Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Aşk:Üç Harf Beş Nokta..

Neden mi üç harf beş nokta. Çünkü aşk ya da ışk kelimesi ayn, şın ve sad harflerinden ve bu harflerin üzerindeki üç noktadan müteşekkilde ondan.

Harflerle sınırlı, noktalarca sınırsız…Dur-durak bilmeyen, engel tanımayan. Girdiği her yerde baş tacı. Sultanlar sultanı, gönüller ilacı. Hükümranlığı ile dillere destan. Bütün canlar O’ndan, O’nunla, O’na hayran. Aşk deyince sarsılır âlem. Ne arş kalır, ne kürsî ne de levh u kalem. Serâpâ kaplamıştır her yanı. Görünen, görünmeyen ne varsa hepsine can.

Cana can katan ölümsüzlük iksiri, tüm canlara cânân. En kutsal yasa, en büyük tasa ve en küçük; devâsâ. Aşk; hareketsiz sükun, sükunetsiz hareket. Aşk; kelimelere sığmayan bereket. Aşk; dibi görünmeyen bir derya.

Yusuf’un güzelliğine tutulan Züleyha. Kimi zaman Ferhad, kimi zaman Şîrin, kimi zaman Mecnun ile Leylâ…Ne uzunluk, ne derinlik, ne de genişlik. Noktanın sonsuzluğu bu! Noktanın sonsuzluğu kadar AŞK, AŞK’ın sonsuzluğu kadar nokta.

Her şey bir noktadan sudur eder, her şey bir noktada sükun bulur. Varını-yoğunu AŞK’a verdiren bir yoksulluk macerası bu! AŞK’ın hükmüne râm olan Aşk süvarilerin yolculuğu bu! Aşk’ın Hükümranlığı ile Aşk’ın kılavuzluğunda…

Aşk geldi kan gibi, damarlarıma, derime doldu.

Beni benden aldı, varlığımı sevgiliyle doldurdu.

Vücudumun bütün cüzlerini dost kapladı.

Benden bana kalan bir ad ancak. Ötesi hep O…

//Alıntıdır

Paylaşımınız için Teşekkürler...

Rica ederim..

Allâh adın her kim ol evvel anâ
Her işi âsan eder Allâh anâ

Allâh adı olsa her işin önü
Hergiz ebter olmaya anın sonu

Bir kez Allâh dese şevkile lisan
Dökülür cümle günah misli hazan

İsm-i pâkin pâk olur zikreyleyen
Her murada erişir Allâh diyen

Aşk ile gel imdi Allâh diyelim
Dert ile göz yaş ile ah edelim

Süleyman Çelebi ne güzel anlatmış o aşkı mevlid i şerifinde

Kesinlikle..
Katılımın için teşekkürler kardeşim :)

çoook güzeldi emeklerinize sağlıkk

çoook güzeldi emeklerinize sağlıkk

Neden mi üç harf beş nokta. Çünkü aşk ya da ışk kelimesi ayn, şın ve sad harflerinden ve bu harflerin üzerindeki üç noktadan müteşekkilde ondan.

Harflerle sınırlı, noktalarca sınırsız…Dur-durak bilmeyen, engel tanımayan. Girdiği her yerde baş tacı. Sultanlar sultanı, gönüller ilacı. Hükümranlığı ile dillere destan. Bütün canlar O’ndan, O’nunla, O’na hayran. Aşk deyince sarsılır âlem. Ne arş kalır, ne kürsî ne de levh u kalem. Serâpâ kaplamıştır her yanı. Görünen, görünmeyen ne varsa hepsine can.

Cana can katan ölümsüzlük iksiri, tüm canlara cânân. En kutsal yasa, en büyük tasa ve en küçük; devâsâ. Aşk; hareketsiz sükun, sükunetsiz hareket. Aşk; kelimelere sığmayan bereket. Aşk; dibi görünmeyen bir derya.

Yusuf’un güzelliğine tutulan Züleyha. Kimi zaman Ferhad, kimi zaman Şîrin, kimi zaman Mecnun ile Leylâ…Ne uzunluk, ne derinlik, ne de genişlik. Noktanın sonsuzluğu bu! Noktanın sonsuzluğu kadar AŞK, AŞK’ın sonsuzluğu kadar nokta.

Her şey bir noktadan sudur eder, her şey bir noktada sükun bulur. Varını-yoğunu AŞK’a verdiren bir yoksulluk macerası bu! AŞK’ın hükmüne râm olan Aşk süvarilerin yolculuğu bu! Aşk’ın Hükümranlığı ile Aşk’ın kılavuzluğunda…

Aşk geldi kan gibi, damarlarıma, derime doldu.

Beni benden aldı, varlığımı sevgiliyle doldurdu.

Vücudumun bütün cüzlerini dost kapladı.

Benden bana kalan bir ad ancak. Ötesi hep O…

//Alıntıdır

HAY ALLAH BU BENİM GÖZÜMDEN NASIL KAÇMIŞ DİYECEKTİM AMA

Üye olmadan önce yazmışsınız eline emeğine parmaklarına sağlık kardeşim

canlara canan deva bir aşk dileğimle....
elinize sağlık...

Sizlerinde okuyan gözlerinize sağlık..:)

canlara canan deva bir aşk dileğimle....
elinize sağlık...

emeğinize sağlık sevgili serapta bir damla :)

Sizlerinde okuyan gözlerinize sağlık..:)

Allâh adın her kim ol evvel anâ
Her işi âsan eder Allâh anâ

Allâh adı olsa her işin önü
Hergiz ebter olmaya anın sonu

Bir kez Allâh dese şevkile lisan
Dökülür cümle günah misli hazan

İsm-i pâkin pâk olur zikreyleyen

Aşk ile gel imdi Allâh diyelim
Dert ile göz yaş ile ah edelim

Süleyman Çelebi ne güzel anlatmış o aşkı mevlid i şerifinde
emeğine sağlık kardeşim

Seninde okuyan gözlerine sağlık Gihanna kardeşim..:)

Paylaşımınız için Teşekkürler...

Serbest Kürsü

MollaCami.Com