Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

mucize varmidir?

herkes kendi tercihleriyle hayallerinden , umutlarindan vazgecerken
kader onlari elimden aldi
gozyaslarimi saklamiyorum artik kimsenin yaninda
suzuluyor kimi zaman damla gibi
kimi zaman cesme gibi
durma ak...yoksa beynin yine oyun oynayacak
belirlenmis bi mekanda
bir omur yanliz kalacaksin belkide
elinden tutan sana sevgiyle sarilan olmayacak
susup bu bana yeterli deyip kabullenmeyi ogreneceksin
normal denilen insanlara bakip ic gecirmeyeceksin
kanatlari kirilmis bi melek gibi gecmisi tekrarliyacagim belkide..

25 ten sonra kayip bi hayat
bulmaya calistigim sacmaladigim
azimle savastigim mucadelede

.dustum kalakabilcekmiyim merak konusu
mucize olursa evet , peki mucize varmidir?

canım kardeşim sesini duymak ne güzel, çok özledik seni...hoşgeldin !

öncelikle şunu anlamanı istiyorum, Allah ne takdir etmişse o olur,
dışardakilere bakıp özenme sakın, sen onları mutlu sanıyorsun, gerçekte kimin ne yaşadığını bilemezsin..
bil ki ilk insandan son insana kadar herkes imtihandadır tıpkı senin gibi, şekil değişir o başka...
bi tek benmiyim dersen daha çok mutsuz olursun bunu kendine yapma çünkü birsen değil herkes hasta kitapçı..

Üzülme,

der, Mevlana hazretleri...

İstediğin bir şey olmuyorsa ya daha iyisi olcağı için, ya da gerçekten olmaması gerektiği için olmuyordur...

İsra suresine ;" İnsan hayra dua eder gibi şerre dua eder; çok acelecidir insan" buyurur Rabbimiz...

Bazen iyilik istediğimiz zannederek kıötülüğü isteriz. Başka bir ayet-i kerimede de; "hayır zannettiğiniz şer olabilir, şer zannettiğiniz hayır olabilir" buyurulmaktadır. Demek ki kulun baktığı yerden bakınca ve acele edip sonunu beklemeyince şer zannedilebilecek bazı şeylerin; Allah?ın bakmamızı istediği yerden bakınca ve sabredince hayır olduğu görülecektir.

"...Belki kötü olduğunu zannettiğiniz şey sizin için hayır, hayırlı olduğunu zannettiğiniz şey de sizin için şer olabilir. (Çünkü) Allah (herşeyi en iyi) bilir. (Fakat) siz bilmezsiniz." Bakara Suresi 216. ayet.

selam ve dua ile...

İsra suresine ;" İnsan hayra dua eder gibi şerre dua eder; çok acelecidir insan" buyurur Rabbimiz...

Bazen iyilik istediğimiz zannederek kıötülüğü isteriz. Başka bir ayet-i kerimede de; "hayır zannettiğiniz şer olabilir, şer zannettiğiniz hayır olabilir" buyurulmaktadır. Demek ki kulun baktığı yerden bakınca ve acele edip sonunu beklemeyince şer zannedilebilecek bazı şeylerin; Allah?ın bakmamızı istediği yerden bakınca ve sabredince hayır olduğu görülecektir.

"...Belki kötü olduğunu zannettiğiniz şey sizin için hayır, hayırlı olduğunu zannettiğiniz şey de sizin için şer olabilir. (Çünkü) Allah (herşeyi en iyi) bilir. (Fakat) siz bilmezsiniz." Bakara Suresi 216. ayet.

selam ve dua ile...

Teşekkürler...

kitapçı seni çok seviyoruz sen çok tatlı duygulu mantıklı bir kardeşimizsin neşe kaynağımızdın eminim yine öyle olacaksın lütfen üzme kendini
bu hayatta herkesin cevaplaması gereken zor bir sorusu var ama cevapsız soru yok Allah'a emanet ol kardeşim

evet bir tanem mucize var gün gelecek haklıymışsın varmış diyeceksin

tessekur ederim Allah razi olsun.......morale ihtiyacim varddi ......

az once somalili delinin teki geldi yanima klinikte sen mekkeye gideceksin dedi..bende kocam yok dedim :) hahahah

Serbest Kürsü

MollaCami.Com