Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Allah’tan ancak âlimler korkar.

إِنَّمَا يَخْشَى اللَّهَ مِنْ عِبَادِهِ الْعُلَمَاء إِنَّ اللَّهَ عَزِيزٌ غَفُورٌ
Allah'tan kulları arasında da ancak ilim sahipleri olanlar korkar. Şüphe yok ki, Allah galiptir, yarlığayıcıdır. Fatır -28

"Dünyanın dönüşü ve her şeyin hareketi bir disiplin ve korkunun eseridir. Eğer bir şeyden korkmuyorsan onu bilmiyorsun demektir. Korku ilmin ta kendisidir. Korkmayan bilgi sahibi değildir. Korkan korktuğu şeyin âlimidir. Allah korkusu olmayan için ne burada, ne de ötede selâmet vardır. İnsan Allah'ı bildikçe korkar. Bilmeyen neden korkar?

Bunu bizlere anlatmak için Allah Teâlâ şöyle buyurdu: "Allah’tan ancak âlimler korkar." Allah’tan korkanlar ilim sahibidirler ve bildikleri ile amel edenlerdir. Bilirler, bildikleri ile amel ederler. Ayrıca bilmeyenlere de öğretirler. Bunlar yaptıklarına bir karşılık da istemezler. Yalnız Allah'ı ve onun yakınlığını talep ederler. O'nun sevgisini isterler."

[RIGHT]Seyyid Abdulkadir Geylâni (K.S.)[/RIGHT]

Bende cok korkarim alimmiyim neyimmmm: ))))) paylasim guzeldi tesekurler allahin sevdigi kullardan olasin insallah

Bende cok korkarim alimmiyim neyimmmm: ))))) paylasim guzeldi tesekurler allahin sevdigi kullardan olasin insallah

Amin!İnşaallah.

Rabbim cümlemizi sevdiği kullarından eylesin.

SIKILMADAN konularini cok rahat okuyorum :)

İnsan Allah'ı bildikçe korkar. Bilmeyen neden korkar?

Allah' ım! Bizi Sana ilmen, fikren, kalben, sırren, aklen,fikren,imanen yakın kıl! Aminn...

Teşekkür ederim Serhendi kardeşim, çok güzel buyurmuş Seyyid Abdulkadir Geylâni hz.leri

Cenab-ı Allah (c.c.) onlardan ve cümlemizden razı olsun.. Aminn...

Cenab-ı Allah (c.c.) onlardan ve cümlemizden razı olsun.. Aminn...

Amin!cümlemizden Rabbimiz teala ve tekaddes hazretleri razı olsun.
Rabbim ,
Hayatlarını hayranlıkla okuduğumuz,isimlerini duyduğumuzda dahi bizlere huzur veren büyüklerimizin adlarını andığımız meclisleri cennet bahçesi eylesin. Cennet-i ala da onlarla buluştursun.Güzel sohbetlerini Cennette bizzat kendi ağızlarından dinlemeyi nasib etsin.

Amin!cümlemizden Rabbimiz teala ve tekaddes hazretleri razı olsun.
Rabbim ,
Hayatlarını hayranlıkla okuduğumuz,isimlerini duyduğumuzda dahi bizlere huzur veren büyüklerimizin adlarını andığımız meclisleri cennet bahçesi eylesin. Cennet-i ala da onlarla buluştursun.Güzel sohbetlerini Cennette bizzat kendi ağızlarından dinlemeyi nasib etsin.

AMİNNN...

Serhendi Kardeşim! Rabbim bizlere olan bu güzel dualarını daim eylesin!

Cenab-ı Allah (c.c.) sizden razı olsun kardeşim.

BASEN SU KASIFE COK sinir oluyorum ( sesli dusundum galiba :)))

BASEN SU KASIFE COK sinir oluyorum ( sesli dusundum galiba :)))

Hayırdır kitapçı kardeşim neden sinir oluyorsun kusurumuz varsa bilmek isterim..

bende bunu istiyordum iyi kalbini herkes gorsun diye bu cevabi bekledim.... tessekurler cok kurnasim dimi ama?

Tasavvufi

MollaCami.Com