Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Allah kuluna zulmetmez fakat kul kendine zulmeder.

Selamun aleyküm sayın ihya org molla camii mensupları benim kafama takılan bir konu var konu şöyle şimdi Allah kuluna zulmedermi :? etmez benim bildiğim peki Allah kuluna zulmetmediği gibi intihar eden kişilerin aklını basiretini alıyor ve insanda intihar ediyor diyorlar Allah zulcelali hz.idamın büyük günahlar arasına koyması müslüman kulunu cehenneme atmasımı dır acaba haşa Allah istermiki müslüman kulunu cehennemde yaksın Allah c.c buyuruyor ki siz günah işlemeyen bir kavim olsaydınız sizi helak eder yerinize günah işleyen kavim yaratırdım tamam günahı olan cezasını cekecek bu ayrı şimdi Allah .c. c o kuluna müsübet ve sıkıntı veriyor onu sınava tabii tutuyor ama kul sabretmiyor Allah tan ümidini kesiyor karamsarlığa düşüyor ondan sonrada idam ediyor Allah ne buyuruyor bana Dua edin duanıza icabet edeyim biz Allah tan ne istrsek Allah bize onu verir biz Allah tan bela istersek Allah bize bela verir ama biz Allah tan müsübetlere belalara karşı sabır istersek Allah ta bize sabır verir yanlışmıyım lütfen yanlışım varsa düzeltin ..

yanlış olduğu kesin ama çok da karışık anlatmışsınız biraz düzenleyiverin de cevaplayacak olanlara kolaylık olsun

Serbest Kürsü

MollaCami.Com