilecek, e-posta gönderebilecek ve görüşme esnasında karşı tarafın fotoğrafını çekebilecek. SIM kart okuyucu özelliği sayesinde cep telefonuna kayıtlı ev veya iş numaraları cihaza kopyalanabilecek. Ayrıca, aboneler görüşme yaparken, istedikleri anda karşı tarafa görüntüsünün gitmesini engelleyebilecek.
Türk Telekom'un videofon hizmeti, bugün Sivas basınına tanıtıldı. Telekom hizmet binasında düzenlenen tanıtım toplantısında konuşan Sivas Türk Telekom Müdürü Veysel Akçıl, videofon hizmetinin en çok işitme engelli vatandaşları sevindireceğini söyledi. Akçıl, Telekom'un yeni hizmeti sayesinde işitme engelli vatandaşların yanı sıra uzakta yaşayan aile bireyleri, askerler, öğrenciler ve isteyen herkesin yakınlarıyla ve arkadaşlarıyla görüntülü olarak konuşabileceğini kaydetti. Videofon hizmeti için vatandaşların taleplerini almaya başladıklarını ifade eden Türk Telekom Müdürü Akçıl, tıpkı internette olduğu gibi bu hizmetin de çok hızlı bir şekilde yaygınaşacağına inandığını sözlerine ekledi

(CİHAN)

size bir şey söyliyeyim mi ?bu görüntülü olayı türktelekom eline yüzüne bulaştıracak çünki alpyapı buna müsait degil hala bakır kablolar kulanılıyor,data akışı fazla oldugundan bakır kablolar yetersiz kalıyor yarın yagmurlar başladıgında kablolar nemlenecek daha kötü olacak.1 megabitte çalışacak diyorlar yalan çalışmayacak halkı kandırıyorlar sabit ve cep leri arıyamıyorsunuz ek bir masraf malum devir ekonomi devri.daha saymıyacagım kadar çok sebeb var
şimdilik kalsın enaz 1 senesi var

size bir şey söyliyeyim mi ?bu görüntülü olayı türktelekom eline yüzüne bulaştıracak çünki alpyapı buna müsait degil hala bakır kablolar kulanılıyor,data akışı fazla oldugundan bakır kablolar yetersiz kalıyor yarın yagmurlar başladıgında kablolar nemlenecek daha kötü olacak.1 megabitte çalışacak diyorlar yalan çalışmayacak halkı kandırıyorlar sabit ve cep leri arıyamıyorsunuz ek bir masraf malum devir ekonomi devri.daha saymıyacagım kadar çok sebeb var
şimdilik kalsın enaz 1 senesi var

Sabır... sabır... sabır...
Allah'ın izniyle ufak tefek aksaklıklar da İnşallah düzelir...
Bizim devletimiz bunun da üstesinden gelir evelallah... ;)

Sabır... sabır... sabır...
Allah'ın izniyle ufak tefek aksaklıklar da İnşallah düzelir...
Bizim devletimiz bunun da üstesinden gelir evelallah... ;)

devlet demişsin hemşo da telekom özelleşti biliyosun dolayısıyle bunlar ufak aksaklıklar degil
nerden biliyosun diyeceksin telekomla iç içe biriyim de ordan vesselam ;)

devlet demişsin hemşo da telekom özelleşti biliyosun dolayısıyle bunlar ufak aksaklıklar degil
nerden biliyosun diyeceksin telekomla iç içe biriyim de ordan vesselam ;)

Şey ::) ::) ::) ben o detayı atlamışım...Ne yaparsın ihtiyarlık işte ;D ;D ;D ;D

Şey ::) ::) ::) ben o detayı atlamışım...Ne yaparsın ihtiyarlık işte ;D ;D ;D ;D

Allah seni sevsin,ihtiyarlıgında gençligin gibi olsun

Allah seni sevsin,ihtiyarlıgında gençligin gibi olsun

Amin...

ben aldım gayet de memnunum ya benim bi sorunum olmadı. seninki şansızlık olmuş heralde :)

ben aldım gayet de memnunum ya benim bi sorunum olmadı. seninki şansızlık olmuş heralde :)

Senin ki derken... :-\ :-\ :-\
Ben almadım ki Yasin kardeş... ::)
Çağrı27'de Türk Telekomda çalıştığı için böyle bi izahta bulundu... :)
Bu arada Videofonunuz hayırlı olsun... :) ;)

Engelliler Köşesi

MollaCami.Com