Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Dogum gunum ve huzunlerim

Bugun 30 oldum 20li yaslari terk ettim ailem disinda dogum gunumu kutlayan olmadi facebooktabi iki kutlama mesaji bile almadim galiba dustumki boyle yapiyolar herkesin bi gunu vardir parlyacak diyorum

Doğum günü kutlaması vs islamda yoktur. Ama öyle bir hayatımıza girdi ki..

Şimdi birileri hadi ordan mevlüt kandili vs kutluyoruz gibi hemen karşı savunmaya geçecektirler.. Şu an içinde yaşadığımız kadar doğum gibi öncelikli değildi. Olmadı da.. Doğum gününü bu kadar öncelikli hale diziler, sinamalar, çizgi filmlerle batılı kültürden damarlarımıza kadar işledi.. olmazsa olmaz hale geldi. biri bile kutlamasa mahvu perişan olduk..

çok ama çok önemli birşeymiş gibi oldu.. taparcasına sahiplendik..

doğum günü de neymiş diyenlere LİNÇ edercesine susturmak isteyesimiz geliyor..

ne hallere düştük

Linc etmek istiyorum herkezi

Bugun 30 oldum 20li yaslari terk ettim ailem disinda dogum gunumu kutlayan olmadi facebooktabi iki kutlama mesaji bile almadim galiba dustumki boyle yapiyolar herkesin bi gunu vardir parlyacak diyorum

selamun Aleyküm..
cilginlk ve asabi yillari atlatmis sayilirsin..
artik durulmak gerek ;)

yeni yasin hayrli olsun..
dilerim her daim hayrli insanlarla karsilasirsin..

önemli olan neyi kutladigin degil, nasil kutladigindir..

daha nice hayrli dogum günleri temennimdir senin icin..

selametle

Linc etmek istiyorum herkezi

olur bazen öylesi duygu selleri..

ama ilede birilerinilinc etmek istiyorsan gönüllüyüm :D

ama sunu asla unutma güzel insan..

bizim gördügümüz
Her serrin ardinda hayr
Her hayrin ardinda ser vardir

Allahh razi olsun g kardesim ve tessekkur ederim afaki

gayri müslim adetleri,genelde müslümanlarda da özdeşleşti..malesef..bizi onlardan ayıran onların köhnemiş adetlerini yaşamamak.tasvip etmemek en güzel YOL olur...""kim bir kavme benzemeye çalışırsa ,onlardandır""" hadisi şerifinide düşünerek ..küfür adetlerinden uzak durmak lazım...acizane

bir yas daha yaslaniyorsun iste, nesini kutlican ? :) bosver üzülme ve hayatindan yas saymayi cikar gitsiiiiiiiiiiiiin.

Alparslan bey sizi tebrik ediyorum... Düşünceleriniz o kadar katıksız yorumsuz net ki ve bunu dile getirmeniz mükemmel ... Allah razı olsun sizden

Serbest Kürsü

MollaCami.Com