Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Alkollü yemeklere dikkat

Alkollü yemek herkesi yakından ilgilendiren dışarıda yemek yemeği sevenleri daha cok ilgilendiren bir mevzudur.bunu iki kısımda incelemek lazımdır1-ete terbiye amacla dökülen 2-yemeklerde kullanımı.Birinci kısmı bircok restoranda kullanılan bir yöntemdir Eti yumuşatmak icin veya etebelli bir damak tadını vermek icin etiyumuşatmak icin başka yöntemler olsada alkol yönteminin riski olmadığı icin bazende et sert olur korkusuyla yapılır Ahcı bukonuda [etin yumuşaklığı ]asla risk almaz bir ahcı icin en kötü şey et pişmemiş denmesidir Patronun veya müşterinin islamı hassasiyeti ahcıyı alakadar etmez o meslegine bakar.2.yemeklerde kullanımı.Bu otellerde yapılan uygulamadır.etyemekleri [et rosto gibi]kaynama pişirme esnasında kullanılır.Mesela birkac farklı grup etrosto tercih etse bunlar 1 hafta öncesinden rezerve yaptırsalar bunların icinde islami hassasiyeti yüksek olan grup olsa önceden söyleselerde drum değişmez cünkü başka kazanda pişirmek ahcının işine gelmez milletin hassasiyeti ahcıyı ilgilendirmez okendi meslek itibarına bakar Birde otellerde ahcıların cok güclü yerleri vardır pek kimseyi takmazlar onlar icin tek önemli şey meslekleridir yani yemeğin iyi olmasıdır yemeğin iyi olmasının bir yoluda alkol katılmasıdır etrosto gibi yemeklere alkol yumuşatma amacıyla değil kıvam amacıyla konur.otellerde ana sos vardır [demügılas sos]bu sos kemiklerin 24 saat kaynatımı icine şarapdöküllerek yapılır bu ana sos haftalık yapılıp bir cok yemekte kullanılır. bu mevzu aslında cok uzun yemeği kimler yer söylesem inanmazsınız kamuoyunda islamı hassasiyeti paylaştıklarınısöyleyipte bu yemekleri yiyen coktur ben bizzat şahidiyimdir.bu kadar yeterli olur umarım aklına soru işareti takılan olursa cevaplayabilirim.bir başka konu başlığında kıymasıs köfte nasıl yapılır onu anlatmaya calışacam.ALLAHA EMANET OLUN.

ALALH c.c. razi olsun,bizi bilgilendirmişsin yalnız alkol sadece rostoya yada soslara mı katlıyor.Alkol katılarak yapılan başka yemeklerde varsa onlarıda bize bildirirsen memnun oluruz.Teşekkürler ederim.

ahmet bey eger yardimci olacaksa ben bir ara pizza hamuruna da daha tatli olmasi icin bira koyduklarini duymustum,,,,

ALLAH celle celaluhu razı olsun güzel bilgiler vermişsiniz..

en güzeli dışarda yemek yememek ..

ALLAH celle celaluhu razı olsun güzel bilgiler vermişsiniz..

en güzeli dışarda yemek yememek ..

ya da yesek bile bildigimiz güvendigimiz yerlerde yemek yemek.

paylaşım için teşekkürler ALLAH razı olsun..

tecrübelerinizi paylaşmaya devam etseniz ne iyi olurdu.

büyük bi sıklıkla dışarıda yemek yiyorum,yiyoruz...çok şükür o dediginiz şeyler daha buralara pek ulaşmadı...gittigimiz yerde,en çok renkler ilgimizi çekiyo.kırmızı,sarı yeşil varsa bidaha ne alış veriş yaapıyorum nede ugruyoruz.bu renkler bizde takıntı oldu adeta...
verdiginiz bilgiler için tşkkrlr kardeşim...

Serbest Kürsü

MollaCami.Com