Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

selam filminden bir cümle

selam filminde bir cümle söyleniyor ama alınacak derslerin en güzeli
seyretmeyenler lütfen seyretsin

''kurbanı karşılıksız ver'' diyor filmde öğretmen
işte bütün mesele bu

hayat felsefesi bu olan neyi kaybeder ki ?

''kurbanı karşılıksız ver''

İrdelenirse pekte masum olmayan, imanları, takvaları Hz. Ebubekir (ra)'in zerresi dahi olmayan ama buna rağmen bazı kesimlerin Hz. Ebubekir (ra) cilik oynamaya cüret ettikleri meşhur sözlerden biri.

Neyse yine de hüsn-ü zannımı korumayı yeğliyorum.

hep iyiyi düşünmeliyiz ki iyi olsun
kim yaparsa yapsın iyilik iyiliktir

Kurbanı karşılıksız veren kaldı mı ki?

Tabi bir de nereye verdiğin meselesi var :) Ya da nereye ne için kurban olduğun meselesi de diyebiliriz!

Hüsnü zan bir müslüman için en güzeli..

Kurbanlar olmadan, kurban olunamıyor

izlemeden bir şey diyemeyeceğim

izlemedim.izlemeyide düşünmüyorum.......eğer bir hizmet varsa.ecrini veren verir...filmlerle reklama gerek yok..

neden bu tepki anlamıyorum yazdıklarınızı ?

neden bu tepki anlamıyorum yazdıklarınızı ?

bu tarz tepkiler olabilir. normaldir. bakış açısı farklılığı diyebiliriz sanırım.

TV ve sinama sektörünü ehli küfrün kalesi ve sembolü olarak yıllarca görüldüğü bir gerçektir. Hatta TV için tek gözlü olmasından dolayı DECCAL olarak algılayan bir bakış olduğunu bilmeyen yoktur..

Şimdi bu perspektiften baktığımızda, ehli küfrün silahı ile hizmet etmeye kalkışmanın sadece deve kuşu gibi kafayı kuma gömmek gibi görenlerin olacağını asla unutmamak lazım.

çünkü hala TV ve sİNAMA için hatta internet için bile küfrün alameti olarak gören kitleler mevcut. internetten hiç hizmet mi olur eleştirisini bile her an her yerden duyabilirsiniz!

Hocam düşünce farklılıkları olabilir tabiki ama saygı duyulmalı
herkes farklı açıdan bakar hayata ve öyle yaşar .
Hiç bir grup ben iyiyim diyemez hizmet çok önemli o sinemadan etkilenip kendine bir çeki düzen veren çok.
Herkesin anlama tarzı bir değil , kimi bir kitapta bulur kendini kimi bir mecliste kimi sinema izlerken
kimi ezgi dinlerken ama saygı duyulmalı.
Tepki gösterirken sınır bilinmeli ve ince düşünülmeli

Serbest Kürsü

MollaCami.Com