Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Yeni Bir Sayfa Mı Yoksa Silgi Mi Tercihiniz?

Sürekli ailemiz,annemiz,babamız,yahut çevremizdeki her hangi biri ne olursa olsun bize hep iyi davranmamızı,şu 3 günlük dünyanın 3 gününde mutlu geçirmemiz gerektiğini söylenir durur.
Öyledir ki insanların hayat felsefesi olmuştur bu durum.
Kötü yada olumsuz bir hareket sergilediğimizde bizim bile dikkatimizi çeker.
Hatta söylenenler o kadar sıkar ki bizi bildiğimiz şeyler niye söylenip duruluyor bi daha diye sitem ettiğimiz günler olur.
Çünkü bize göre biz bu söylenenlerin hepsini biliyoruzdur.
Öyle Değil mi?

Peki söyleyin o zaman;
Kaçımız uyguluyoruz?
Kaçımız o çok bildiğimiz iyiliklere yaşamımızda yer açıyoruz?
Kaçımız hiç kalp kırmadan gün geçiriyor?
Kaçımız o hayat felsefemiz olan şeyleri gerçekten uyguluyoruz?

Hepsinden tam not aldım diyen varmı içimizde?

Hadi gelin 1 kez daha cesaretimizi toplayıp,öz güvenimizi alıp, kırdığımız kalpleri yaptığımız ve hala içimizde olan o yaşanmışlıkları bir kenara atıp yeni sayfa açalım tüm değer biçilmiş dostluklara,arkadaşlıklara,değer verdiğimiz yada vermek istediğimiz herşeye yeni bir sayfa açalım.

-Yok yok yaptığım yada yapmış olduğu şey affetsemde yada affedilsemde yinede bir iz bırakır mı diyorsunuz, O zaman silgiyi tercih edebilirsiniz.
Yaşanmışlıkları silip izi kalanları ise görmezlikten gelmek hiç silinmemiş bir kağıttan daha iyidir şüphesiz....

Güzel paylaşım için teşekkürler kardeşim..
Emeğine sağlık..

çok güzel bir paylaşım anlam dolu..kimin yazısı merak ettim desem paylaşır mısınız "maide" kardeşim.

teşekkürler

çok güzel bir paylaşım anlam dolu..kimin yazısı merak ettim desem paylaşır mısınız "maide" kardeşim.

teşekkürler

Rica Derim. Gözlerinize sağlık.
Bu benim kendi yazım.

gerçekten tebrik ederim çok güzelmiş kardeşim ;)

Beğendiğinize sevindim kardeşim :) ;)

Çok güzel bir yazı...Tebrik ederim kardeşim...

Yok yok yaptığım yada yapmış olduğu şey affetsemde yada affedilsemde yinede bir iz bırakır mı diyorsunuz, O zaman silgiyi tercih edebilirsiniz.
Yaşanmışlıkları silip izi kalanları ise görmezlikten gelmek hiç silinmemiş bir kağıttan daha iyidir şüphesiz....

Çok hoştu..

Beğendiğinize sevindim
Gözlerinize Sağlık.... :)

Emegine saglik kardesim Allah razi olsun ins.

Serbest Kürsü

MollaCami.Com