Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Günahkarlara merhamet duymak!

“Günahkârlara karşı nefsinde merhamet duymayan kimse, hiç olmazsa onların lehine (onlar için) tövbe ve istiğfâr ile duâ etsin. Zîrâ yeryüzündekilere Allahü teâlâdan mağfiret dilemek meleklerin ahlâkındandır.”
[RIGHT]Mutarrif bin Abdullah (R.A.)[/RIGHT]

bu benim oselligimmm:)

bu benim oselligimmm:)

Rabbi zül celal vel kemal hazretleri melek sıfat özelliğinizi daim eylesin.Bizleride bu şekilde ahlaklandırsın.

Hz. Cerir (radıyallâhu anh) dan rivayetle: "Resülullah (aleyhissalatu vesselam) buyurdular ki: "Allah, insanlara merhamet etmeyene rahmette bulunmaz.
[RIGHT]
Buhâri, Tevhid 2, Edeb 27; Müslim, Fedail 66, Tirmizi, Birr 16[/RIGHT]

İnsan nereden nereye gelebiliyor.Bu konuda şu misale dikkat çekmek istiyorum.
Hz.Peygamberi (SAV) i öldürmeye gelen Hattabın oğlu Ömer;Cenab-ı Allah'ın (C.C.) kalbini çevirmesiyle Halife Hz.Ömer (R.A.) olmuştur.

bir ornek verim yigenim 5 yasinda ve 30 kilo felan agirligindadir....yolda ayakabilri ayagina vurdu aldim kucagima sonrada sirtima evine kadar goturdum... herkez dediki koskaca cocuk tasinir mi kuzenimde copleri atiyormus is yerinde ertesi gun hamliyormus ... Allahim dedim bunu merhametimden yaptim insallah agrim sizim olmayacak insallah ve olmadi

ne kadar güzel bir ahlak bu ahlak günahkarlar için af istemek. büyüklük bu demekki. Şunu anladım ki veliler onun için başkalarının günahına ağlar.

Tasavvufi

MollaCami.Com