Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Mahzun kalple dua!

Bişr-i Hafi’ye bir kimse,
”Bana dua buyurun. Çoluk çocuğum çok, elimde ise bir şey yoktur”,dedi.
Buyurdu ki:”evdekiler sana, ekmek yoktur, un yoktur dedikleri ve sen de bunları elde edemediğin ve canın yandığı zamanda, sen bana dua eyle, çünkü o zamandaki duan, benim duamdan üstündür”.

36 yaslarinda sizofreni hastasi bi bayan arkadasim var ve ona uzuluyorum :( cikmaz icerisinde Gibi ... 300 ytl maasi var ve annesine veriyor evlenmis bosanmis. Arkadasi akrabasi uzak duruyor ondan dogrusu yok.. Bi ailesi var ve gecmiste yasadigi acilar suani olusturan hastaligi... Dilegi bi kizinin olmasi ve evlilik:( ama ondanda umidi kesmis ... Yasadiklari kolay deil. Zamaninda ... Ona nasil dua edebilirim dua etsem degisir mi hersey? Resmen Mazlum naif biri

36 yaslarinda sizofreni hastasi bi bayan arkadasim var ve ona uzuluyorum :( cikmaz icerisinde Gibi ... 300 ytl maasi var ve annesine veriyor evlenmis bosanmis. Arkadasi akrabasi uzak duruyor ondan dogrusu yok.. Bi ailesi var ve gecmiste yasadigi acilar suani olusturan hastaligi... Dilegi bi kizinin olmasi ve evlilik:( ama ondanda umidi kesmis ... Yasadiklari kolay deil. Zamaninda ... Ona nasil dua edebilirim dua etsem degisir mi hersey? Resmen Mazlum naif biri

İşte tam zamanı!!!!!!!!

Derdi veren Cenab-ı Allah celle celaluhu devasını versin. İnşallah.
siz o kardeşimize gıyabında yapacağınız dua ile onun adına bir günah işlemeyeceğiniz için “günahsız bir ağız”durumundasınız. Dua etmekte en önemli şeylerin başında “günah işlemeyen bir ağızla dua etmek” değil mi? Biz kullara düşen şey istemek. Yeter ki, meşru ölçüler içerisinde olsun. Başka çalınacak kapı. başvurulacak makam mı var?

Biz isteyeceğiz velev ki Hadis-i şerifde buyrulduğu gibi“Ayakkabınızın bağına varıncaya kadar her şeyi Allahtan isteyiniz. Suyuti, Camius-Sağir, 4136).

Dua ettim kabul olmadı diye Ümitsizliğe düşmeyip; olumlu yada olumsuz gözüken gelişmeleri kendi lehine oluşan bir netice bilmeli ve inanmalıyız. İnsana düşen vesileye tevessül etmektir.

Dua etmek bir ibadet olduğu gibi sıkıntılara sabretmek, sıkıntıya düşenlerede gerek madden ve gerekse manen (dua,hakkı ve hayrı tavsiye vs.) yardım etmekte bir ibadettir. Her ne şekilde bir niyet ve amel de bulunursak elbette bunun karşılığı vardır. Vel hasıl Efendimiz (SAV)’in hadis-i şeriflerin buyurduğuna uyalım.

“Bir Müslümanın, yanında bulunmayan din kardeşine yapacağı dua kabul olunur. Bir kimse din kardeşine hayır dua ettikçe, yanında bulunan görevli bir melek ona,‘Duan kabul olsun, aynı şeyler sana da verilsin.’ diye dua eder.(Müslim, Zikir 87, 88; İbni Mâce, Menâsik 5)

Rabbim gerek sizin ve gerekse bahsettiğiniz kardeşimizin maddi ve manevi sıkıntılarını gidersin.Dünya ve ahrette güzellikler ihsan etsin.Dualarımıza melekler Amin! desin.

Ediyorum dua insallah kabuldur...ama duam nasil Kabul olacak diye dusunuyorum cunku cikmaz icersinde ve mucize gerek. Ve sirf bana dua etmek icin sabah namazlarina kalkiyor en guzel dilekleri bana...gelde cildirma:(Benim sansim yok bari senin olsun bende mutlu olurum sana guzel biseyler olursa boyle biri kendi:((( umitsizlige kapilma nedenim Diger bi yandan bi kiz kuzenim var aylardir dua ediyorum ona... Ama en ufak duzelme olmadi ... Gece hayati ve alkol vs sorunlari var bide daha betere gidiyo umitsizlige kapiliyorum oyuzden:( belkide zamani vardir ne bilim... Aciklama icin Allah razi olsun...

Tasavvufi

MollaCami.Com