Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Harîs

Harîs, arzusuna kavuşmada helal, haram gözetmez. Nimetler deryasında dahi yüzüyor olsa dahi,

Haram, helal ver Allah 'ım
Kulun durmaz yer Allah'ım!"
...

mantığıyla hareket ederler;

Hırsı için sözünde durmaz, menhiyattan kaçınmaz ve etrafına zarar verir.
Öyle ki, bu kişilerin nefsi deve kuşuna benzer. Ne yük taşıyabilir ne de havada uçabilir. Uç dersin deveyim der, yük taşı dersin kuşum der.

Harîs olanlar görünüm olarak ta, zakkum ağacı gibi çekici, tad olarak acı, kokusu da ağırdır.

bilmiyordum ogrendim

bilmiyordum ogrendim

İstirham ederim değerli kardeşim,ifadeniz tevazuunuzu gösteriyor.

Amacım."Sahabe-i Kiram (R.A.) efendilerimiz karşılaştıkları zaman biribirlerine Allah'ı (c.c.) hatırlatırlardı." inancı çerçevesinde sadece paylaşarak hatırlatmak.Ve herşeyden önce bildiklerimi pekiştirmek ve kendi bildiklerime birşeyler katmak adına paylaşarak bilgiyi kartopu misali çoğaltmaktır.

Selamet ve saadetle kalın.

Harîs, arzusuna kavuşmada helal, haram gözetmez. Nimetler deryasında dahi yüzüyor olsa dahi,

Haram, helal ver Allah 'ım
Kulun durmaz yer Allah'ım!"
...

mantığıyla hareket ederler;

Hırsı için sözünde durmaz, menhiyattan kaçınmaz ve etrafına zarar verir.
Öyle ki, bu kişilerin nefsi deve kuşuna benzer. Ne yük taşıyabilir ne de havada uçabilir. Uç dersin deveyim der, yük taşı dersin kuşum der.

Harîs olanlar görünüm olarak ta, zakkum ağacı gibi çekici, tad olarak acı, kokusu da ağırdır.

“Haramlardan sakınmak,

Akıllıların şanından, şereflilerin tabiatındandır.”

Hazreti Ali radıyallahü anh

* * *

Çok ehemmiyet arz eden bir konu Serhendi kardeşim, Rabbim cümlemizi haram yemekten muhafaza buyursun.. Aminn...

Cenab-ı Allah (c.c.) razı olsun..

Tasavvufi

MollaCami.Com