Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Emniyet Kemeri ve Trafik Kazası

Arkadaslar benim icin degerlisiniz,
Posta Kutuma gelen mesajı sizlerle paylaşmak istedim...
Umarım sizde sevdikleriniz icin bu maili sonuna kadar okur ve emniyet kemerinizi takar, yanınızdakine kemerlerini taktırırsınız, sizden ricam lutfen ciddi bir sekilde okuyun ,

Hiçbir zaman unutma, istedigin kadar araba satınalabilirsin, ama insan
hayatını...

BIR OTOMOBIL 80/KM-H SABIT HIZLA DUVARA ÇARPIYOR.ISTE OLAYIN
GELISIMI...

Çarpısmadan
-26 milisaniye sonra ön tamponlar araca gömülür. Araç kendi ağırlığının 30 kati kadar bir kuvvetle frenlenir. Sürücü ve yolcular kemer ile baglı değillerse 80 km sürat ile araç içinde harekete devam ederler.

-39 milisaniye sonra sürücü koltuguyla beraber 15 cm öne dogru fırlamıstır.

-44 milisaniye sonra sürücü gögüs kafesiyle direksiyona çarpar. ve sonra araç ve içindekiler üzerinde etkiyen yavaslatıcı kuvvet 80 G ye ulasır (yani kendi ağırlıklarının 80 kati büyüklükte bir kuvvet üzerlerinde etkir)

-68 milisaniye sonra sürücü 9 TONLUK bir kuvvetle gösterge paneline çarpar.
-92 milisaniye sonra sürücü yanindaki yolcuyla beraber aynı anda kafasını ön cama çarpar, yolcu bu çarpmayla kafasına ölümcül bir darbe alarak camdan dısarıya firlar.

-100 milisaniye sonra direksiyon tarafindan tutulan sürücü tekrar aracın içine düser, o anda ÖLMÜSTÜR.

-110 milisaniye sonra araç yavasça geriye çekilmeye baslar.

-113 milisaniye sonra sürücünün arkasinda oturan yolcu sürücü seviyesine yükselir ve kafasıyla sert bir darbe yapar aynı anda kendisi de ölümcül bir darbe almıstır.

-150 milisaniye sonra tekrar sessizlik egemen olur; cam, çelik, plastik parçaları yere düşer.

-200 milisaniyeden daha kısa bir süre içerisinde her sey biter. nbs Ortaya çikan enerji inanılmazdir. 80 km/h hizda ortalama 1 ton ağırlıgındaki bir otomobili 30 metre yukariya fırlatabilir.

LÜTFEN OTOMOBIL HAREKET ETMEDEN ÖNCE EMNIYET KEMERINIZI TAKIN,TAKTIRIN...

Lütfeen... :'( :'( :'(

uyarı için tşk elr inş kaz abela vermez rabbim cümlemize

çok düşüncelisiniz saolun kardeşim...
araba kullanan ve binenler için hepimiz için çok önmli bir bilgi....
paylaşım için tşkkrlr...

tesekkürler kardesim ben kemeri takmadan arabaya anantari takmam cünkü almanyada cezalar agir ve ben alistim 30 senedir

benim ülkemde o kadar acayip durumlar oluyorki.ben kemerimi takmadan yolcu koltuğuna dahi oturmuyorum.polis birgün durdurdu.dedem kullanıyor arabayı.kemer takılı tabi.bana aynen şunu söyledi:

-Bizi görünce taktınız demiii !!

napan nasıl eden?taksan bi türlü takmasan daha bi türlü.ama yinede kesinlikle takalım.alışkanlık haline gelmeli.

2001 de trafik kazası geçirmiştim direksiyonda ben vardım
belediye otobüsüyle burun buruna çarpıştık

MEVLANIN verdiği ömür elbette ne ileri ne geri ona imanımız tam..
emniyet kemerim takılı olduğu için kazayı ucuz atlattım söylenmişti..

RABBİM kimseye ve banada böyle bir kaza nasip etmesin çok zor...

Serbest Kürsü

MollaCami.Com