Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Okyanusta ki adam...

Bir gün okyanusa yol alan bir gemi kaza geçirerek battı. Gemiden tek bir kişi sağ olarak kurtuldu. Dalgalar bu adamı küçük ıssız bir adaya kadar sürükledi. Adam ilk günler kendisini kurtarması için Allah (C.C)’ya yakardı ve yardım bulurum ümidiyle ufka baktı. Ama ne gelen oldu, ne giden.
Daha sonra rüzgârdan, yağmurdan ve zararlı hayvanlardan korunmak için ağaç dallarından ve yapraklarından bir kulübe yaptı. Sahilde bulduğu, gemiden arta kalan konserve, teneke gibi eşyaları kulübesine koydu. Günler hep aynı şekilde geçiyordu. Balık avlıyor, pişirip yiyor ve ufku gözlüyor, kendisini kurtarması için Allah (C.C)’ya yakarıyordu. Bir gün tatlı su getirmek için yürüyüşe çıkmıştı, geri döndüğünde kulübesinin alevler içinde yandığını gördü. Duman dans ede ede göğe yükseliyordu. Başına gelebilecek en kötü şeydi bu!!! Keder ve öfke içinde dona kaldı. Şimdi bu ıssız adada başını sokabileceği bir kulübesi bile kalmamıştı.
‘Allah’ım bunu da mı bana yaptın? Bunu bana nasıl yapabildin?’ diye feryat etti. O geceyi üzüntü ve keder içinde geçirdi. O kadar dua ettiği halde bu başına gelenlerden dolayı Yaratanına sitemler etti. ‘Ama yine dua etmeyi bırakmayacağım!’ diye seslendi.
Ertesi sabah erken saatlerde, adaya yaklaşmakta olan geminin düdük sesiyle uyandı. Onu kurtarmaya geliyorlardı.
‘Benim burada olduğumu nasıl anladınız?’ diye sordu, kendisini 6 ay sonra kurtaran adamlara.
Cevap onu hem şaşırttı hem de utandırdı:
‘Dumanla verdiğiniz işareti gördük!’

- alıntı -

paylaşım için teşekkürler
her şeyde vardır bir hayr
ALLAH razı olsun..

evet öyle vardır bir hayır :)

ben teşekkür ederim...okuyan gözlerinize sağlık...

ben teşekkür ederim... senin de okuyan gözlerine sağlık...

kuL ''ßittim'' deyince;Raßßi ''yettim'' diyor ;) teşekkürLer hoştu...

evet RABBimiz hiçbir an bizi bırakmıyor unutmuyor da biz "yetiş ya RAB" demekte çok gecikebiliyoruz değil mi ::)

ben teşekkür ederim okuyan gözlerine sağlık ;)

:-X :-X :-X

evet, bize de örneklerden ders çıkarmak kalır değil mi ::) :)

ah insanoğlu..ne kadar sabırsız oluyoruz bazen..halabuki önümüzde bir perde var ve biz onun arkasında ne var , neler yaşayacağız bilemiyoruz..tam manası ile teslim olabilsek aslında ne güzel olur...

Rabbim teslimatı külli ile teslim olmayı nasip etsin..isyan ettirmesin..

paylaşım için teşekkürler,her zaman ki gibi çok güzeldi..

evet RABBimiz hiçbir an bizi bırakmıyor unutmuyor da biz "yetiş ya RAB" demekte çok gecikebiliyoruz değil mi ::)

Allah cc razı olsun çok güzel bir paylaşım sağolasın.

Rabbim teslimatı külli ile teslim olmayı nasip etsin..isyan ettirmesin..

amin...amin...amin...

okuyan, değerlendiren, üzerine yazıları-yorumları ile tatlandıran kardeşlerim sayesinde daha bir değer kazanıyor paylaşımlar :)
sizler sağolun...RABBim cümlemizden gani gani razı olsun...

bu güzel paylaşımın için çok teşekkürler kardelen kardeşim :) maşallah yine çok süüpper olmuş ;D

cok güzel bir paylasim tesekkürler kardes !!!

ben teşekkür kardeşlerim :D okuyan gözlerinize sağlık ;)

teşekkürler...emeğine sağlık..

Hikayeler

MollaCami.Com